Ponieważ Cię kocham

Parce que je t'aime
978-83-7359-850-8
Honda

Inne wydania

W centrum handlowym na południu Los Angeles, wskutek nieuwagi opiekunki, znika bez śladu pięcioletnia Layla. Nikt nie żąda okupu, a prowadzone przez policję poszukiwania okazują się bezowocne. Załamani tragedią rodzice, szanowany psycholog i znakomita skrzypaczka, obwiniają się wzajemnie i rozstają. Mark dosłownie ląduje na ulicy, zaś jego żona Nicole rzuca się w wir pracy. Pięć lat później ścieżki obojga małżonków ponownie się krzyżują. Mark ratuje życie wracającej po koncercie do domu żonie, zaatakowanej przez bandytę z nożem. Niedługo potem Layla pojawiła się dokładnie w tym samym miejscu, w którym zniknęła. Co działo się z dziewczynką przez pięć lat? Gdzie i z kim była? I dlaczego wróciła? Zaskakujący powrót córki to nie jedyna niespodzianka, jaką los zgotował bohaterom..

Olsza | 2013-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Mówią by nie oceniać książki po okładce (w tym przypadku i po tytule). Tutaj mogłoby dojść do mylnego wrażenia, że książka jest romansem lub przedstawia historię kobiety zranionej przez mężczyznę. Nic bardziej mylnego. To elementy skomplikowanej życiowej układanki, którą czytelnik będzie próbował ułożyć.
Styl pisania jest prosty, nie ma zbyt wielu wyszukanych środków stylistycznych jak metafory czy niepotrzebne przymiotniki lub określniki. Autor postawił sobie za cel pokazanie nam tej historii niż jej opisanie. Przez zwięzłość czytelnik jest w stanie zobrazować sobie dany moment i w wyobraźni dodać potrzebne detale. Czyta się szybko i dynamicznie, gdyż nie traci się czasu na niepotrzebne zastanawianie się czy motanie w zawiłym tekście. Jedynym odejściem od minimalizmu są cytaty umieszczone na początku każdego rozdziału.
Nie oznacza to jednak, że książka jest nudna czy prosta. Wręcz przeciwnie. Rozdziały kończą się w taki sposób, że chce się dowiedzieć co będzie dalej. Przez...

Ania | 2013-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Jest to bardzo dobra książka! Trzymająca w napięciu z bardzo zaskakującym zakończeniem.Pokazuje problem jakim jest trudność pogodzenia się ze stratą drugiej osoby.G.Musso pozytywnie mnie zaskoczył,ta powieść jest warta polecenia innym by po nią sięgnąć.

Ania K | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

To jest 4 książka tego autora ,którą miałam przyjemność przeczytać .Musso potrafi w mistrzowski sposób przenieść czytelnika w swój wyimaginowany świat . Podczas czytania mamy czas zastanowić się nad ważnymi aspektami naszego życia .Książka ta jest w tej chwili trudna do zdobycia ,bo chciałam ją kupić kolezance,w księgarniach jej nie ma a na allegro widnieje jako unikat,więc ciesze sie bardzo ,że ją posiadam.

deana | 2015-09-14
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 14 września 2015

Jeden samolot a w nim trzy całkowicie inne, obce osoby. Marc wracający do domu z cudownie odnalezioną córką, Alyson - dziedziczka fortuny, zmagająca się z wewnętrznymi demonami i Evie - nastolatka, pałająca żądzą zemsty. Trzy różne historie, trzy różne problemy. Ich zetknięcie będzie wstrząsem dla każdego. Wspólnie będą musieli zmierzyć się z tym co dla nich jest najtrudniejsze - własną przeszłością i zdecydować jaką podejmą decyzję na przyszłość.

Przypadek sprawił, że czytałam tę książkę w trakcie podróży samolotem. Wracałam do domu i lektura miała mi pomóc skrócić czas lotu. I wszystko było dobrze póki byłam na pokładzie. Przyjemna, nie specjalnie skomplikowana i napisana prostym językiem opowieść idealnie spełniała swoje zadanie. W ciągu dwóch godzin pochłonęłam ok. 80% książki. Schody zaczęły się gdy wysiadłam. Odłożyłam na bok powieść i jakoś nie czułam potrzeby wracania. Nie interesowało mnie zakończenie, sama fabuła też nie buchała napięciem i emocjami. Temat przyznaję...

Kiwi_Agnik | 2014-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2014

Intrygująca powieść.
Książkę czyta się błyskawicznie i nie można się wprost od niej oderwać.

Jednakże powoli zaczyna mnie irytować, że jedna powieść podobna jest do drugiej.
W każdej książce pana Musso jest wątek lekarski, są narkotyki, jest depresja i morderstwo.

