Córka Czarownic

978-83-08-04040-0
typ
papier
mad28
7,01 (2786 ocen i 181 opinii)

Opis książki

W lesie, z dala od ludzi, pod mądrą opieką czarownic dorasta złotowłosa dziewczynka. Choć pochłania magiczne księgi, uczy się czytać w myślach i rozmawiać z gwiazdami, nie przypuszcza nawet, jaki cel ma jej nauka i pełna niebezpieczeństw wędrówka po czterech stronach Wielkiego Królestwa. Przed wiekami jej kraj najechali okrutni barbarzyńcy. Według słów tajemniczej Pieśni, teraz po siedmiuset...

Według słów tajemniczej Pieśni, teraz po siedmiuset siedemdziesięciu latach zbliża się koniec ich panowania. Czy na tronie zasiądzie wreszcie sprawiedliwy władca. Czy Luelle dorośnie, by spełnić przeznaczenie?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
wisnia77 | 2014-08-19

Nie wiem czemu, ale książki Terakowskiej, to jedyne książki, których nie pochłaniam tak jak inne. Może dlatego, że czytając je trzeba się trochę zastanowić nad tym co przed chwilą przeczytaliśmy żeby to do nas dotarło. To że czytam je wolno nie znaczy, że mi się nie podobają. Uwielbiam fantastykę i to całe czarowanie dlatego uważam książkę za świetną, jednak dla starszej i wytrwalszej młodzieży.

Toboża | 2014-07-30
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 29 lipca 2014

Dorota Terakowska napisała świetną książkę, która zawiera w sobie wiele ważnych wartości, takie jak miłość czy współczucie. Wprowadza człowieka w świat fantastyczny, porusza wyobraźnię.
Czasami nudziła mnie (głównie opisy Wielkiego Królestwa –
niektóre nudne, inne za to wciągające).

Weronika | 2010-07-05
Przeczytana: marzec 2010

Nie jestem fanką fantasy, ale książki Doroty Terakowskiej są wyjątkowe.Córka Czarownic jest takim 'życiowym fantasy'. Książka która uczy, daje do myślenia... Piękna opowieść o magii i prawdziwym życiu.

Jagoda | 2011-01-28

Jedna z opowieści, które uczyły mnie w dzieciństwie siły.

Shae | 2014-04-22
Przeczytana: 31 marca 2014

Przeczytałam powieść jako lekturę w gimnazjum i jestem zdania, że mogłaby obowiązywać raczej w ostatnich klasach podstawówki.

Książka zmusza do zastanowienia, fabuła jest dobrze zrealizowana i zrozumiała. Powieść zawiera wartości ważne w życiu każdego człowieka: patriotyzm, szacunek do natury i ludzi, dążenie do perfekcjonizmu.
Klimat jest, przekaz jest, warsztat autorki jest i niby wszystko ok, ale dziecinne to jakieś i nadto bajkowe (choć zdarzają się odchodzące od reguły takiego świata nagłe zwroty akcji i to idzie na plus).

Jednak dla gimnazjalistów to za proste. Pamiętam, jak zachwycałam się w podstawówce inną lekturą, "Braćmi Lwie Serce" Lindgren. "Córka Czarownic" ma podobny poziom, ale nie trafiła na odpowiednią grupę wiekową odbiorców. Prawdopodobnie gdybym dziś, będąc w pierwszej klasie gimnazjum, odświeżyła sobie "Braci", miałabym podobne odczucia, co po "Córce".

Pod koniec czytania uderzył mnie pewien fragment (UWAGA SPOILER), w którym Luelle zostaje odrzucona przez...

