Dzikie królestwo

Tłumaczenie: Iga Noszczyk
Wydawnictwo: Znak
kot, zwierzęta, rewolucja
Magda

Pozycja obowiązkowa dla fanów „Spirit Animals” Zaczęło się od zaginięcia kota. Teraz Drue zaczyna rozumieć, że była to zapowiedź największego konfliktu w historii. Cierpliwość zwierząt się wyczerpała – nie będą spokojnie patrzeć, jak ludzie niszczą Ziemię. Królestwo zwierząt wypowiedziało wojnę ludzkości. Udomowione zwierzęta muszą wybrać: przyłączą się do rebelii czy zechcą ocalić ostatnich...

Pozycja obowiązkowa dla fanów „Spirit Animals”

Zaczęło się od zaginięcia kota. Teraz Drue zaczyna rozumieć, że była to zapowiedź największego konfliktu w historii. Cierpliwość zwierząt się wyczerpała – nie będą spokojnie patrzeć, jak ludzie niszczą Ziemię. Królestwo zwierząt wypowiedziało wojnę ludzkości. Udomowione zwierzęta muszą wybrać: przyłączą się do rebelii czy zechcą ocalić ostatnich ludzi na świecie?

Początkowo Drue chce tylko odnaleźć swojego kota. Jeszcze nie wie, że przeznaczono dla niej ważniejsze zadanie. Wyrusza przez wyludnioną krainę na spotkanie pradawnego plemienia Kotynów, którzy mają odegrać szczególną rolę w starciu dwóch światów. Co ją z nimi łączy? Jaką cenę będzie musiała zapłacić za przetrwanie? Jedno jest pewne: do świata, jaki znamy, nie ma już powrotu.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: empik.com

onlypretender | 2017-09-24
Przeczytana: 24 września 2017

Na samym początku czytelnik zostaje wprowadzony w życie rodziny składającej się z ojca, córki i kota. Relacje między trójką głównych bohaterów zostały bardzo wiarygodnie opisane, łączące ich więzi są pełne szczerych emocji. Kiedy wizja niespodziewanej apokalipsy zaczyna się sprawdzać, akcja znacznie przyspiesza. Mamy możliwość obserwowania wydarzeń z punktu widzenia ludzi, a także zwierząt, dzielących się na Dzikie i Chowańce. Te drugie to udomowione istoty, zmuszone do wybrania strony, po której staną.

Tutaj dochodzimy do mniej przyjemnego momentu: w książce pojawił się pewien dosyć fantastyczny wątek. Im dalej, tym wydarzenia stawały się mniej prawdopodobne, wręcz niewiarygodne, a ja poczułam, że ta opowieść stała się trochę naciągana. Ale to tylko moje odczucia. Dzikie królestwo skierowane jest do czytelników w wieku 10-15 lat. Jestem pewna, że to, co wydało mi się zbyt fantastyczne, spodoba się dzieciom. Przecież będąc w tamtym wieku sama zaczytywałam się w podobnych...

okularnica | 2018-07-07
Na półkach: 2018 😻, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 lipca 2018

Ciekawa wizja świata, w którym zwierzęta wypowiadają wojnę ludziom.
Wielki szacunek dla autora za elementy fantastyczne, którymi kompletnie mnie zaskoczył.
Niesamowicie wciągająca historia.
Jedyne co mnie zawiodło to zakończenie, które wcale nie zakończyło, a jedynie urwało historię. Przydałaby się kontynuacja, mam nadzieję że taka się pojawi.

książkowe_zacisze | 2017-09-25
Przeczytana: 25 września 2017

"Dzikie królestwo" to historia o zagładzie ludzkości, a także wojnie międzyzwierzęcej. Autor porusza w niej kwestie ekologiczne, bezmyślność człowieka i konsekwencje jego działań dla środowiska, a wszystko to ubiera w przyjemną bajkowość.

Wśród bohaterów mamy różne gatunki zwierząt, które potrafią rozmawiać między sobą, jednoczą się we wspólnej misji, ale też walczą o władzę i krzywdzą siebie nawzajem. Mamy tu również tajemnicze plemię Kotynów, wątek zmiennokształtności i magię, która trochę dziwnie miesza w fabule, a trochę ją urozmaica. Książka jest napisana prostym językiem, fabuła obfituje w niecodzienne wydarzenia i myślę, że młodszego czytelnika to wszystko może zachwycić, ale na mnie nie robi już tak wielkiego wrażenia.

Jeżeli masz ochotę na coś lekkiego, bajkowego, z przesłaniem i w stylu powrotu do dzieciństwa, to "Dzikie królestwo" będzie jak znalazł!

anta_a | 2018-03-13
Przeczytana: 13 lutego 2018

Tom 1, kończy się trochę w stylu CDN.
Wizja katastrofy świata jest przedstawiona ciekawie. W książce podkreślono dewastację środowiska naturalnego przez ludzi. Powieść ciekawa, zawiera wątek fantastyczny. Troszkę przybijająca (w końcu to książka katastroficzna). Największą wada jest zakończenie, które do końca zakończeniem nie jest.
Główną bohaterką jest dziewczynka. Dużą część książki (zwłaszcza na początku) zajmują zdarzenia w świecie zwierząt.

Julia | 2018-04-22
Przeczytana: 09 kwietnia 2018

Książka pokazuje co może się stać gdy zwierzęta zbuntują się przeciwko ludziom i wywołają wojnę która ma spowodować wyginięcie gatunku ludzkiego.

Kamila | 2018-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Pozycja tylko na pozór dla młodszego czytelnika, jednak sama uważam, że dorośli również powinni sięgnąć po "Dzikie królestwo" autorstwa Simona Davida Edana.

Pięknie napisana historia o "zagładzie ludzkości" skierowana i opowiedziana specjalnie z myślą o młodzieży. Jednak jak wspomniałam na początku bardziej dojrzali czytelnicy również powinni sięgnąć po te pozycję. Autor "pokazuje" Nam koniec ludzkości. Dokładnie opisuje to co może się stać, jeśli gatunek ludzki nie zacznie szanować i dbać o to co daje Matka Natura.

Pierwszy Tom sagi Dzikie królestwo to nie tylko wprowadzenie czytelnika w fantastyczny świat w którym początkowo w zgodzie żyją ludzie, zwierzęta i kotyni (ludzie potrafiący zmienić się w każde istniejące zwierze) to przede wszystkim opowieść o przyjaźni międzygatunkowej, ogromnej woli przetrwania życia na ziemi i walki o pokój.

Ciągła akcja i zwroty wydarzeń na pewno wciągną młodszego czytelnika, a starszemu dadzą do myślenia, że gatunek ludzki niesie ze sobą...

Martopedia | 2018-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Autor przedstawia zagładę ludzkości w sposób jakiego nikt by się nie spodziewał. Kto by pomyślał, że zwierzęta potrafią tak wiele zdziałać?

Niby to fikcja, ale... czy postępowanie człowieka napewno jest właściwe? Możesz sobie pomyśleć, że Ty robisz wszystko, by nie szkodzić naturze. Lecz jeden człowiek ani nawet 1000 osób nie wystarczy, by uchronić ziemię. W tej książce to widać.

Lecz czy przedsięwzięcia zwierząt napewno są właściwe? Jak długo wytrzyma ich sojusz, gdy wreszcie wspólny wróg zostanie wyeliminowany?

Jakie zwierzę wpadło na tak makabryczny pomysł? Odpowiedź na to pytanie jest naprawdę zaskakujączaskakująca...

KoniczeQ | 2018-05-19
Przeczytana: 27 maja 2018