Córka Czarownic

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04040-0
mad28

Inne wydania

W lesie, z dala od ludzi, pod mądrą opieką czarownic dorasta złotowłosa dziewczynka. Choć pochłania magiczne księgi, uczy się czytać w myślach i rozmawiać z gwiazdami, nie przypuszcza nawet, jaki cel ma jej nauka i pełna niebezpieczeństw wędrówka po czterech stronach Wielkiego Królestwa. Przed wiekami jej kraj najechali okrutni barbarzyńcy. Według słów tajemniczej Pieśni, teraz po siedmiuset...

Według słów tajemniczej Pieśni, teraz po siedmiuset siedemdziesięciu latach zbliża się koniec ich panowania. Czy na tronie zasiądzie wreszcie sprawiedliwy władca. Czy Luelle dorośnie, by spełnić przeznaczenie?

liaguszka | 2015-08-10
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Według mnie to chyba najlepsza z książek Doroty Terakowskiej. Polecam

Roue | 2013-08-09
Przeczytana: 24 lipca 2013

"Zawsze i wszędzie są sprawy, rzeczy, zjawiska i istoty, które trzeba rozumieć - i takie, w które wystarczy tylko wierzyć"

Dorota Terakowska to znana polska autorka oraz dziennikarka. Sławę przyniosły jej powieści takie jak Córka Czarownic, Tam gdzie spadają anioły, Ono czy Poczwarka. Jej książki przeznaczone są dla dzieci i młodzieży, chociaż trafiają również do serc dojrzalszych czytelników. Jest jedną z najchętniej czytanych polskich pisarek.

"Cechą dorosłości jest umiejętność przyznawania się do błędu"

Dziecko nie zna swojego imienia, przeszłości, przeznaczenia. Dorasta w towarzystwie pewnej staruszki, która nie pozwala małej Dziewczynce bawić się z innymi dziećmi, wychodzić na dwór oraz rozmawiać z ludźmi, którzy ofiarowują im mięso, mleko bądź chleb. Dziecko cały czas zmienia miejsce zamieszkania, wędrując między drzewami lasu, uciekając. I tak, podczas jednej z ucieczek, zauważa konie, a na nich - złych barbarzyńców. Staruszka ratuje Dziewczynkę przemieniając ją w drzewo,...

Baszka | 2014-01-02
Przeczytana: 2011 rok

Książka ciekawa i warta przeczytania. Zasadniczo opowiada o dojrzewaniu głównej bohaterki do roli odpowiedzialnej władczyni. Na początku książki akcja jest raczej powolna i monotonna, ale warto czytać dalej, by dojść do ciekawego finału. Występujące tu postacie raczej nie zaskakują. Wiadomo kto jest dobry, a kto zły. Zagadką jest sama Luelle. Ciekawie poprowadzony został wątek pieśni jedynej i opuszczonej świątyni, w której tkwi ogromna moc. Jest mowa o okrutnych Najeźdźcach, ale autorka nie karmi czytelnika scenami ich brutalności. To łagodna opowieść bez przemocy. "Córka czarownic" nie jest typową opowieścią z gatunku fantasy. Wielbiciel stylu Tolkiena czy Sapkowskiego może się poczuć zawiedziony. Nie ma tu szczegółowych opisów miejsc ani skomplikowanej przeszłości mieszkańców Wielkiego Królestwa. I brakuje scen walki. Nie chodzi tu bowiem o oryginalność stworzonego przez autorkę świata, lecz o to, co dzieje się z jej bohaterką. W pewnym sensie to powieść o wychowaniu. Polecam...

Temiko | 2014-06-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Książki
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Nie żałuję, że przeczytałam tę książkę i z pewnością sięgnę również po inne dzieła Doroty Terakowskiej. Córka Czarownic opowiada historię pełną zakasujących zdarzeń oraz przeciwnych uczuć z jakimi zmagała się główna bohaterka, na której barkach spoczywał nie mały ciężar. Poruszające zakończenie i świetni bohaterowie. Najciekawszy według mnie był Ajok, który z pozoru dziwnie zachowujący się, tak na prawdę był największym wzorem do naśladowania. Główna bohaterka tylko czasem była wkurzająca, lecz wszystkie sytuacje z jakimi się spotykała sprawiały że jej zachowanie ulegało ciągłej zmianie. Było to jedyną rzeczą która mnie w tej książce zirytowała i nic po za tym. Dla mnie ta książka była cudowna dlatego polecam ją wszystkim którzy lubią atmosferę pełną magi i tajemnic.

introdukcja | 2015-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Jest to moje pierwsze zetknięcie z twórczością pani Terakowskiej. Prawdopodobnie książkę oceniłabym inaczej, gdyby w moje ręce trafiła dużo wcześniej. Bo to właśnie w stronę młodszych czytelników skierowana jest ta historia.

