Ponieważ Cię kocham

Parce que je t'aime
978-83-7359-850-8
Honda

Inne wydania

W centrum handlowym na południu Los Angeles, wskutek nieuwagi opiekunki, znika bez śladu pięcioletnia Layla. Nikt nie żąda okupu, a prowadzone przez policję poszukiwania okazują się bezowocne. Załamani tragedią rodzice, szanowany psycholog i znakomita skrzypaczka, obwiniają się wzajemnie i rozstają. Mark dosłownie ląduje na ulicy, zaś jego żona Nicole rzuca się w wir pracy. Pięć lat później ścieżki obojga małżonków ponownie się krzyżują. Mark ratuje życie wracającej po koncercie do domu żonie, zaatakowanej przez bandytę z nożem. Niedługo potem Layla pojawiła się dokładnie w tym samym miejscu, w którym zniknęła. Co działo się z dziewczynką przez pięć lat? Gdzie i z kim była? I dlaczego wróciła? Zaskakujący powrót córki to nie jedyna niespodzianka, jaką los zgotował bohaterom..

AuroraBorealis | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Mark i Nicole są małżeństwem od pięciu lat. Mają córeczkę Laylę. Dziewczynka pewnego dnia znika bez śladu. Co się z nią stało? Czy została porwana? Co dziwniejsze równo po kolejnych pięciu latach odnajduje się ona w tym samym miejscu, w którym kiedyś się zgubiła. O co chodzi? Gdzie przebywała w tym czasie?

Eh Musso, Musso, Musso. Co pan ze mną robi? Znowu czuję się przez pana oszukana, wykorzystana, zaszokowana, przybita, odrętwiona, targają mną przeróżne emocje, a przez głowę przelatują myśli z szybkością błyskawicy. Znowu zadrwił pan sobie ze mnie. Znowu dałam się podejść niczym małe naiwne dziecko, ograć niczym przy grze w kasynie. Znowu zrobił pan z moim umysłem, to czego pan potrzebował, zmanipulował do ostatniej strony, do ostatniego słowa, ostatniej literki. Ale wie pan co? Mimo wszystko pragnę tego stanu, który mnie doprowadza do takich uczuć, ciągle mi mało, tego tajemniczego mieszania mi w głowie, tego kombinowania i testowania mnie. Chcę więcej. Potrzebuję...

Aneta Wiola | 2017-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2017

JAK DALEJ ŻYĆ?
Mark był psychologiem, miał piękną żonę i lojalnego przyjaciela. Teraz jest kloszardem, mieszka w tunelach, a to wszystko z żalu po utracie ukochanej córki. Nikt nie widział Layli, nie zażądano okupu, nie ma żadnego śladu. Pewnego dnia mroczne wydarzenia z przeszłości wracają do niego, kiedy ratuje swoją żonę przed napastnikiem. Mark nie ma pojęcia, że to dopiero początek przedziwnych zdarzeń, które nastąpią.

"Kochać znaczy zaopiekować się czyjąś samotnością i nie starać się ani jej zburzyć, ani nawet poznać."
Christian Bobin

Już od dawna obiecywałam przeczytać jakąś książkę Musso. Zawsze jednak to odkładałam, pędząc po następne kryminały do mojej kolekcji. Jakże byłam głupia! "Ponieważ cię kocham" nie jest romansidłem, jakiego się spodziewałam. To niebywale smutna, mądra i pełna niespodzianek historia, która zawiera głębszy sens. Podoba mi się styl Musso, mądre dialogi, ciekawe cytaty przy prawie każdym rozdziale. Polecam każdemu, komu ten autor jest jeszcze...

Olsza | 2013-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Mówią by nie oceniać książki po okładce (w tym przypadku i po tytule). Tutaj mogłoby dojść do mylnego wrażenia, że książka jest romansem lub przedstawia historię kobiety zranionej przez mężczyznę. Nic bardziej mylnego. To elementy skomplikowanej życiowej układanki, którą czytelnik będzie próbował ułożyć.
Styl pisania jest prosty, nie ma zbyt wielu wyszukanych środków stylistycznych jak metafory czy niepotrzebne przymiotniki lub określniki. Autor postawił sobie za cel pokazanie nam tej historii niż jej opisanie. Przez zwięzłość czytelnik jest w stanie zobrazować sobie dany moment i w wyobraźni dodać potrzebne detale. Czyta się szybko i dynamicznie, gdyż nie traci się czasu na niepotrzebne zastanawianie się czy motanie w zawiłym tekście. Jedynym odejściem od minimalizmu są cytaty umieszczone na początku każdego rozdziału.
Nie oznacza to jednak, że książka jest nudna czy prosta. Wręcz przeciwnie. Rozdziały kończą się w taki sposób, że chce się dowiedzieć co będzie dalej. Przez...

Ania | 2013-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Jest to bardzo dobra książka! Trzymająca w napięciu z bardzo zaskakującym zakończeniem.Pokazuje problem jakim jest trudność pogodzenia się ze stratą drugiej osoby.G.Musso pozytywnie mnie zaskoczył,ta powieść jest warta polecenia innym by po nią sięgnąć.

