A jak Asgard

Seria: ABC Mitów Świata
Wydawnictwo: Merlin Publishing
Agnieszka

Kto zasiada na tronie Asgardu? Kim byli Baldur i Frigg? W co wierzyli Wikingowie? I dlaczego czwartek to dzień Thora? Odpowiedzi kryją się pod okładką tej książeczki, która zabierze Wasze dzieci w podróż do korzeni skandynawskiej kultury. Spotkają tam bóstwa i stwory z pradawnych nordyckich wierzeń i przekonają się, że nawet Loki był kiedyś mały! A jak Asgard to pierwsza odsłona cyklu Abecadło...

A jak Asgard to pierwsza odsłona cyklu Abecadło Mitów Świata – zbioru najsłynniejszych mitologii, opracowanego z myślą o najmłodszych odbiorcach. Przepiękne, klimatyczne
rysunki bogów, stworów i mitycznych krain, opisane prostym i zrozumiałym dla dzieci językiem, przeniosą je do fantastycznych światów i ukształtują ich podstawową wiedzę o wielobarwnej kulturze.
Tak jak Olimp górował niegdyś nad starożytną Grecją, tak Asgard wznosił się nad dawnym nordyckim światem. Niestety, próbę czasu zniósł gorzej niż siedziba greckich bóstw i herosów. Dziś znany jest przede wszystkim za sprawą komiksowych superbohaterów, a tylko nieliczni wiedzą, jak wiele śladów w kulturze pozostawili po sobie zamieszkujący go nordyccy bogowie.
Chcielibyśmy, by A jak Asgard to zmienił. By dzieci już od najmłodszych lat wiedziały, że poza tradycją chrześcijańską i greckim antykiem istnieją też inne, ważne fundamenty naszej kultury. Chcielibyśmy, by miały świadomość, że w języku angielskim, niemieckim i językach skandynawskich dni tygodnia noszą imiona Thora czy Frei, zaś kierunki świata swoje nazwy odziedziczyły po czterech karłach (Nordim, Surdim, Austrim i Westrim) podtrzymujących niebo nad Midgardem (czyli Ziemią); by czytając kiedyś Władcę Pierścieni widziały w niej odbicie historii o Draupnirze czy Pierścieniu Nibelunga oraz by sięgając po Wiedźmina, zauważały, że Andrzej Sapkowski również czerpał z mitologii nordyckiej. Zależy nam, by A jak Asgard był jak stara, dobra książka dla dzieci, która bawi, uczy i wychowuje. Czasem więc jest śmiesznie, czasem strasznie, a czasem pouczająco; a przy tym każdy tekst i każda ilustracja jest cegiełką budującą w głowie dziecka podstawowy obraz mitologii nordyckiej. Jej abecadło.

MITY ŚWIATA OD A DO Z
- Nauka liter i czytania
- Poznawanie innych kultur
- Wzbogacanie słownictwa
- Wprowadzenie w świat magii, potworów, bóstw i niezwykłych przygód

Najsłynniejsze mitologie świata zebrane w cyklu książeczek dla najmłodszych. Przepiękne, klimatyczne rysunki bóstw, stworów i mitycznych krain, opisane prostym i zrozumiałym dla dzieci językiem, będą dla nich idealnym przewodnikiem po mapie różnorodnych kultur już od pierwszych lat życia.
Każda z książeczek przyciąga uwagę atrakcyjną formą, a angażującą treścią - pobudza wyobraźnię i ciekawość świata. Zabiera dzieci w pełną humoru podróż do rozległych korzeni naszej cywilizacji, bo przecież starożytni bogowie to nie tylko Zeus i jego świta, a pradawne wierzenia i stwory czają się u zarania dziejów każdej społeczności.
Abecadło Mitów Świata to idealna pozycja dla nowoczesnych rodziców, pragnących wychować dzieci na świadomych, tolerancyjnych dorosłych, sprawnie poruszających się wśród różnych kontekstów kultury.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca