Córka Czarownic

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
7,02 (2803 ocen i 184 opinie)
978-83-08-04040-0
mad28

Inne wydania

W lesie, z dala od ludzi, pod mądrą opieką czarownic dorasta złotowłosa dziewczynka. Choć pochłania magiczne księgi, uczy się czytać w myślach i rozmawiać z gwiazdami, nie przypuszcza nawet, jaki cel ma jej nauka i pełna niebezpieczeństw wędrówka po czterech stronach Wielkiego Królestwa. Przed wiekami jej kraj najechali okrutni barbarzyńcy. Według słów tajemniczej Pieśni, teraz po siedmiuset...

Według słów tajemniczej Pieśni, teraz po siedmiuset siedemdziesięciu latach zbliża się koniec ich panowania. Czy na tronie zasiądzie wreszcie sprawiedliwy władca. Czy Luelle dorośnie, by spełnić przeznaczenie?

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Podziemny labirynt
  • Sekret Sonji
  • Wyspa
  • Etta i Otto i Russell i James
  • Ekspozycja
  • Inna dusza
  • Widok z nieba
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Nie tacy oni straszni
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Nie ma nieba
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (37 ocen i opinii)
Widok z nieba
Clara Sanchez

6,7 (46 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Nie tacy oni straszni
Federica Bosco

7,5 (2 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

9 (1 ocen i opinii)
Nie ma nieba
Jolanta Kosowska

8,57 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
MissMi | 2013-11-13
Na półkach: Przeczytane, Fantasy/sci-fi

Terakowska nie dla mnie? Kto wie...może zbyt późno zabrałam się za "Córkę czarownic", tak zachwalaną i polecaną mi przez znajomych.

Czarownice, tajemnice, "cudowne" dziecko i walka dobra ze złem oraz problem dojrzewania. Niby historia ciekawa, pomysł dobry, a jednak nudziłam się i męczyłam przy długich opisach. Dość, że główna bohaterka mnie denerwowała i irytowała, czekałam na punkt kulminacyjny, jakąś akcję, tymczasem cała historia "przepłynęła" spokojnie obok mnie i nim spostrzegłam, że nie zostałam porwana przez wykreowany przez Terakowską magiczny świat, wszystko się skończyło.

Jakaś część mnie chwali pomysł, chwali również wykonanie, jeśli rozpatruję "Córkę..." jako książkę dla dzieci, młodzieży. Z kolei inna część nie godzi się ze słowami krytyki "[...]pierwsza udana próba doścignięcia mistrzów gatunku, takich jak Tolkien czy Le Guin". Przez myśl by mi nie przeszło, żeby nawet próbować porównać Terakowską do Tolkiena! Oo

Może to wina zbyt prostego języka, bądź zbyt...

Temiko | 2014-06-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Książki
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Nie żałuję, że przeczytałam tę książkę i z pewnością sięgnę również po inne dzieła Doroty Terakowskiej. Córka Czarownic opowiada historię pełną zakasujących zdarzeń oraz przeciwnych uczuć z jakimi zmagała się główna bohaterka, na której barkach spoczywał nie mały ciężar. Poruszające zakończenie i świetni bohaterowie. Najciekawszy według mnie był Ajok, który z pozoru dziwnie zachowujący się, tak na prawdę był największym wzorem do naśladowania. Główna bohaterka tylko czasem była wkurzająca, lecz wszystkie sytuacje z jakimi się spotykała sprawiały że jej zachowanie ulegało ciągłej zmianie. Było to jedyną rzeczą która mnie w tej książce zirytowała i nic po za tym. Dla mnie ta książka była cudowna dlatego polecam ją wszystkim którzy lubią atmosferę pełną magi i tajemnic.

introdukcja | 2015-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Jest to moje pierwsze zetknięcie z twórczością pani Terakowskiej. Prawdopodobnie książkę oceniłabym inaczej, gdyby w moje ręce trafiła dużo wcześniej. Bo to właśnie w stronę młodszych czytelników skierowana jest ta historia.

Pomimo aury magii oraz tajemniczości, jaką stworzyła autorka wokół bohaterki powieści, czuję wielki niedosyt. Historia jest zbyt stateczna, opisy są według mnie nazbyt rozbudowane w stosunku do dialogów i akcji. Większe zainteresowanie powieścią z mojej strony nastąpiło dopiero po przeczytaniu ponad połowy książki, gdy wreszcie wydarzenia zaczęły posuwać się naprzód.

