Córka Czarownic

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
7,02 (2797 ocen i 184 opinie)
978-83-08-04040-0
mad28

Inne wydania

W lesie, z dala od ludzi, pod mądrą opieką czarownic dorasta złotowłosa dziewczynka. Choć pochłania magiczne księgi, uczy się czytać w myślach i rozmawiać z gwiazdami, nie przypuszcza nawet, jaki cel ma jej nauka i pełna niebezpieczeństw wędrówka po czterech stronach Wielkiego Królestwa. Przed wiekami jej kraj najechali okrutni barbarzyńcy. Według słów tajemniczej Pieśni, teraz po siedmiuset...

Według słów tajemniczej Pieśni, teraz po siedmiuset siedemdziesięciu latach zbliża się koniec ich panowania. Czy na tronie zasiądzie wreszcie sprawiedliwy władca. Czy Luelle dorośnie, by spełnić przeznaczenie?

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Odlotowa Czternastka
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Szturmując niebo
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
Odlotowa Czternastka
Janet Evanovich

7,58 (48 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8,1 (29 ocen i opinii)
Głuchy telefon
Arne Dahl

7,6 (5 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
introdukcja | 2015-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Jest to moje pierwsze zetknięcie z twórczością pani Terakowskiej. Prawdopodobnie książkę oceniłabym inaczej, gdyby w moje ręce trafiła dużo wcześniej. Bo to właśnie w stronę młodszych czytelników skierowana jest ta historia.

Pomimo aury magii oraz tajemniczości, jaką stworzyła autorka wokół bohaterki powieści, czuję wielki niedosyt. Historia jest zbyt stateczna, opisy są według mnie nazbyt rozbudowane w stosunku do dialogów i akcji. Większe zainteresowanie powieścią z mojej strony nastąpiło dopiero po przeczytaniu ponad połowy książki, gdy wreszcie wydarzenia zaczęły posuwać się naprzód.

Wielka tajemnica jaka jest skrywana przed małą Luelle to jej pochodzenie i przeznaczenie jakie jest jej pisane. Musi bowiem odkryć znaczenie pieśni, za której śpiewanie tracili życie ludzie przez setki lat. Czy mała dziewczynka będzie w stanie udźwignąć ciężar jaki spadnie na jej barki i odwrócić karty historii?

Książka w rewelacyjny sposób łączy fantastykę, świat magii, złowrogą historię i zło czyhające na każdym kroku. Mówi o poświęceniu w imię wyższych racji i miłości, która może wszystko.

Kubix24 | 2014-04-14
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

"Córka czarownic" to mój początek z literaturą Terakowskiej.
Jak moje wrażenie? Bardzo mi się podobała.
Ile czasu mi zajęła? Pochłonąłem ją w 3 dni.
Czy żałuję, że ją przeczytałem? Nie, ani trochę.
Krótkie podsumowanie?
Książka bardzo dobra, pełna akcji, z ciekawym zakończeniem i interesującą fabułą. Troszkę nudnawy początek zawsze można wybaczyć.
Kończąc: Bardzo dobre, inteligentne dzieło z przesłaniem. Uczy młodych, jak i zarówno starszych czytelników.

wisnia77 | 2014-08-19

Nie wiem czemu, ale książki Terakowskiej, to jedyne książki, których nie pochłaniam tak jak inne. Może dlatego, że czytając je trzeba się trochę zastanowić nad tym co przed chwilą przeczytaliśmy żeby to do nas dotarło. To że czytam je wolno nie znaczy, że mi się nie podobają. Uwielbiam fantastykę i to całe czarowanie dlatego uważam książkę za świetną, jednak dla starszej i wytrwalszej młodzieży.

Toboża | 2014-07-30
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 29 lipca 2014

Dorota Terakowska napisała świetną książkę, która zawiera w sobie wiele ważnych wartości, takie jak miłość czy współczucie. Wprowadza człowieka w świat fantastyczny, porusza wyobraźnię.
Czasami nudziła mnie (głównie opisy Wielkiego Królestwa –
niektóre nudne, inne za to wciągające).

