Okładka książki Córka Czarownic

978-83-08-04040-0
typ
papier
mad28
7 (2685 ocen i 177 opinii)

Opis książki

W lesie, z dala od ludzi, pod mądrą opieką czarownic dorasta złotowłosa dziewczynka. Choć pochłania magiczne księgi, uczy się czytać w myślach i rozmawiać z gwiazdami, nie przypuszcza nawet, jaki cel ma jej nauka i pełna niebezpieczeństw wędrówka po czterech stronach Wielkiego Królestwa. Przed wiekami jej kraj najechali okrutni barbarzyńcy. Według słów tajemniczej Pieśni, teraz po siedmiuset sied...

Według słów tajemniczej Pieśni, teraz po siedmiuset siedemdziesięciu latach zbliża się koniec ich panowania. Czy na tronie zasiądzie wreszcie sprawiedliwy władca. Czy Luelle dorośnie, by spełnić przeznaczenie?

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Wiktoria | 2013-08-13

Daria | 2010-12-25

"Córka czarownic" choć polecona mi przez moją mamę okazała się być dobrą książką, która przeczytałam z prawdziwą przyjemnością. Z zapartym tchem śledziłam losy bohaterki, której rozwój wydał mi się pasjonujący i niezwykły. Jednak książka ma jedno ale... opisy są przeraźliwie długie i ciężko się je czyta. Fakt, iż są dobrze napisane, to jednak nie można się doczekać akcji i ma się ochotę niektóre fragmenty ominąć. To jest z pewnością minus tej książki, mimo to jednak uważam ją za dobrą i wartą przeczytania.

Tauriel | 2011-01-23
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 23 stycznia 2011

Piękna, refleksyjna baśń o wolności, prawdziwym życiu, przeznaczeniu i potrzebie miłowania. Napisana prostym, a jednocześnie bogatym i barwnym językiem. Trzyma w napięciu do samego końca i niemalże rozbudza pragnienie wolności (oczywiście zdrowo pojętej) i obcowania z naturą. Polecam!

ksiazkoholiczka | 2014-04-08

Muszę przyznać szczerze,że byłam zaskoczona czytając tę książkę. Nigdy nie pomyślałabym że spodoba mi się coś takiego. Książka ciekawa, choć nieco przy dużo opisów krajobrazu. Jednak ma w sobie coś takiego że warto ją przeczytać. Dzięki niej mam dziś nieco inne spojrzenie na świat.

Sumisu | 2011-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2011

Piękna, przecudna opowieść o dorastaniu, ludzkich wartościach i niespełnionej przepowiedni. Szczególną uwagę zwracają na siebie opisy nauki magii, które są napisane tak szczegółowo i wiarygodnie, że sam byłbym w stanie w nie uwierzyć. Gorąco polecam !

TheVillain | 2013-07-07

Ta książka jest świetna, odkąd pierwszy raz ją przeczytałem (jakieś 6-7 lat temu) to wracam do niej średnio raz w roku. Naprawdę dobrze się czyta, nie wspominając o wartościach jakie przekazuje.

renata_nw | 2012-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2012

Niesamowita przygoda, książkę czyta się niemal na jednym oddechu, zresztą chyba jak każdą książkę Doroty Terakowskiej.

Bookworm | 2010-04-28
Przeczytana: 2009 rok

Fajna książka, chociaż trudno dokładnie ją scharakteryzować. W każdym razie warto przeczytać.

Fene | 2014-04-26

Muszę przyznać, że książka zrobiła na mnie wrażenie. Wszystko było ładnie opisane.

Haniatling | 2013-12-26

GENIUSZ!! ta ksiazka jest wspaniala naprawde warto ja przeczytac!!
POLECAM!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku