Klątwa faraona

Der Fluch Der Pharaonen
8373919236
historyczna
corrum

"Śmierć na szybkich skrzydłach dosięgnie każdego, kto naruszy spokój faraona". Taki napis wyryto na tajemniczej glinianej tabliczce, którą badacze odkryli ponoć w przedsionku grobowca Tutanchamona. Nikt nie widział tabliczki, niemniej mit o prastarej klątwie nadal porusza wyobraźnię wielu ludzi. Fascynująca opowieść o tym, jak współcześni historycy oceniają legendę o klątwie i wyjaśniają...

"Śmierć na szybkich skrzydłach dosięgnie każdego, kto naruszy spokój faraona".

Fascynująca opowieść o tym, jak współcześni historycy oceniają legendę o klątwie i wyjaśniają narosłe przez lata nieporozumienia. Czy wszystkie?

Aiwlys | 2013-01-22
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 2007 rok

Zawsze starożytny Egipt był moim konikiem. A samą historią tego tajemniczego faraona zainteresował mnie jeden z numerów "Wally odkrywa świat". Książkę kupiłam w ciemno, ale bardzo mi się spodobała. Mimo wielu faktów, dat, czyta się ją znakomicie, niesamowicie wciąga. Oczywiście wątek z przesądami, klątwami i starymi bogami są najciekawsze.

ewaw2105 | 2016-09-01
Przeczytana: 01 września 2016