Okładka książki Córka Czarownic

978-83-08-04040-0
typ
papier
mad28
7 (2702 ocen i 180 opinii)

Opis książki

W lesie, z dala od ludzi, pod mądrą opieką czarownic dorasta złotowłosa dziewczynka. Choć pochłania magiczne księgi, uczy się czytać w myślach i rozmawiać z gwiazdami, nie przypuszcza nawet, jaki cel ma jej nauka i pełna niebezpieczeństw wędrówka po czterech stronach Wielkiego Królestwa. Przed wiekami jej kraj najechali okrutni barbarzyńcy. Według słów tajemniczej Pieśni, teraz po siedmiuset sied...

Według słów tajemniczej Pieśni, teraz po siedmiuset siedemdziesięciu latach zbliża się koniec ich panowania. Czy na tronie zasiądzie wreszcie sprawiedliwy władca. Czy Luelle dorośnie, by spełnić przeznaczenie?

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Joanna | 2012-06-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2006 rok

Za każdym razem, gdy czytam "Córkę czarownic" stawiam się na nowym miejscu. Tak jak główna bohaterka zaczynałam od Dziecka, przechodziłam do Dziewczynki, następnie Panienki... A teraz jestem Dziewczyną i nadal kocham tę książkę. Kocham i będę do niej wracać i mam nadzieję, że zarażę swoje dzieci miłością do mądrych, ciepłych i poruszających książek pani Doroty.

Wszystkie książki Terakowskiej określiłabym jako "fantasy, w które wierzę" :).

Villemo | 2012-10-08

Książka pełna magii i mistycyzmu. Po przeczytaniu długo nie mogłam powrócić do realnego świata.

Ada | 2013-07-25
Przeczytana: 2009 rok

Niesamowita książka! Zachwyca mnie za każdym razem, gdy ją czytam. Polecam.

Książki | 2014-03-01

"Dojrzewasz, doroślejesz, a cechą dorosłości jest umiejętność przyznawania się do błędu. Inaczej mając nawet pięćdziesiąt lat, nadal będziesz dzieckiem."

Och to dorastanie... Dotyka każdego człowieka, a i każdy człowiek przeżywa je inaczej. Jest to czas kiedy powoli kształtuje się nasz charakter, przekonania, poznajemy siebie, swoją przeszłość, korzenie. Pamiętacie jeszcze pytania, które zadawaliście jako dzieci? Z pewnością było ich baaaardzo wiele. Jak każdy z Was pewno pamięta to bardzo trudny czas w życiu dziecka, potem już młodzieży. Najpierw tysiąc pytań: "Dlaczego? Jak? Po co? Ale dlaczego?", a potem zaczynają się problemy miłosne, kłótnie, ciągłe niezadowolenie - po prostu dorastanie, a wtedy to już jest cały czas pod górkę...

Wielkie Królestwo - kraina kiedyś bardzo szczęśliwa, teraz bardzo nieszczęśliwa... Na jej terytorium po prosu pewnego dnia pojawili się barbarzyńcy, którzy zburzyli szczęście, poczucie bezpieczeństwa, które od wieków rządziło w Wiel...

diotra | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

Opis z tyłu okładki wydawał mi się interesujący, lubię fantasy i różne takie, więc książka przywędrowała z biblioteki razem ze mną do domu.
Jakże się ucieszyłam widząc porównanie (krytyki, tutaj na lubimyczytać) do "Czarnoksiężnika z archipelagu" Le Guin, którego po prostu uwielbiam. Nie wiedziałam wtedy, że moje rozczarowanie będzie tak wielkie.

Z tego co słyszałam, pani Terakowska pisze przeważnie dla dzieci, ale tylko słyszałam, więc postanowiłam sama się przekonać.

