Okładka książki Kwiat pustyni. Z namiotu Nomadów do Nowego Jorku

Kwiat pustyni. Z namiotu Nomadów do Nowego Jorku

Autor:
Cykl: Waris Dirie (tom 1)
tłumaczenie
literatura faktu
typ
papier
Lemma
7,29 (8302 ocen i 621 opinii)

Opis książki

Waris urodziła się w Somalii, w plemieniu pustynnych wędrowców, wychowała się pośród kóz, bydła i wielbłądów.
W wieku 13 lat dziewczęta z tego plemienia są poddawane rytuałowi obrzezania i wydawane za mąż. Jednak bohaterka książki została poddana obrzezaniu w wieku około 5 lat, a miała być wydana za mąż dopiero w wieku 13 lat
Te dwa wydarzenia zaważyły na całym przyszłym życiu Waris.

źródło opisu: Opis autorski

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica