Mitologizmy frazeologiczne w języku polskim (na materiale leksykografii XX i XXI wieku)

Wydawnictwo: Collegium Columbinum
mitologia
welesxxi

Książka jest próbą kompleksowego ujęcia polskich związków wyrazowych motywowanych mitologicznie, będących istotną częścią rodzimego zasobu frazeologicznego oraz świadectwem przynależności Polski do europejskiego dziedzictwa kultury śródziemnomorskiej. Opiera się na materiale wynotowanym ze słowników ogólnych języka polskiego, słowników frazeologicznych i paremiologicznych polszczyzny powstałych w XX i XXI wieku. Monografia mieści się w nurcie opracowań poświęconych przeglądowi i analizie podstawowego zasobu polskiej frazeologii. Korzyści z tego opracowania mogą wynieść nie tylko językoznawcy, ale także badacze kultury i literaturoznawcy.

źródło opisu: columbinum

źródło okładki: columbinum