Dzikie królestwo

2017-09-13
2017-09-13
Iga Noszczyk
kot zwierzęta rewolucja

Książka była napisana z rożnych perspektyw różnych bohaterów. Historia na początku mi się podobała, przyjemnie się czytało, miała wiele zwrotów akcji i wciągającą fabułę. Potem też nie była jakaś zła, bo napisana w fajnym stylu i była dość ciekawa oraz interesująca. Była taka o nietypowym klimacie i intrygujących zdarzaniach . Cały czas się coś działo, akcja nie stała choćby przez chwile, czasami aż zapierało dech w piersiach.

Ale pod koniec zaczęła robić się trochę dziwna i mam wrażenie, że nie było takiego typowego zakończenia, które by zamknęło wszystkie sprawy. Myślałam, że będzie jakaś druga część, skoro się tak dziwne skończyło, ale nic takiego się nie stało i nie zapowiada się by tak miało być. Tak ogółem książka całkiem spoko, dobrze się ją czytało, fajna była, ale byłam wielce rozczarowana zakończeniem.

Temat intrygujący, w dzisiejszych czasach wyzwań ekologicznych - co się stanie z nami kiedy natura się zbuntuje i unicestwi człowieka. Ksiażkę czytałam dla i z moimi dziećmi, zafascynowanymi serią Wojownicy. Początek zapowiadał wciągającą historię, a jednak czegoś zabrakło. Wątki w książce są niedokończone, zasygnalizowane i porzucone, tak jak i część (tak przynajmniej mi się wydawało po pierwszych rozdziałach) głównych bohaterów. Być może wynika to z faktu, że książka jest pierwszą częścią z cyklu, ale czy kolejne części kiedy powstaną? Skoro do tej pory nie ma drugiej części - to wątpię. Autor chyba zarzucił pomysł. Szkoda zatem czasu na niedokończone historie - no chyba, że sami chcemy dopisać jakieś zakończenie.

Książka świetna, sama przeczytałam ją kilka razy i ani razu nie było mi ani trochę nudno

Na samym początku akcja w książce bardzo wolno się rozwija, co w mojej ocenie jest jedynym minusem książki, o którym warto wspomnieć.

Jest to książka dla młodzieży, ale dorosły czytelnik też w niej znajdzie coś dla siebie. Uważam za bardzo udane nagłe zwroty akcji, które się pojawiły w tej książce, jak również zakończenie, które sugeruje powstanie następnej części, to jednak nie pozostawia niedosytu, tak jak to robię niektórzy pisarze.

Ogólnie książka jest ciekawa, stoi na wysokim poziomie i jest godna polecenia.

Ciekawa wizja świata, w którym zwierzęta wypowiadają wojnę ludziom.
Wielki szacunek dla autora za elementy fantastyczne, którymi kompletnie mnie zaskoczył.
Niesamowicie wciągająca historia.
Jedyne co mnie zawiodło to zakończenie, które wcale nie zakończyło, a jedynie urwało historię. Przydałaby się kontynuacja, mam nadzieję że taka się pojawi.

Ciekawa wizja świata, w którym zwierzęta wypowiadają wojnę ludziom.
Niesamowicie wciągająca historia.

Autor przedstawia zagładę ludzkości w sposób jakiego nikt by się nie spodziewał. Kto by pomyślał, że zwierzęta potrafią tak wiele zdziałać?

Niby to fikcja, ale... czy postępowanie człowieka napewno jest właściwe? Możesz sobie pomyśleć, że Ty robisz wszystko, by nie szkodzić naturze. Lecz jeden człowiek ani nawet 1000 osób nie wystarczy, by uchronić ziemię. W tej książce to widać.

Lecz czy przedsięwzięcia zwierząt napewno są właściwe? Jak długo wytrzyma ich sojusz, gdy wreszcie wspólny wróg zostanie wyeliminowany?

Jakie zwierzę wpadło na tak makabryczny pomysł? Odpowiedź na to pytanie jest naprawdę zaskakujączaskakująca...

Tom 1, kończy się trochę w stylu CDN.
Wizja katastrofy świata jest przedstawiona ciekawie. W książce podkreślono dewastację środowiska naturalnego przez ludzi. Powieść ciekawa, zawiera wątek fantastyczny. Troszkę przybijająca (w końcu to książka katastroficzna). Największą wada jest zakończenie, które do końca zakończeniem nie jest.
Główną bohaterką jest dziewczynka. Dużą część książki (zwłaszcza na początku) zajmują zdarzenia w świecie zwierząt.

Tom 1, kończy się trochę w stylu CDN.
Główną bohaterką jest dziewczynka. Dużą...

Pozycja tylko na pozór dla młodszego czytelnika, jednak sama uważam, że dorośli również powinni sięgnąć po "Dzikie królestwo" autorstwa Simona Davida Edana.

Pięknie napisana historia o "zagładzie ludzkości" skierowana i opowiedziana specjalnie z myślą o młodzieży. Jednak jak wspomniałam na początku bardziej dojrzali czytelnicy również powinni sięgnąć po te pozycję. Autor "pokazuje" Nam koniec ludzkości. Dokładnie opisuje to co może się stać, jeśli gatunek ludzki nie zacznie szanować i dbać o to co daje Matka Natura.

Pierwszy Tom sagi Dzikie królestwo to nie tylko wprowadzenie czytelnika w fantastyczny świat w którym początkowo w zgodzie żyją ludzie, zwierzęta i kotyni (ludzie potrafiący zmienić się w każde istniejące zwierze) to przede wszystkim opowieść o przyjaźni międzygatunkowej, ogromnej woli przetrwania życia na ziemi i walki o pokój.

Ciągła akcja i zwroty wydarzeń na pewno wciągną młodszego czytelnika, a starszemu dadzą do myślenia, że gatunek ludzki niesie ze sobą wiele złego co może się kiedyś na prawdę źle skończyć dla całej planety.

Z niecierpliwością czekam na kolejny tom serii.

"Dzikie królestwo" to historia o zagładzie ludzkości, a także wojnie międzyzwierzęcej. Autor porusza w niej kwestie ekologiczne, bezmyślność człowieka i konsekwencje jego działań dla środowiska, a wszystko to ubiera w przyjemną bajkowość.

Wśród bohaterów mamy różne gatunki zwierząt, które potrafią rozmawiać między sobą, jednoczą się we wspólnej misji, ale też walczą o władzę i krzywdzą siebie nawzajem. Mamy tu również tajemnicze plemię Kotynów, wątek zmiennokształtności i magię, która trochę dziwnie miesza w fabule, a trochę ją urozmaica. Książka jest napisana prostym językiem, fabuła obfituje w niecodzienne wydarzenia i myślę, że młodszego czytelnika to wszystko może zachwycić, ale na mnie nie robi już tak wielkiego wrażenia.

Jeżeli masz ochotę na coś lekkiego, bajkowego, z przesłaniem i w stylu powrotu do dzieciństwa, to "Dzikie królestwo" będzie jak znalazł!

Książka pokazuje co może się stać gdy zwierzęta zbuntują się przeciwko ludziom i wywołają wojnę która ma spowodować wyginięcie gatunku ludzkiego.

• Literatura młodzieżowa

Video