Próbowałam nie oceniać książki po okładce, ale im głębiej zaczytywałam się w powieść, tym bardziej nie potrafiłam się powstrzymać. Wszystko było długie, nużące i jeszcze kilka wyrazów z rodziny słowa "nuda". Czytałam, czytałam i senny, niemrawy nastrój lektury mi się udzielał. Na początku nie było aż tak źle, ale czekałam na zwrot akcji, który wprowadziłby "trochę życia". Owszem, może i były jakieś takie fragmenty, ale mnie w ogóle nie powaliły, a wręcz coraz bardziej zniechęcały do dalsz...

Olka | 2013-11-17

"Córka Czarownic" jest książką, którą mogą przeczytać zarówno dorośli, jak i dzieci. Opisuje losy dziewczynki, która w późniejszym czasie ma zostać królową swojego kraju, kraju, który podbili najeźdźcy. Przez całe życie uczy się pod okiem Czarownic wszystkiego, co ich zdaniem powinna mieć dobra władczyni. Gdy nadchodzi dzień próby, Luelle nie sprawdza się. Brakuje jej najważniejszej cechy, którą czarownice przeoczyły.
Pięknie napisana książka o próbie nauczenia się miłości do innych ludzi. Czy głównej bohaterce się to uda? Okaże się to w miarę czytania.
"Córka Czarownic" bardzo mi się podoba, ponieważ jej przekaz jest uniwersalny. Dotrze i do dorosłego, i do dziecka, mimo że każdy zrozumie ją inaczej. Jest to jedna z książek, którą się czyta po nocach, z wypiekami na twarzy. Ta książka zmienia ludzi - zawsze na lepsze. Koło tej książki nie można przejść obojętnie, ani też przeczytać i odłożyć na półkę. Nad tą książką trzeba siąść, zastanowić się, przemyśleć. Inaczej nic lektura w Tob...

Małgosia1992 | 2010-09-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Dorota Terakowska jest jedną z moich ulubionych współczesnych autorek.
"Córkę czarownic" uznaję za jej kolejny hit.
Książkę czyta się łatwo i przyjemnie. Więc i w krótkim terminie. Napisana jest prostym językiem, zrozumiałym dla każdego czytelnika. Opowiada ona historię niemowlęcia, następnie dziecka, dziewczynki w końcu dziewczyny, która kolejno wychowywana jest przez 5 sióstr-czarownic. Nie zna swego imienia i nie zdaje sobie sprawę jak wiele znaczy i jak ogromne ma zadanie do wykonania.
"Córka czarownic" jest mieszanką fantastyki z dozą rzeczywistości, jednak przemawia do czytelnika i ma mu do przekazania ważna wiadomość czy jak to ktoś nazwie naukę, lekcje.

GORĄCO POLECAM!!!

Roza1989 | 2013-08-14

Autorka stworzyła baśń poruszającą bardzo poważne zagadnienie. Coś ważnego opowiedziane w sposób banalny. Świetny pomysł. Nieskomplikowana fabuła acz wartościowa i pouczająca jednocześnie. Dla młodego czytelnika, który dopiero wkracza w świat książki - fantastyczne, magiczne postaci i zdolności głównej bohaterki mogą okazać się bardzo atrakcyjne. No właśnie, magia, czary, fantasy obok problemu władzy, dojrzałości, odpowiedzialności, sumienia a nawet humanitaryzmu to ciekawe połączenie i na pierwszy rzut oka dwa całkiem odrębne bieguny - a jednak da się w sposób ciekawy poruszyć tak istotne kwestie.

Dortek | 2013-11-05
Przeczytana: 07 października 2013

To książka o dojrzewaniu i o wyborach. Tytułowa córka czarownic, wychowywana przez ostatnie prawdziwe czarownice przechodzi przez ważne doświadczenia niezbędne do ukształtowania dojrzałej osobowości. Czarownice gotowe są nawet poświęcić własne życie by spełniło się przeznaczenie. To od nich i samej dziewczyny zależeć będzie przyszłość całego ludu. Książkę czyta się niemal jednym tchem. Bajkowa opowieść pełna jest ważnych przekazów, niemalże jak bajka morałów. Ta książka niesie przesłanie i nadzieję, ze nawet w najbardziej ciemnym tunelu widać światełko nadziei.

Wiktoria | 2013-08-13

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica