Poza ciszą

Wydawnictwo: Rebis
After Silence
8371206828
Honda

Max Fisher, odnoszący sukcesy autor komiksów z Los Angeles, przeżył bolesny zawód miłosny. Kiedy więc spotyka Lily Aron i jej dziewięcioletniego synka Lincolna, jest ostrożny, choć zaintrygowany. Im dłużej ich zna tym bardziej jest w nich zakochany. A co ważniejsze, tych dwoje wydaje się kochać go równie mocno. Ale kiedy Max angażuje się w ten układ, zaczyna odkrywać niewiarygodne sekrety swojej nowej rodziny...

Głównym tematem powieści są powikłane związki emocjonalne - ewolucja uczuć między głównym bohaterem i jego przybranym synem oraz opis miłości Maxa do matki dziecka. Wszystkie te namiętności doprowadzają w finale do serii dramatycznych zdarzeń. Powieść wzbogaca po części kryminalna intryga.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Opinie czytelników (2007)
Roland | 2014-11-06
Przeczytana: 04 listopada 2014

Jonathan Carroll znawca ludzkich dusz. Tymi słowami można określić autora po przeczytaniu „Poza ciszą”. Być może powieść w dużej mierze ma charakter obyczajowy z elementami dramatu, lecz nie zmniejsza to faktu jej wyjątkowości, a wręcz przeciwnie nadaje jej czegoś bardziej wzniosłego. Historia stworzona przez Carrolla już od pierwszych stron urzeka czytelnika. Natomiast realizm magiczny, który jest tak charakterystyczny dla tego autora, stanowi tylko dodatek do całej opowieści (jeśli w ogóle możemy mówić, że występuje). Również samo zakończenie jest bardzo emocjonalne.

Max Fischer, odnoszący sukcesy autor komiksów z Los Angeles spotyka na swej drodze Lily Aaron i jej synka Lincolna. Im dłużej ich zna, tym bardziej jest w nich zakochany. A co ważniejsze, tych dwoje wydaje się kochać go równie mocno. Ale kiedy Max angażuje się w ten układ, zaczyna odkrywać niewiarygodne sekrety swojej nowej rodziny.

Nie jeden czytelnik przy lekturze „Poza ciszą” doświadczy efektu zaczytaniu....

wiejskifilozof | 2014-08-10

Znacie te uczucie totalnego zaczytania się ? Ja miałem coś takiego z tą książką,biorę ją do ręki i rzucam się wir fantastycznej historii pióra pana Carrolla.
Historia owego bohatera jest tak interesująca,że brakuję czasu na myślenie.
Szybko,szybko kartki przewracają się.Czytelnik ciekawy nowego wątku,chce więcej.
Kończy się książka, już ? Mistrzostwo.

Andrzej Akowacz | 2012-04-12
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 11 kwietnia 2012

Dawno temu, jeszcze chyba na łamach “Fantastyki” czytałem “Krainę Chichów” Była genialna. Zwykła historia pod koniec okazująca się fantazją. Tu jest podobnie. Może nie pod koniec, a w pewnym momencie. Trochę czytelnika to dezorientuje, taki maleńki jeden kawałeczek powieści, epizod z którym trudno się zgodzić, że może zaistnieć w rzeczywistym świecie. Po “Krainie Chichów” nie sądziłem, że inne książki autora mogą być też takie atrakcyjne. Ta z początku jest zwyczajna. Pospolita historia. Nic ciekawego. Po pewnym czasie przeistacza się prawie w doskonały kryminał, aby na końcu przejść w triller. Na dodatek nie brak w tej książce śmiałych teorii na temat naszego istnienia i przemijania. Sporo też w niej zabawnych krótkich historyjek. Dużo miłości ojcowskiej. Co w świecie zagarniętym prze macierzyństwo, dla mnie jako ojca jest ważne. Wygląda na to, że jeszcze wiele razy sięgnę po książkę tego autora.

Besia | 2015-10-05
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 października 2015

Nie wiem , jak mogłam przeczytać już dwie książki tego pisarza i się nie zachwycić, więc robię to teraz.
On pisze rewelacyjnie !!!
Prostym, ale bardzo obrazowym językiem, mistrz metafor i sentencji. Sama fabuła niezwykle ciekawa i nieprzewidywalna, z delikatnym przejściem w inny, nierzeczywisty świat. Cudowne rozważania filozoficzne - nie jakieś nudne i ciężkie, ale proste i głębokie jednocześnie.
Po prostu naprawdę bardzo dobra lektura.

