Sztuka odmładzania i długowieczności. Zen makrobiotyczny.

Tłumaczenie: Zofia Piątkowska
Wydawnictwo: Kos
Zen Macrobiotics: The Art of Rejuvenation and Longevity
poradniki
dżina

297 przepisów na życie w radości, bez zmęczenia i chorób, na świetny apetyt i doskonały sen, a także na niezawodną pamięć oraz niewpadanie w gniew i doskonały humor. Książka składa się z części opisowej odnoszącej się do filozofii oraz części zawierającej przepisy oraz wskazania dotyczące chorób. Ohsawa adaptuje greckie słowa macro, czyli wielkie, długie oraz bios – życie, aby nazwać...

Ohsawa adaptuje greckie słowa macro, czyli wielkie, długie oraz bios – życie, aby nazwać wypracowaną przez siebie metodę osiągania zdrowia, szczęścia i harmonii. Opiera się ona na starożytnych koncepcjach jin i jang, które zostały pogłębione poszukiwaniami w dziedzinie biologii, chemii i medycyny oraz na ich praktycznym zastosowaniu.
Kuchnia makrobiotyczna jest kuchnią prostą, ale wymagającą uwagi – nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyrządzić makrobiotyczny kapuśniak, makrobiotyczne pierogi czy smaczny żurek.

źródło opisu: www.kos.com.pl

źródło okładki: www.kos.com.pl