Weronika | 2010-07-05
Przeczytana: marzec 2010

Nie jestem fanką fantasy, ale książki Doroty Terakowskiej są wyjątkowe.Córka Czarownic jest takim 'życiowym fantasy'. Książka która uczy, daje do myślenia... Piękna opowieść o magii i prawdziwym życiu.

Jagoda | 2011-01-28

Jedna z opowieści, które uczyły mnie w dzieciństwie siły.

Loiseleuria | 2014-04-22
Przeczytana: 31 marca 2014

Przeczytałam powieść jako lekturę w gimnazjum i jestem zdania, że mogłaby obowiązywać raczej w ostatnich klasach podstawówki.

Książka zmusza do zastanowienia, fabuła jest dobrze zrealizowana i zrozumiała. Powieść zawiera wartości ważne w życiu każdego człowieka: patriotyzm, szacunek do natury i ludzi, dążenie do perfekcjonizmu.
Klimat jest, przekaz jest, warsztat autorki jest i niby wszystko ok, ale dziecinne to jakieś i nadto bajkowe (choć zdarzają się odchodzące od reguły takiego świata nagłe zwroty akcji i to idzie na plus).

Jednak dla gimnazjalistów to za proste. Pamiętam, jak zachwycałam się w podstawówce inną lekturą, "Braćmi Lwie Serce" Lindgren. "Córka Czarownic" ma podobny poziom, ale nie trafiła na odpowiednią grupę wiekową odbiorców. Prawdopodobnie gdybym dziś, będąc w pierwszej klasie gimnazjum, odświeżyła sobie "Braci", miałabym podobne odczucia, co po "Córce".

Pod koniec czytania uderzył mnie pewien fragment (UWAGA SPOILER), w którym Luelle zostaje odrzucona przez...

Ellmaris | 2015-07-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 26 lipca 2015

Głównym problemem dojrzewania jest to, że nie wiesz, kim tak naprawdę jesteś i jakim powinieneś być. Wszyscy naokoło, którzy cię wychowują, starają się z całego serca, ale zawsze popełniają jakiś błąd, którego nie potrafią potem odnaleźć.
Miałam przeczytać "Córkę Czarownic" przez konkurs w podstawówce, ale nie zrobiłam tego - wydała mi się nudna. Wróciłam do niej teraz, po kilku latach i zrozumiałam, że trzeba być starszym, żeby dostrzec arcydzieło w tej książce. Jasne, że oprócz głębokiego przesłania, "Córka Czarownic" jest po prostu dobrą pozycją fantasy, z fajnym klimatem, który wciągnie każdego miłośnika takiej literatury; ale poza tym podświadomie uczy i zwraca uwagę na wiele ważnych spraw jak odkrywanie siebie i praca nad sobą.
Kto ma problem z trudnym wiekiem dojrzewania, powinien przeczytać "Córkę Czarownic". Historia Luelle uświadomi wam, że tak naprawdę nie ma co się martwić - wszystko się ułoży, tak jak będzie chciał los i tak, będziecie jeszcze tacy, jacy byście...

Baszka | 2014-01-02
Przeczytana: 2011 rok

Książka ciekawa i warta przeczytania. Zasadniczo opowiada o dojrzewaniu głównej bohaterki do roli odpowiedzialnej władczyni. Na początku książki akcja jest raczej powolna i monotonna, ale warto czytać dalej, by dojść do ciekawego finału. Występujące tu postacie raczej nie zaskakują. Wiadomo kto jest dobry, a kto zły. Zagadką jest sama Luelle. Ciekawie poprowadzony został wątek pieśni jedynej i opuszczonej świątyni, w której tkwi ogromna moc. Jest mowa o okrutnych Najeźdźcach, ale autorka nie karmi czytelnika scenami ich brutalności. To łagodna opowieść bez przemocy. "Córka czarownic" nie jest typową opowieścią z gatunku fantasy. Wielbiciel stylu Tolkiena czy Sapkowskiego może się poczuć zawiedziony. Nie ma tu szczegółowych opisów miejsc ani skomplikowanej przeszłości mieszkańców Wielkiego Królestwa. I brakuje scen walki. Nie chodzi tu bowiem o oryginalność stworzonego przez autorkę świata, lecz o to, co dzieje się z jej bohaterką. W pewnym sensie to powieść o wychowaniu. Polecam...