Okładka książki Kwiat pustyni. Z namiotu Nomadów do Nowego Jorku

Kwiat pustyni. Z namiotu Nomadów do Nowego Jorku

Autor:
Cykl: Waris Dirie (tom 1)
tłumaczenie
literatura faktu
typ
papier
Lemma
7,31 (8735 ocen i 652 opinie)

Opis książki

Waris urodziła się w Somalii, w plemieniu pustynnych wędrowców, wychowała się pośród kóz, bydła i wielbłądów.
W wieku 13 lat dziewczęta z tego plemienia są poddawane rytuałowi obrzezania i wydawane za mąż. Jednak bohaterka książki została poddana obrzezaniu w wieku około 5 lat, a miała być wydana za mąż dopiero w wieku 13 lat
Te dwa wydarzenia zaważyły na całym przyszłym życiu Waris.

źródło opisu: Opis autorski

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Kalendarium literackie
  • Olga Tokarczuk
    53. rocznica
    urodzin
    Jak wygląda świat, kiedy życie staje się tęsknotą? Wygląda papierowo, kruszy się w palcach, rozpada. Każdy ruch przygląda się sobie, każda myśl przygląda się sobie, każde uczucie zaczyna się i nie kończy, i w końcu sam przedmiot tęsknoty robi się papierowy i nierzeczywisty. Tylko tęsknienie jest pra... pokaż więcej
  • Antoni Czechow
    146. rocznica
    urodzin
    (...) schudłam, zbrzydłam, zestarzałam się i nic, nic, żadnego zadowolenia,a czas płynie i wciąż się wydaje, że odchodzę od prawdziwego, pięknego życia, odchodzę coraz dalej, coraz dalej, w jakąś otchłań. Rozpacz mnie ogarnia, nie rozumiem, jakim cudem jeszcze żyję i do tej pory nie popełniłam samo... pokaż więcej
  • Matthew Woodring Stover
    53. rocznica
    urodzin
    Miej nadzieję na najlepsze ale przygotuj się na najgorsze
  • Jan Jakub Kolski
    59. rocznica
    urodzin
    Mam nadzieję, że jesteś ciągle w dobrym zdrowiu i podłym nastroju - nie odwrotnie.
  • Philippe Besson
    48. rocznica
    urodzin
    Zresztą od niczego nie da się uciec. Nawet bardziej niż od przeszłości nie da się uciec od tego, kim w głębi jesteśmy. Człowiek jest zakotwiczony w swojej prawdzie raz na zawsze i nie ma najmniejszej szansy, że z tego wyjdzie, że wyrwie się z tych okowów. Walka, szarpanina na nic by się nie zdały. L... pokaż więcej
  • Kai Hermann
    77. rocznica
  • Guido Knopp
    67. rocznica
  • Romain Rolland
    149. rocznica
    urodzin
    Musisz przyznać, Panie Boże, że ci pokoju nijak nie zakłócam, i proszę tylko, byś mi taką samą miarką odpłacił.
  • Monte Cook
    47. rocznica
  • Stanisław Dygat
    37. rocznica
    śmierci
    Kiedy przeżywa się jakąś miłość, eliminuje ona miłości przeszłe i przyszłe.
  • Władysław Bełza
    102. rocznica