Ania K | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

To jest 4 książka tego autora ,którą miałam przyjemność przeczytać .Musso potrafi w mistrzowski sposób przenieść czytelnika w swój wyimaginowany świat . Podczas czytania mamy czas zastanowić się nad ważnymi aspektami naszego życia .Książka ta jest w tej chwili trudna do zdobycia ,bo chciałam ją kupić kolezance,w księgarniach jej nie ma a na allegro widnieje jako unikat,więc ciesze sie bardzo ,że ją posiadam.

deana | 2015-09-14
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 14 września 2015

Jeden samolot a w nim trzy całkowicie inne, obce osoby. Marc wracający do domu z cudownie odnalezioną córką, Alyson - dziedziczka fortuny, zmagająca się z wewnętrznymi demonami i Evie - nastolatka, pałająca żądzą zemsty. Trzy różne historie, trzy różne problemy. Ich zetknięcie będzie wstrząsem dla każdego. Wspólnie będą musieli zmierzyć się z tym co dla nich jest najtrudniejsze - własną przeszłością i zdecydować jaką podejmą decyzję na przyszłość.

Przypadek sprawił, że czytałam tę książkę w trakcie podróży samolotem. Wracałam do domu i lektura miała mi pomóc skrócić czas lotu. I wszystko było dobrze póki byłam na pokładzie. Przyjemna, nie specjalnie skomplikowana i napisana prostym językiem opowieść idealnie spełniała swoje zadanie. W ciągu dwóch godzin pochłonęłam ok. 80% książki. Schody zaczęły się gdy wysiadłam. Odłożyłam na bok powieść i jakoś nie czułam potrzeby wracania. Nie interesowało mnie zakończenie, sama fabuła też nie buchała napięciem i emocjami. Temat przyznaję...

Kiwi_Agnik | 2014-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2014

Intrygująca powieść.
Książkę czyta się błyskawicznie i nie można się wprost od niej oderwać.

Jednakże powoli zaczyna mnie irytować, że jedna powieść podobna jest do drugiej.
W każdej książce pana Musso jest wątek lekarski, są narkotyki, jest depresja i morderstwo.

Chociaż uwielbiam warsztat pisarski tego francuskiego pisarza to ocenę obniżyłam, bo po prostu brakuje mi świeżości w jego powieściach.

Aczkolwiek treść jak zwykle zaskakuje dlatego książkę polecam wielbicielom nietuzinkowych opowieści pełnych magii, tajemniczości i psychologii.

"Czy można uciec przed przeznaczeniem?"

Stokrotka | 2016-02-27
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 27 lutego 2016

W Wigilię Bożego Narodzenia w centrum handlowym w tajemniczych okolicznościach znika pięcioletnia Layla, córka znanej skrzypaczki Nicole i cenionego psychologa Marka Hathaway'a. Mija pięć lat. Los dziewczynki nadal jest nieznany. Mark odszedł od żony i od dwóch lat wiedzie życie kloszarda i alkoholika. Zadręcza się tym, co porywacz mógł zrobić jego dziecku i w jaki sposób może je krzywdzić każdego dnia. Obok historii rodziny Hathaway'ów pojawiają się dwa inne wątki - piętnastoletniej Evie, opętanej chęcią zemsty na pewnym mężczyźnie i dwudziestokilkuletniej spadkobierczyni miliardowej fortuny, Alyson, która żyje w oparach alkoholu, narkotyków i skandalu.
Lubię książki Guillaume'a Musso za pomysłowość. Autor zawsze potrafi mnie czymś zaskoczyć. Tak też było w przypadku "Ponieważ cię kocham". Nie polubiłam bohaterów, wydawali mi się dziwni i jacyś mało sympatyczni. Historia nie bardzo się kleiła. Wszystko do czasu. Musso to mistrz łączenia rozbitych kawałków w spójną całość i...

Monika | 2013-09-09
Przeczytana: 09 września 2013

To moje drugie niezwykle udane spotkanie z twórczością Guillaume Musso. Gdy biorę do reki ksiązkę tego autora, to już wiem, że nie odłożę jej dopóki nie skończę! Z tego powodu książki pana Musso mogę czytać tylko w weekendy :)
Książka cały czas trzyma w napięciu, ani przez chwilę nie nuży, choć muszę przyznać, że nie do końca byłam zachwycona zakończeniem.

Elżbieta | 2017-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2017

Książka trudna emocjonalnie.Nie sposób przejść obok niej obojętnie. Magiczna, zaskakująca i przenosząca w inną rzeczywistość . Trzymająca w napięciu. Pomagająca poznać i zrozumieć człowieka w różnych sytuacjach życiowych.

To psychologiczna wędrówka w głąb własnej duszy. Poruszająca problem zemsty i przebaczenia. Owocem miłości jest przebaczenie i o takiej miłości jest tu mowa. Jest to miłość najtrudniejsza.

Dlaczego przebaczenie przychodzi człowiekowi tak trudno. Wybaczanie krzywd jest zadaniem nie łatwym, ale jedynie ono daje nam spokój. Przebaczając uwalniamy się od osoby, która wyrządziła nam krzywdę. Nie chowajmy urazy.

W życiu dość często stajemy przed problemem wybaczania. Pragnieniem zemsty. Piękny rewanż, ale czy ulży w cierpieniu, uśmierzy ból. Doznanego cierpienia nie leczy się w taki sposób.

Są inne sposoby niż zemsta- TO PRZEBACZENIE.

" Wybaczyć nie znaczy zapomnieć ani usprawiedliwić, ani też odpuścić winę. W przeciwieństwie do zemsty, która jest pożywką dla...