Wielka tajemnica jaka jest skrywana przed małą Luelle to jej pochodzenie i przeznaczenie jakie jest jej pisane. Musi bowiem odkryć znaczenie pieśni, za której śpiewanie tracili życie ludzie przez setki lat. Czy mała dziewczynka będzie w stanie udźwignąć ciężar jaki spadnie na jej barki i odwrócić karty historii?

Książka w rewelacyjny sposób łączy fantastykę, świat magii, złowrogą historię i zło czyhające na każdym kroku. Mówi o poświęceniu w imię wyższych racji i miłości, która może wszystko.

Kubix24 | 2014-04-14
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

"Córka czarownic" to mój początek z literaturą Terakowskiej.
Jak moje wrażenie? Bardzo mi się podobała.
Ile czasu mi zajęła? Pochłonąłem ją w 3 dni.
Czy żałuję, że ją przeczytałem? Nie, ani trochę.
Krótkie podsumowanie?
Książka bardzo dobra, pełna akcji, z ciekawym zakończeniem i interesującą fabułą. Troszkę nudnawy początek zawsze można wybaczyć.
Kończąc: Bardzo dobre, inteligentne dzieło z przesłaniem. Uczy młodych, jak i zarówno starszych czytelników.

wisnia77 | 2014-08-19

Nie wiem czemu, ale książki Terakowskiej, to jedyne książki, których nie pochłaniam tak jak inne. Może dlatego, że czytając je trzeba się trochę zastanowić nad tym co przed chwilą przeczytaliśmy żeby to do nas dotarło. To że czytam je wolno nie znaczy, że mi się nie podobają. Uwielbiam fantastykę i to całe czarowanie dlatego uważam książkę za świetną, jednak dla starszej i wytrwalszej młodzieży.

Weronika | 2010-07-05
Przeczytana: marzec 2010

Nie jestem fanką fantasy, ale książki Doroty Terakowskiej są wyjątkowe.Córka Czarownic jest takim 'życiowym fantasy'. Książka która uczy, daje do myślenia... Piękna opowieść o magii i prawdziwym życiu.

Jagoda | 2011-01-28

Jedna z opowieści, które uczyły mnie w dzieciństwie siły.

Loiseleuria | 2014-04-22
Przeczytana: 31 marca 2014

Przeczytałam powieść jako lekturę w gimnazjum i jestem zdania, że mogłaby obowiązywać raczej w ostatnich klasach podstawówki.

Książka zmusza do zastanowienia, fabuła jest dobrze zrealizowana i zrozumiała. Powieść zawiera wartości ważne w życiu każdego człowieka: patriotyzm, szacunek do natury i ludzi, dążenie do perfekcjonizmu.
Klimat jest, przekaz jest, warsztat autorki jest i niby wszystko ok, ale dziecinne to jakieś i nadto bajkowe (choć zdarzają się odchodzące od reguły takiego świata nagłe zwroty akcji i to idzie na plus).

Jednak dla gimnazjalistów to za proste. Pamiętam, jak zachwycałam się w podstawówce inną lekturą, "Braćmi Lwie Serce" Lindgren. "Córka Czarownic" ma podobny poziom, ale nie trafiła na odpowiednią grupę wiekową odbiorców. Prawdopodobnie gdybym dziś, będąc w pierwszej klasie gimnazjum, odświeżyła sobie "Braci", miałabym podobne odczucia, co po "Córce".

Pod koniec czytania uderzył mnie pewien fragment (UWAGA SPOILER), w którym Luelle zostaje odrzucona przez...

Ellmaris | 2015-07-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 26 lipca 2015

Głównym problemem dojrzewania jest to, że nie wiesz, kim tak naprawdę jesteś i jakim powinieneś być. Wszyscy naokoło, którzy cię wychowują, starają się z całego serca, ale zawsze popełniają jakiś błąd, którego nie potrafią potem odnaleźć.
Miałam przeczytać "Córkę Czarownic" przez konkurs w podstawówce, ale nie zrobiłam tego - wydała mi się nudna. Wróciłam do niej teraz, po kilku latach i zrozumiałam, że trzeba być starszym, żeby dostrzec arcydzieło w tej książce. Jasne, że oprócz głębokiego przesłania, "Córka Czarownic" jest po prostu dobrą pozycją fantasy, z fajnym klimatem, który wciągnie każdego miłośnika takiej literatury; ale poza tym podświadomie uczy i zwraca uwagę na wiele ważnych spraw jak odkrywanie siebie i praca nad sobą.
Kto ma problem z trudnym wiekiem dojrzewania, powinien przeczytać "Córkę Czarownic". Historia Luelle uświadomi wam, że tak naprawdę nie ma co się martwić - wszystko się ułoży, tak jak będzie chciał los i tak, będziecie jeszcze tacy, jacy byście...