Czarownice z Salem Falls

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Salem Falls
Ewa

Inne wydania

Jack St. Bride, nauczyciel w prywatnej szkole dla dziewcząt, nie ma innego wyjścia - musi całkowicie zerwać ze swoim dawnym życiem, które legło gruzach z powodu zakochanej w nim uczennicy. Szukając miejsca, w którym mógłby się ukryć i pogrzebać przeszłość, trafia do sennego miasteczka Salem Falls w Nowej Anglii. Powrót do nauczania nie wchodzi w grę, zostaje więc pomywaczem w małej restauracji należącej do Addie Peabody. Wkrótce między właścicielką a skromnym, bezpretensjonalnym Jackiem rodzi się uczucie. Niestety, w sielskim miasteczku mieszka też czwórka skrywających mroczne tajemnice nastolatek, które obierają sobie Jacka za cel niecnych knowań. Rozpętuje się współczesne polowanie na czarownice i Jack po raz kolejny musi walczyć z wymiarem sprawiedliwości oraz z uprzedzeniami.

Madi | 2014-02-16
Przeczytana: październik 2012

Jest to moja ulubiona autorka i prawie wszystkie jej książki oceniam na 10 i tym razem też tak zrobiłam.
A dlaczego?
Tak jak w każdej swojej książce i tym razem Pani Jodi porusza trudny temat,tym razem jest to temat gwałtu,ale pokazany z tej drugiej strony ,czyli niesłusznie oskarżonego.
Pokazuje nam jak plotki oraz niewinna,głupia zabawa nastolatek potrafi zrujnować człowiekowi życie i jak trudną drogę musi przejść ,by udowodnić swoją niewinność.
Jak dla mnie jest to jedna z lepszych pozycji Pani Jodi i choć odkładałam ją cały czas na potem ze względu na tytuł- myśłąc,że jest ona o jakiś rytuałach ,to w końcu gdy nadeszła pora i na nią byłam mile zaskoczona.
Książka nie tylko wzrusza ,ale też poucza i z czystym sercem mogę ją polecić.

Ania | 2014-03-27
Przeczytana: 28 marca 2014

Według mnie jest to jedna ze słabszych książek Jodi Picoult. W tej powieści pisarka nawiązuje do bardzo trudnego tematu jakim jest gwałt,lecz pokazuje tą sprawę z innej strony jaką jest nie słuszne oskarżenie niewinnego człowieka.
Nie powiem jest ciekawa,czytelnik zastanawia się jak rozstrzygnie się sprawa o gwałt Jacka na małoletniej Gilly lecz ja z góry wiedziałam jakie będzie zakończenie gdyż jest bardzo przewidywalne.
Lubię książki tej autorki lecz tą czytałam z mniejszym zainteresowaniej od poprzednich.Po mimo to polecam fanom J.Picoult.

allison | 2011-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2011

To było moje trzecie spotkanie z twórczością J. Picoult i już mogę z czystym sumieniem wpisać ją na listę ulubionych autorów.

Od książki trudno się oderwać, chociaż jest bardziej przewidywalna od dwóch pozostałych, które czytałam ("Dziewiętnaście minut" i "Linia życia"). Właściwie od połowy powieści przeczuwałam, jakie będzie zakończenie, jednak częste zwroty akcji i nowe wydarzenia powodowały, że pewna nie byłam i z niecierpliwością odwracałam kartki.

"Czarownice..." pokazują, jak łatwo manipulować ludźmi i tworzyć tzw. powszechną opinię. To nie zmieniło się przez wieki, dlatego trudno nie doszukać się podobieństw między literacką fikcją stworzoną przez autorkę, a autentycznymi wydarzeniami z purytańskiego Salem, które zaowocowało płonącymi stosami.

EwaWu | 2015-05-21
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 21 maja 2015

Ogromnym i niezaprzeczalnym walorem tej pozycji jest fabuła oraz takie przeplatanie składających się na nią wątków, że od książki po prostu nie sposób się oderwać. Trzyma przy sobie silną ręką, rozbudzając obsesję graniczącą z szaleństwem. Zdarzenia budzą ciekawość, strach, wzburzenie, niecierpliwość, niedowierzanie, niepokój - wszystko to występuje naprzemiennie, serwując czytelnikom prawdziwy koktajl wybuchowy. A my spijamy go w obłąkańczym tempie, jakby zażycie odpowiedniej dawki miało przynieść wyczekiwaną ulgę, niezbędne ukojenie.
Czy rzeczywiście przynosi...?
By znaleźć odpowiedź, należy udać się w tę niespokojną podróż.
Uwaga! Możliwe skutki uboczne: bezsenne noce. Aż do ostatniej strony.

Natalia | 2016-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2016

Historia tak jak głosi tytuł jest o czarownicach, ale tych współczesnych, z początku XXI wieku.

Spokój małego, spokojnego miasteczka burzy przyjazd Jacka St. Brida, charyzmatycznego nauczyciela historii. Mężczyzna ostatnie miesiące spędził w więzieniu skazany za gwałt na swojej nieletniej uczennicy. W Salem Falls rozpoczyna nowe życie. Nie może, jednak liczyć na sympatie mieszkańców miasta. Na naszego bohatera spada kolejny cios, gdy okazuje się, że piętnastoletnia Gillian Duncan oskarża go o ... gwałt. Czy naprawdę Jack dopuścił się tych przestępstw, czy może ma takiego pecha, że znajduje się zawsze w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie?