Pomimo aury magii oraz tajemniczości, jaką stworzyła autorka wokół bohaterki powieści, czuję wielki niedosyt. Historia jest zbyt stateczna, opisy są według mnie nazbyt rozbudowane w stosunku do dialogów i akcji. Większe zainteresowanie powieścią z mojej strony nastąpiło dopiero po przeczytaniu ponad połowy książki, gdy wreszcie wydarzenia zaczęły posuwać się naprzód.

Dortek | 2013-11-05
Przeczytana: 07 października 2013

To książka o dojrzewaniu i o wyborach. Tytułowa córka czarownic, wychowywana przez ostatnie prawdziwe czarownice przechodzi przez ważne doświadczenia niezbędne do ukształtowania dojrzałej osobowości. Czarownice gotowe są nawet poświęcić własne życie by spełniło się przeznaczenie. To od nich i samej dziewczyny zależeć będzie przyszłość całego ludu. Książkę czyta się niemal jednym tchem. Bajkowa opowieść pełna jest ważnych przekazów, niemalże jak bajka morałów. Ta książka niesie przesłanie i nadzieję, ze nawet w najbardziej ciemnym tunelu widać światełko nadziei.

książek: 1981
mona | 2015-09-24
Przeczytana: 24 września 2015

To moje pierwsze spotkanie z autorką i bardzo udane. Na pewno sięgnę po inne książki.
"Córka czarownic" to opowieść pełna magii a jednocześnie tak prawdziwa. Przekazująca czytelnikowi wiele mądrości życiowych.
Śledząc losy głównej bohaterki widzimy jak ważne w życiu są miłość, nadzieja czy współczucie.Jak dobre rzeczy przeplatają się ze złem czy krzywdą.
Jak trudno jest pojąć ludzką naturę i jak jest ona różna.
To moja pierwsza i na pewno nie ostatnia przygoda z Dorotą Terakowską.
Polecam!!!

Wielka tajemnica jaka jest skrywana przed małą Luelle to jej pochodzenie i przeznaczenie jakie jest jej pisane. Musi bowiem odkryć znaczenie pieśni, za której śpiewanie tracili życie ludzie przez setki lat. Czy mała dziewczynka będzie w stanie udźwignąć ciężar jaki spadnie na jej barki i odwrócić karty historii?

Książka w rewelacyjny sposób łączy fantastykę, świat magii, złowrogą historię i zło czyhające na każdym kroku. Mówi o poświęceniu w imię wyższych racji i miłości, która może wszystko.

Jadwiga Zając | 2011-01-28

Jedna z opowieści, które uczyły mnie w dzieciństwie siły.

Kassik | 2014-03-24
Przeczytana: 26 lutego 2014

„Marzeń nie można zabić”

"Córka czarownic" to piękna opowieść o magii, wolności i prawdziwym życiu. Czy zgadzam się z tą opinią ? A i owszem. Czy jest magia ? Tak, według książki Dziewczynka uczyła się magii pod okiem Sióstr Czarownic. Wolność ? Oczywiście ; żyły wolno, przemieszczając się z miasta do miasta ( wsi do wsi). A teraz z pewnością sądzicie, że skoro są Czarownice, to raczej prawdziwe życie nie wchodzi w grę ... i straszliwie się mylicie. Pomimo początkowej niechęci Dziewczynka przeżywa spędza rok wśród ludzi i wraz z nimi pracuje.

Reasumując : Pewna złotowłosa Dziewczynka dorasta pod okiem mądrych Czarownic. Żyją zawsze w opuszczonych chatach lub stodołach, zazwyczaj w środku lasu, nie licząc roku spędzonego w mieście. Niestety Dziewczynka nic o sobie nie wie : jak ma na imię, kim byli jej rodzice, a co najważniejsze nie zna swojego "przeznaczenia", do którego spełnienia przygotowuje się nauką mowy gwiazd i zwierząt oraz ksiąg z zaklęciami.

„A skoro kochamy...

10. rocznica śmierci Doroty Terakowskiej

4 stycznia mija 10 lat od śmierci Doroty Terakowskiej, znakomitej pisarki, której książki pokochało już kilka pokoleń czytelników. Do najpopularniejszych tytułów należą "Tam, gdzie spadają anioły", "Poczwarka", "Ono" i "Córka czarownic".