Chociaż uwielbiam warsztat pisarski tego francuskiego pisarza to ocenę obniżyłam, bo po prostu brakuje mi świeżości w jego powieściach.

Aczkolwiek treść jak zwykle zaskakuje dlatego książkę polecam wielbicielom nietuzinkowych opowieści pełnych magii, tajemniczości i psychologii.

"Czy można uciec przed przeznaczeniem?"

Stokrotka | 2016-02-27
Na półkach: Obyczajowe, Przeczytane
Przeczytana: 27 lutego 2016

W Wigilię Bożego Narodzenia w centrum handlowym w tajemniczych okolicznościach znika pięcioletnia Layla, córka znanej skrzypaczki Nicole i cenionego psychologa Marka Hathaway'a. Mija pięć lat. Los dziewczynki nadal jest nieznany. Mark odszedł od żony i od dwóch lat wiedzie życie kloszarda i alkoholika. Zadręcza się tym, co porywacz mógł zrobić jego dziecku i w jaki sposób może je krzywdzić każdego dnia. Obok historii rodziny Hathaway'ów pojawiają się dwa inne wątki - piętnastoletniej Evie, opętanej chęcią zemsty na pewnym mężczyźnie i dwudziestokilkuletniej spadkobierczyni miliardowej fortuny, Alyson, która żyje w oparach alkoholu, narkotyków i skandalu.
Lubię książki Guillaume'a Musso za pomysłowość. Autor zawsze potrafi mnie czymś zaskoczyć. Tak też było w przypadku "Ponieważ cię kocham". Nie polubiłam bohaterów, wydawali mi się dziwni i jacyś mało sympatyczni. Historia nie bardzo się kleiła. Wszystko do czasu. Musso to mistrz łączenia rozbitych kawałków w spójną całość i...

boziaczek | 2013-04-13
Na półkach: E-booki, Przeczytane

Już dawno chciałam przeczytać tę książkę, dlatego kiedy tylko nadarzyła się okazja musiałam z niej skorzystać. Było to moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Zdecydowanie zaliczam je do udanych:)
Ta książka opowiada o potędze miłości. Jest to historia pięciu osób, których nieoczekiwanie los powiąże ze sobą w dziwnych okolicznościach. Osią wydarzeń staje się nagłe pojawienie zaginionej córki pary głównych bohaterów, Nicole i Marka, która zniknęła pięć lat wcześniej bez śladu. Pojawia się w tym samym miejscu. Nikt nie wie co się z nią działo...
Nie mogę nic więcej zdradzić. Mogę za to powiedzieć, że autor zaskoczy Was nie raz:)
Książka jest napisana ciekawym językiem, nie można się oderwać ani na chwilę. Polecam!

Monika | 2013-09-09
Przeczytana: 09 września 2013

To moje drugie niezwykle udane spotkanie z twórczością Guillaume Musso. Gdy biorę do reki ksiązkę tego autora, to już wiem, że nie odłożę jej dopóki nie skończę! Z tego powodu książki pana Musso mogę czytać tylko w weekendy :)
Książka cały czas trzyma w napięciu, ani przez chwilę nie nuży, choć muszę przyznać, że nie do końca byłam zachwycona zakończeniem.

andzia12 | 2015-11-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 29 października 2015

Ponownie nie zawiodłam się na kolejnej pościeści autorstwa G. Musso.
"Ponieważ Cie kocham" to genialne połączenie romansu, trilleru, dramatu i psychologii.
On i dwie kobiety, których łączą przeżycia z przeszłości. Cała akcja książki to forma wędrówki w głąb własnej psychiki i pogodzenia sie z tym, co wydarzyło się 5 lat temu.
Główny bohater Mark w końcu poznaje i akceptuje prawdę dotyczącą zniknięcia jego córki.
Książka wciąga od samego początku i choć pod koniec jest przewidywalna, to forma budowy całej fabuły wszystko rekompensuje.

BagatElka | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Kartka za kartką,krok za krokiem i już w połowie miałam chęć usiąść i zapłakać.Niestety ,nie z powodu wzruszenia bo takowego nie poczułam ale z powodu nudy.
Przeraźliwej,zniechęcającej nudy.
Gdzie to napięcie???
No,chyba,że zaliczę mój PMS to wtedy ok,napięcie jest.
Fabuła poszarpana jak dziurawe gacie.Ani łzawo,ani ciekawie,takie cholera wie co.
Myślałam,że styl będzie podobny to Sparksa więc nadzieję miałam,że chociaż raz mi serce piknie.Nic nie pikało i gdyby nie kawa to cienka,płaska linia mnie czekała na końcu tej opowieści.
Gdybym włosy na klacie posiadała to bym je rwała,- z rozpaczy,że się skusiłam na ten "unikat".
Już wolę poczytać bajki dla dzieci,przynajmniej mają więcej sensu.