Monika | 2013-12-04
Przeczytana: 24 listopada 2013

„Strach rodzi się wtedy, gdy nagle dostrzegamy, że to, co zwykłe, nagle wypuszcza pazury.”
Max Fischer – autor popularnych komiksów, wiedzie samotne, spokojne życie w Los Angeles. Monotonna codzienność dobiega końca, kiedy mężczyzna spotyka na swej drodze intrygującą Lily Aaron i jej dziesięcioletniego synka Lincolna. Max wkracza na nową życiową ścieżkę – nie tylko wciela się w rolę ukochanego Lily, ale także chce być ojcem dla małego Lincolna. Dobry kontakt z synem Lily jest dla Maxa pełnią szczęścia – wszystko układa się idealnie. Dopiero po czasie Max odkrywa szokującą tajemnicę rodziny. Po niej już nic nie jest takie same.
Jonathan Carroll to autor, który lubi zaskakiwać. Czytelnik w pewnym momencie czuje się, jakby dostał po twarzy. W jednej chwili historia toczy się spokojnie, niemal relaksuje, a w kolejnej – następujące po sobie burzliwe zdarzenia trzymają w napięciu do ostatniej strony. Najbardziej uderzył mnie tragizm tej książki. Przez cały czas podczas czytania...

Minnky | 2015-08-10
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

"Poza ciszą" to historia do pewnego momentu nieprzewidywalna, intrygująca, która potrafi zaburzyć harmonogram dnia. Ja na przykład chciałam chłonąć więcej i więcej losów bohaterów.

Książka zaczyna się niewinnie od poznania głównych postaci i ukazania ich dnia codziennego a kończy się tajemniczo. Nie przewidziałabym takiego biegu zdarzeń i muszę przyznać, że końcówka zapadła mi najbardziej w pamięci i to nie tylko dlatego, że czytałam ją dwa razy. Dla mnie taka forma kreacji jak u Carrolla to coś całkiem nowego i oryginalnego, dlatego też na pewno zainteresuję się twórczością tego autora. W tej książce nic nie jest takie proste jak się wydaje. Jeśli jesteście ciekawi o czym piszę to sprawdźcie sami :)

leukonoe | 2010-10-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: wrzesień 2010

Historia, której się nie zapomina. Postać Maxa Fischera zarysowana bardzo dokładnie. Porusza.
"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
-Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
-Powiedz mi, dokąd teraz odeszło, wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi"

niu | 2011-03-22
Przeczytana: 22 marca 2011

Wywołuje emocje. Wciąga. Przeraża.

Na początku zostajemy wprowadzeni w świat, który powoli zaczyna pogrążać się w chaosie. Poznajemy sytuację bohatera. Sytuację bez właściwego rozwiązania, bez dobrego wyjścia. Chaos narasta wraz z "pośpiechem narracji". Wszelkie starania są nadaremne, bezsilny Max Fischer nie ma wpływu na nic. Z opowiadacza swojej historii zamienia się w maratończyka słowa i w jego szalonym biegu do mety przestajemy rozumieć cokolwiek, więc ostatecznie zakończenie jest kiepskie. Quasi-filozoficzne.

Niemniej jednak całość jest dobra.

halszka31 | 2011-10-31
Przeczytana: 30 października 2011

Ciekawy scenariusz, dobrze udokumentowany psychologicznie.Z początku miałam wrażenie, że to nie ten sam, znany mi J.Carroll . Nie kryję, że w poszukiwaniu znanego mi autora początkowo miałam kłopoty z koncentracją...potem wpadłam w filozoficzną zadumę, czy człowiek jest naprawdę kowalem swojego losu? Jak dalece można do końca panować nad swoim życiem i w jakim stopniu podlegamy teorii chaosu?
Chodząc po ulicach, mijając ludzi zamyślonych, uśmiechniętych, rozgadanych, czy zdajemy sobie sprawę z prawdopodobieństwa tego, że każdy z nich prawdopodobnie ma jakieś kłopoty, dylematy moralne,skrywane tragedie, tłumione emocje...
"Poza ciszą".. i takie skojarzenia...

eunice | 2014-09-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 września 2014

Autor podzielił opowieść na trzy części. Pierwsza część bardzo mnie wciągnęła. Druga była jeszcze bardziej fascynująca, jednak tylko do momentu spowiedzi Lily, która trwała ponad 20 stron i niemiłosiernie mnie wymęczyła. Trzecia część była zdecydowanie najgorsza i poważnie rozważałam odstawienie książki na półkę. Akcja dzieje się siedem lat później, a to co spowodowało diametralną zmianę w życiu bohaterów zostało wyjaśnione w paru zdaniach. Nie przekonało mnie to. Do tego pełno dłużyzn, niepotrzebnych opisów, nie wspominając o fragmentach obrzydliwych.
Niestety zakończenie psuje całą ocenę. Mam ochotę zapomnieć o tej książce jak najprędzej.

zobacz kolejne z 1997