Córka Czarownic

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04040-0
mad28

Inne wydania

W lesie, z dala od ludzi, pod mądrą opieką czarownic dorasta złotowłosa dziewczynka. Choć pochłania magiczne księgi, uczy się czytać w myślach i rozmawiać z gwiazdami, nie przypuszcza nawet, jaki cel ma jej nauka i pełna niebezpieczeństw wędrówka po czterech stronach Wielkiego Królestwa. Przed wiekami jej kraj najechali okrutni barbarzyńcy. Według słów tajemniczej Pieśni, teraz po siedmiuset...

Według słów tajemniczej Pieśni, teraz po siedmiuset siedemdziesięciu latach zbliża się koniec ich panowania. Czy na tronie zasiądzie wreszcie sprawiedliwy władca. Czy Luelle dorośnie, by spełnić przeznaczenie?

Sklep
Format
Cena

• Klaśnięcie jednej dłoni
  • Hrabal. Słodka apokalipsa
  • Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Ginekolodzy

8,25 (4 ocen i opinii)
Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej
Michał Rusinek

8,67 (15 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

6,57 (21 ocen i opinii)
Krocząc w ciemności
Leonie Swann

0 (0 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Arystokratka w ukropie
Evžen Boček

7,63 (19 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Kaś | 2014-01-26
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Akcja powieści rozgrywa się w Wielkim Królestwie, rozległym państwie, które kiedyś zachwycało swoją świetnością, teraz natomiast upadło pod rządami Najeźdźców. Przed laty zagrabili oni sobie owe ziemie, wykorzystując militarną słabość mieszkańców, którzy za namową króla zgodzili się pozbyć wszelkiej broni i żyć w całkowitym pokoju. Teraz, po ponad 700 latach niewoli, naród żyje pod okrutnym jarzmem i choć zewsząd spadają baty, a krwawy terror zbiera swoje żniwo, ludzie od lat w ukryciu powtarzają słowa tajemniczej przepowiedni, głoszące rychłe obalenie niechcianej tyranii.

W takim właśnie kraju swoje życie wiedzie Dziecko – złotowłosa dziewczynka, przemierzająca tereny Wielkiego Królestwa wraz ze swoją Opiekunką. Jej życie naznaczone jest ciągłą tajemnicą, nie wie, jak ma na imię, dokąd zmierza, ani kim jest towarzysząca jej kobieta. Dopiero z wiekiem stopniowo nabywa wiedzy o sobie i otaczającym ją świecie, a ma to miejsce pod czujnym okiem zmieniających się co kilka lat...

Weronika | 2011-07-07
Przeczytana: 04 lipca 2011

Na obrzeżu małych wiosek, w lasach mieszka Dziewczynka wychowywana przez Czarownicę. Nie wie nic o sobie, nawet nie zna własnego imienia. Choć uczy się rozmawiać z gwiazdami, poznaje podstawy magii, przygotowywana jest do zupełnie innej misji.
Jej przeznaczenie zapisane jest w Pieśni Jedynej. Pieśni, która od ponad siedmiuset lat podtrzymuje na duchu cały ciemiężony przez Najeźdźców lud. Za śpiewanie tej Pieśni wielu oddało już życie.
Ta fascynująca historia wciąga od pierwszego zdania. Prócz świetnej, trzymającej w napięciu fabuły, książka niesie tez przesłanie. Pokazuje dorastanie dziewczynki, która oddalona od ludzi, zabija w sobie większość uczuć. Obca jej sercu jest miłość, przyjaźń, czasem nawet współczucie. Czarownice, chociaż nauczyły ją magii, miłości do Natury, nie mogły jej nauczyć miłości do drugiego człowieka… A to jest duża przeszkoda w wypełnieniu całej misji.
Obok książki nikt nie może przejść obojętnie. Nawet, gdyby nie zwracał uwagi na przesłanie, to i tak...

Kinga | 2014-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2014

"Córka Czarownic" to już moje trzecie ( i na pewno nie ostatnie) spotkanie z twórczością Doroty Terakowskiej. Czytałam "Poczwarkę" i "Ono". Obie bardzo mi się podobały, a jak jest z tą książką?

Główną bohaterką książki jest Dziecko. Po prostu. Dziewczynka nie zna jeszcze swojego imienia, nie ma rodziców, wychowują ją Czarownice. Stopniowo poznaje świat, uczy się magicznych sztuczek, obcuje z przyrodą, dojrzewa. Później przechodzi pod opiekę kolejnej czarownicy. Jaki jest cel? Kim jest to dziecko?

Główną bohaterkę poznajemy, gdy ta jest jeszcze dzieckiem. Nie było jej lekko. Nie wiedziała nic o swoich rodzicach, od maleńkości wychowywana była przez Czarownice. Żyła w samotności, musiała unikać swoich rówieśników. Czytając książkę, widzimy jak dziewczynka stopniowo dojrzewa, jak odkrywa świat i to, co jest w nim najważniejsze. Autorka ukazała trudy dorastania, stworzyła bohaterkę, która ma i wady i zalety.
Bardzo też podobała mi się postać Ajoka, ale o nim nie będę pisała, żeby nie...

MissMi | 2013-11-13
Na półkach: Przeczytane, Fantasy/sci-fi

Terakowska nie dla mnie? Kto wie...może zbyt późno zabrałam się za "Córkę czarownic", tak zachwalaną i polecaną mi przez znajomych.