Gillian i jej przyjaciółki są zafascynowane magią. Rzucają miłosne zaklęcia oraz choć dobrze wiedzą, że nie powinny, chcą po przez czary zemścić się na koleżankach, które zaszły im za skórę.

Tak jak inne książki tej autorki, tę szczerze polecam. Miałam wrażenie, że jest mniej postaci niż w poprzednich, bardziej kameralnie. Oczywiście...

magda | 2010-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2010

Mamy wakacje, marzyło mi się "lekkie czytadło dla kobiet", romantyczne najlepiej, pożyczyłam więc "Czarownice z Salem Falls" od koleżanki.

Początkowo nawet powieść spełniała kryteria: kobieta po przejściach (trochę zdziwaczała stara panna), mężczyzna po przejściach (niedostosowany społecznie nieudacznik), buzujące hormony nastolatek, społeczność prowincjonalnego amerykańskiego miasteczka (ze swoim małomiasteczkowym poczuciem moralności i sprawiedliwości w imię wyższego dobra), "czerstwe" momentami dialogi, sielskie sceny przeplatające się z tymi bardziej przaśnymi. Ale nagle, nie wiem nawet kiedy, to czytadło przerodziło się w dobrą lekturę.

Zwykle czytam wszystkie wstępy, rysy historyczne, podziękowania, posłowia itp., umieszczone w książkach, które biorę do ręki. Tak było i tym razem, wszem i wobec informuję: do powstania tej książki przyczyniło się ponad 25 osób, i to widać.
"Czarownice" są dopracowane w każdym calu, czy w kwestii wicca, czy kryminologii, prawa, czy w końcu w...

lacerta | 2013-10-07
Na półkach: Przeczytane, Chcę mieć
Przeczytana: 06 października 2013

Kolejne moje spotkanie z autorką i kolejne miło spędzone chwile. Czasami fragmenty mnie nudziły, ale i tak książka rewelacyjna. Ciekawe i intrygujące zakończenie. Trochę się go spodziewałam, ale i tak byłam zaskoczona. Spodobał mi się wątek czarownic, chociaż osobiście uważam, że mógłby być bardziej ukazany w książce, wtedy na pewno książkę zaliczyłabym do ulubionych.

Sara | 2010-10-03

Po raz kolejny moje "spotkanie" z pisarką Jodi Picoult zakończyło się wielkim sukcesem. "Czarownice z Salem Falls" to już trzecia książka amerykanki i na pewno na niej nie poprzestanę, bo ta kobieta ma niesamowity talent oraz dar od kogoś na górze, dzieki któremu rozstacza wokoło swoich dzieł pełną ciepła, uczucia i emocji aurę, którą ja podziwiam i z zachwytem ją czytam, bo ma rzadki dar pisania o rzeczach tudnych i aktualnych.

Na samym początku, jeszcze przed zapoznaniem się z fabułą książki, myślałam że czeka mnie jakaś powieść fantasty, albo coś pokroju tego. Pomyliłam się strasznie i w pełni na korzyść książki. Głównym bohaterem jest nauczyciel prywatnej szkoły dla dziewcząt - Jack St. Bride. Spokojne i ułożone życie mężczyzny zmienia się o sto osiemdziesiąt stopnii, kiedy jedna z uczennic oskarża go o gwałt. Po traumatycznych przeżyciach postanawia całkowicie zmienić swoj świat i odizolować się raz na zawsze od poprzedniego. Trafia do Salem Falls, gdzie zostaje pomywaczek w...

gwiazdka | 2013-09-28
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 28 września 2013

Jak zwykle u Jodi Picoult od książki trudno się oderwać. Tym razem autorka porusza trudny temat oskarżenia o gwałt, ale z zupełnie innego punktu, mianowicie, kiedy sprawca jest ofiarą, czyli oskarżonym niesłusznie.
Pierwsza część książki wydała mi się słabsza, bo od początku było wiadomo dokąd zmierza autorka i do czego nas doprowadzi. Druga podobała mi się bardziej, rozprawa sądowa, zeznania, przesłuchania. W ogóle w książkach Picoult bardzo lubię wątek sądowy, mam czasem wrażenie, że pisarka świetnie sobie radzi w tych klimatach, nawet lepiej niż w opisie życia codziennego. Co prawda zakończenie nie było dla mnie wielkim zaskoczeniem, nawet ostatni akapit, który teoretycznie powinien czytelnika zszokować, chociaż w trakcie były ze dwa zdania naprowadzające. Jedynie nie do końca odgadłam, kim był ojciec Chloe- obstawiłam trzech panów, z tego jeden nietrafiony.
Podsumowując mogę stwierdzić, że jest to jeden z najbardziej znanych tytułów J. Picoult, dobry, jednak chyba nie...

Monika | 2015-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2015

Wróciłam do pisania pani Jodi po dość długiej przerwie i jestem ZNOWU zachwycona! Ta pisarka jeszcze nigdy mnie nie zawiodła.

Wiadomo, że spodziewać się można w prozie pani Picoult pewnego schematu, ale nie ujmuje to w żaden sposób nieprzewidywalności całemu przebiegowi akcji. Kto zna twórczość tej autorki wie, że większa część akcji toczy się na sali sądowej, gdzie nieustraszeni obrońcy prawa toczą zacięte boje, często podszyte osobistymi utarczkami.

Problemy, które porusza autorka są zazwyczaj kontrowersyjne, niejednoznaczne, pełne zawiłości, ale tak naprawdę mogą dotyczyć każdego człowieka. Tym razem sprawa dotyczy oskarżenia o gwałt na nieletniej. Ale jak zawsze nic nie jest takie, jakie się wydaje...

Czytajcie!