Kulinarne Pojedynki - Shokugeki no Souma #5

Tłumaczenie: Beata Trojnar
Cykl: Kulinarne Pojedynki (tom 5)
Wydawnictwo: Waneko
Shokugeki no Soma
komiksy
Dejikos

W słynnym Kurorcie Tootsuki trwa niezwykle trudne zadanie- Souma musi przygotować idealne menu śniadaniowe! Do tej pory udawało mu się stawić czoła wszystkim wyzwaniom, jednak wydaje się, że tym razem popełnił błąd, który może skończyć się wyrzuceniem z Akademii… Jak rozstrzygną się losy Soumy?

źródło opisu: Waneko, 2017

źródło okładki: http://waneko.pl/

Wkp | 2017-11-17
Przeczytana: 18 listopada 2017

OSTATNIE CHWILE

Wraz z piątym tomem „Kulinarnych pojedynków” kończy się kolejny etap nauki młodych kucharzy. Akcja jednak nie zwalnia tempa, wyzwania są tylko coraz trudniejsze, a nowi gracze na scenie jedynie podkręcają atmosferę. Dla kogo te ostatnie chwile na piekielnym obozie okażą się tymi ostatnimi?

Chyba nikt się tego nie spodziewał. Po wyczerpującym dniu uczniowie na obozie otrzymali zadanie przygotowania przez noc śniadaniowego menu dla kurortu Tootsuki. Souma wydawał się pewny siebie, miał pomysł, wiedział jak go zrealizować… Tymczasem inni wydali już po dwieście porcji – ilość niezbędna do przejścia dalej – niektórzy nawet pobili dotychczasowe rekordy, ponad dwukrotnie przekraczając minimum, a nasz bohater zaserwował klientom ledwie kilka sztuk swojego dania. Dlaczego? Wpadł bowiem na pomysł podania omleto-sufletów, wykonał je perfekcyjnie, ale nie przewidział jednego. Ponieważ klienci oglądają posiłki, wybierają i nie spieszą się zbytnio, czas odgrywa tu kluczową...

Bukku-recenzje | 2018-01-01
Na półkach: Manga, Przeczytane
Przeczytana: 01 stycznia 2018

Im bardziej zagłębiam się w historię Akademii Tootsuki, nachodzą mnie takie myśli: „CHCE TAM BYĆ!” oraz "DLACZEGO TAKICH SZKÓŁ NIE MA!". Ok, może nie zainteresuje to ludzi, którzy: omijają kuchnię szerokim łukiem, zupka chińska to dla nich szczyt kulinarny, zdolni są zjeść pizze, przyniesioną przez dostawcę miesiąc temu. Jednak pomimo wszystkich tych argumentów, cały czas będę namawiać i zachęcać do przeczytania tej serii. Powodów jest wiele. Po pierwsze — czyta się bardzo szybko, po drugie — kreska jest GENIALNA, po trzecie — bohaterowie i ich sposób gotowania (serio, można nauczyć się gotować za pomocą tej mangi). Dobra, dobra, ale o czym są te tomy?

W najlepszym Kurorcie Tootsuki nadal trwa obóz dla klas pierwszych. Uczestnicy mają trudne zadania, których rolą jest wyrzucenie najsłabszych uczniów i pozostawienie najlepszych. Dodatkowo rada uczniowska wybiera utalentowanych i oryginalnych młodych kucharzy do Jesiennych Wyborów. To możliwość zaprezentowania swoich umiejętności...

Frapcia | 2018-04-14
paula_q | 2018-01-28