Baszka | 2014-01-02
Przeczytana: 2011 rok

Książka ciekawa i warta przeczytania. Zasadniczo opowiada o dojrzewaniu głównej bohaterki do roli odpowiedzialnej władczyni. Na początku książki akcja jest raczej powolna i monotonna, ale warto czytać dalej, by dojść do ciekawego finału. Występujące tu postacie raczej nie zaskakują. Wiadomo kto jest dobry, a kto zły. Zagadką jest sama Luelle. Ciekawie poprowadzony został wątek pieśni jedynej i opuszczonej świątyni, w której tkwi ogromna moc. Jest mowa o okrutnych Najeźdźcach, ale autorka nie karmi czytelnika scenami ich brutalności. To łagodna opowieść bez przemocy. "Córka czarownic" nie jest typową opowieścią z gatunku fantasy. Wielbiciel stylu Tolkiena czy Sapkowskiego może się poczuć zawiedziony. Nie ma tu szczegółowych opisów miejsc ani skomplikowanej przeszłości mieszkańców Wielkiego Królestwa. I brakuje scen walki. Nie chodzi tu bowiem o oryginalność stworzonego przez autorkę świata, lecz o to, co dzieje się z jej bohaterką. W pewnym sensie to powieść o wychowaniu. Polecam...

Dortek | 2013-11-05
Przeczytana: 07 października 2013

To książka o dojrzewaniu i o wyborach. Tytułowa córka czarownic, wychowywana przez ostatnie prawdziwe czarownice przechodzi przez ważne doświadczenia niezbędne do ukształtowania dojrzałej osobowości. Czarownice gotowe są nawet poświęcić własne życie by spełniło się przeznaczenie. To od nich i samej dziewczyny zależeć będzie przyszłość całego ludu. Książkę czyta się niemal jednym tchem. Bajkowa opowieść pełna jest ważnych przekazów, niemalże jak bajka morałów. Ta książka niesie przesłanie i nadzieję, ze nawet w najbardziej ciemnym tunelu widać światełko nadziei.

Joanna | 2012-06-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2006 rok

Za każdym razem, gdy czytam "Córkę czarownic" stawiam się na nowym miejscu. Tak jak główna bohaterka zaczynałam od Dziecka, przechodziłam do Dziewczynki, następnie Panienki... A teraz jestem Dziewczyną i nadal kocham tę książkę. Kocham i będę do niej wracać i mam nadzieję, że zarażę swoje dzieci miłością do mądrych, ciepłych i poruszających książek pani Doroty.

Wszystkie książki Terakowskiej określiłabym jako "fantasy, w które wierzę" :).

Villemo | 2012-10-08

Książka pełna magii i mistycyzmu. Po przeczytaniu długo nie mogłam powrócić do realnego świata.

Ada | 2013-07-25
Przeczytana: 2009 rok

Niesamowita książka! Zachwyca mnie za każdym razem, gdy ją czytam. Polecam.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Arthur Conan Doyle
    156. rocznica
    urodzin
    Być może nie świecisz jak słońce, ale potrafisz wyprowadzić z mroku. Niektórzy ludzie, sami pozbawieni geniuszu, posiadają niezwykłą moc budzenia go w innych. Chcę powiedzieć, drogi przyjacielu, że jestem ci bardzo zobowiązany.
  • John Flanagan
    71. rocznica
    urodzin
    Muszę to sobie zapamiętać, na wypadek, gdyby kiedyś zaczęło mnie to obchodzić.
  • Andy Andrews
    56. rocznica
    urodzin
    Możesz robić co chcesz, możesz dokonać wszystkiego, czego pragniesz. Nigdy nie brakuje Ci pieniędzy, a czas nie jest Twoim wrogiem. Jeśli naprawdę chcesz dokonać w życiu czegoś wielkiego, może ci brakować jedynie pomysłu. Czas i pieniądze to tylko kwestia odpowiedniej perspektywy.
  • Mikołaj Chylak
    40. rocznica
  • Gérard de Nerval
    207. rocznica
    urodzin
    Przede mną wisiał na ścianie zegar wiejski, a na zegarze – ptak, który zaczął mówić jak osoba żywa. Pomyślałem, ,że dusza mojego przodka mieszka w tym ptaku; lecz nie więcej zdziwiła mnie jego mowa i sposób wypowiadania się, jak to, żem się widział przeniesiony o jeden wiek wstecz. Ptak mówił mi o o... pokaż więcej
  • Michał Markowski
    59. rocznica
  • Victor Hugo
    130. rocznica
    śmierci
    - Nicponiu! Skradłeś mojej żonie całusa! - Ja? Niech mnie pan zrewiduje!
  • Krzysztof Boruń
    15. rocznica