Czarownice, tajemnice, "cudowne" dziecko i walka dobra ze złem oraz problem dojrzewania. Niby historia ciekawa, pomysł dobry, a jednak nudziłam się i męczyłam przy długich opisach. Dość, że główna bohaterka mnie denerwowała i irytowała, czekałam na punkt kulminacyjny, jakąś akcję, tymczasem cała historia "przepłynęła" spokojnie obok mnie i nim spostrzegłam, że nie zostałam porwana przez wykreowany przez Terakowską magiczny świat, wszystko się skończyło.

Jakaś część mnie chwali pomysł, chwali również wykonanie, jeśli rozpatruję "Córkę..." jako książkę dla dzieci, młodzieży. Z kolei inna część nie godzi się ze słowami krytyki "[...]pierwsza udana próba doścignięcia mistrzów gatunku, takich jak Tolkien czy Le Guin". Przez myśl by mi nie przeszło, żeby nawet próbować porównać Terakowską do Tolkiena! Oo

Może to wina zbyt prostego języka, bądź zbyt...

introdukcja | 2015-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Jest to moje pierwsze zetknięcie z twórczością pani Terakowskiej. Prawdopodobnie książkę oceniłabym inaczej, gdyby w moje ręce trafiła dużo wcześniej. Bo to właśnie w stronę młodszych czytelników skierowana jest ta historia.

Pomimo aury magii oraz tajemniczości, jaką stworzyła autorka wokół bohaterki powieści, czuję wielki niedosyt. Historia jest zbyt stateczna, opisy są według mnie nazbyt rozbudowane w stosunku do dialogów i akcji. Większe zainteresowanie powieścią z mojej strony nastąpiło dopiero po przeczytaniu ponad połowy książki, gdy wreszcie wydarzenia zaczęły posuwać się naprzód.

Dortek | 2013-11-05
Przeczytana: 07 października 2013

To książka o dojrzewaniu i o wyborach. Tytułowa córka czarownic, wychowywana przez ostatnie prawdziwe czarownice przechodzi przez ważne doświadczenia niezbędne do ukształtowania dojrzałej osobowości. Czarownice gotowe są nawet poświęcić własne życie by spełniło się przeznaczenie. To od nich i samej dziewczyny zależeć będzie przyszłość całego ludu. Książkę czyta się niemal jednym tchem. Bajkowa opowieść pełna jest ważnych przekazów, niemalże jak bajka morałów. Ta książka niesie przesłanie i nadzieję, ze nawet w najbardziej ciemnym tunelu widać światełko nadziei.

mona | 2015-09-24
Przeczytana: 24 września 2015

To moje pierwsze spotkanie z autorką i bardzo udane. Na pewno sięgnę po inne książki.
"Córka czarownic" to opowieść pełna magii a jednocześnie tak prawdziwa. Przekazująca czytelnikowi wiele mądrości życiowych.
Śledząc losy głównej bohaterki widzimy jak ważne w życiu są miłość, nadzieja czy współczucie.Jak dobre rzeczy przeplatają się ze złem czy krzywdą.
Jak trudno jest pojąć ludzką naturę i jak jest ona różna.
To moja pierwsza i na pewno nie ostatnia przygoda z Dorotą Terakowską.
Polecam!!!

Wielka tajemnica jaka jest skrywana przed małą Luelle to jej pochodzenie i przeznaczenie jakie jest jej pisane. Musi bowiem odkryć znaczenie pieśni, za której śpiewanie tracili życie ludzie przez setki lat. Czy mała dziewczynka będzie w stanie udźwignąć ciężar jaki spadnie na jej barki i odwrócić karty historii?

Książka w rewelacyjny sposób łączy fantastykę, świat magii, złowrogą historię i zło czyhające na każdym kroku. Mówi o poświęceniu w imię wyższych racji i miłości, która może wszystko.

Kubix24 | 2014-04-14
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

"Córka czarownic" to mój początek z literaturą Terakowskiej.
Jak moje wrażenie? Bardzo mi się podobała.
Ile czasu mi zajęła? Pochłonąłem ją w 3 dni.
Czy żałuję, że ją przeczytałem? Nie, ani trochę.
Krótkie podsumowanie?
Książka bardzo dobra, pełna akcji, z ciekawym zakończeniem i interesującą fabułą. Troszkę nudnawy początek zawsze można wybaczyć.
Kończąc: Bardzo dobre, inteligentne dzieło z przesłaniem. Uczy młodych, jak i zarówno starszych czytelników.

wisnia77 | 2014-08-19

Nie wiem czemu, ale książki Terakowskiej, to jedyne książki, których nie pochłaniam tak jak inne. Może dlatego, że czytając je trzeba się trochę zastanowić nad tym co przed chwilą przeczytaliśmy żeby to do nas dotarło. To że czytam je wolno nie znaczy, że mi się nie podobają. Uwielbiam fantastykę i to całe czarowanie dlatego uważam książkę za świetną, jednak dla starszej i wytrwalszej młodzieży.

10. rocznica śmierci Doroty Terakowskiej

4 stycznia mija 10 lat od śmierci Doroty Terakowskiej, znakomitej pisarki, której książki pokochało już kilka pokoleń czytelników. Do najpopularniejszych tytułów należą "Tam, gdzie spadają anioły", "Poczwarka", "Ono" i "Córka czarownic".