Bałagan, jaki zostawisz

Tłumaczenie: Marta Jordan
Wydawnictwo: Czarna Owca
El desorden que dejas
Ag2S

Fascynujący thriller psychologiczny nagrodzony prestiżową Premio Primavera. Raquel jest typową przedstawicielką pokolenia hiszpańskich trzydziestolatków: nie ma dzieci, pracuje dorywczo, ma za sobą epizod depresyjny, a jej mąż jest bezrobotnym pisarzem. Kiedy w końcu udaje się jej zdobyć półroczne zastępstwo w szkole średniej w Novariz, rodzinnym mieście męża, nie waha się ani chwili. Jednak...

Fascynujący thriller psychologiczny nagrodzony prestiżową Premio Primavera.

Raquel jest typową przedstawicielką pokolenia hiszpańskich trzydziestolatków: nie ma dzieci, pracuje dorywczo, ma za sobą epizod depresyjny, a jej mąż jest bezrobotnym pisarzem. Kiedy w końcu udaje się jej zdobyć półroczne zastępstwo w szkole średniej w Novariz, rodzinnym mieście męża, nie waha się ani chwili. Jednak senne i mroczne galisyjskie miasteczko od początku budzi jej niechęć. Kiedy dociera do szkoły, dowiaduje się, że Elvira, nauczycielka, którą zastępuje, popełniła samobójstwo. Już pierwszego dnia pracy Raquel otrzymuje anonimową karteczkę z narysowaną szubienicą i pytaniem: „A ty, kiedy się zabijesz?“.
Raquel chce dotrzeć do prawdy. Co stało się z Elvirą? Czy to samo przydarzy się i jej? I dlaczego niektóre ślady prowadzą do jej męża?

źródło opisu: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/balagan_jaki_zostawisz,p1176741720

źródło okładki: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/balagan_jaki_zostawisz,p1176741720

Joanna | 2017-10-08
Na półkach: Moja biblioteczka

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ilość stron: 525
To pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na stronie wydawnictwa. Sugerował świetną lekturę z wątkiem kryminalnym.
„Bałagan, jaki zostawisz” czyta się bardzo dobrze. Główną bohaterką jest Raquel, jej mąż German. Są także uczniowie ze szkoły, jeden z nich zadręcza Raquel. Podejrzanych jest dwóch: Roi i Iago, który to z nich?Nauczycielka, która popełniła samobójstwo, ale nie wiadomo czy ktoś jej nie zabił i czy nie byli to uczniowie. Na pewno nie zrobił tego jej mąż – Mauro – nauczyciel w tej samej szkole. Natomiast mąż Raquel pójdzie do więzienia za pobicie, ale czy to on to zrobił? Przeczytacie sami. Polecam każdemu.

Mariolus18 | 2017-10-01
Przeczytana: 30 września 2017

Książka naprawdę rewelacyjna, bardzo współczesna, porusza tematy związane z najnowszymi technologiami i z zagrożeniami jakie z ich używania wynikają. Główna bohaterka-nauczycielka na zastępstwo-nie wie w co się pakuje, kiedy przyjmuje propozycję objęcia wakatu po zmarłej nauczycielce literatury w liceum w małym miasteczku(co ważne -skąd pochodzi jej mąż). Szybko okazuje się, że poprzednia nauczycielka nie zmarła śmiercią naturalną, wokół głównej bohaterki narastają tajemnice, dziwne sytuacje, przyjaciele okazują się wrogami, nikomu nie może ufać, nawet swojemu mężowi. W powieści poruszane są ważne tematy współczesnego świata: stalking, bezpieczeństwo w sieci, jak możemy chronić swoją prywatność-czy to na pewno jest możliwe, skutków brania coraz dostępniejszych narkotyków... No i mogłabym wymieniać jeszcze dużo więcej. Na pewno interesująca, na pewno wciągająca. Po prostu trzeba przeczytać!

fianiebieska | 2017-10-07
Na półkach: 2017