Okładka książki Córka Czarownic

978-83-08-04040-0
typ
papier
mad28
7,01 (2765 ocen i 181 opinii)

Opis książki

W lesie, z dala od ludzi, pod mądrą opieką czarownic dorasta złotowłosa dziewczynka. Choć pochłania magiczne księgi, uczy się czytać w myślach i rozmawiać z gwiazdami, nie przypuszcza nawet, jaki cel ma jej nauka i pełna niebezpieczeństw wędrówka po czterech stronach Wielkiego Królestwa. Przed wiekami jej kraj najechali okrutni barbarzyńcy. Według słów tajemniczej Pieśni, teraz po siedmiuset...

Według słów tajemniczej Pieśni, teraz po siedmiuset siedemdziesięciu latach zbliża się koniec ich panowania. Czy na tronie zasiądzie wreszcie sprawiedliwy władca. Czy Luelle dorośnie, by spełnić przeznaczenie?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Jagoda | 2011-01-28

Jedna z opowieści, które uczyły mnie w dzieciństwie siły.

Czytam-Sobie | 2014-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Piękna baśń. Do przeczytania jednym tchem w jeden dzień.

Shae | 2014-04-22
Przeczytana: 31 marca 2014

Przeczytałam powieść jako lekturę w gimnazjum i jestem zdania, że mogłaby obowiązywać raczej w ostatnich klasach podstawówki.

Książka zmusza do zastanowienia, fabuła jest dobrze zrealizowana i zrozumiała. Powieść zawiera wartości ważne w życiu każdego człowieka: patriotyzm, szacunek do natury i ludzi, dążenie do perfekcjonizmu.
Klimat jest, przekaz jest, warsztat autorki jest i niby wszystko ok, ale dziecinne to jakieś i nadto bajkowe (choć zdarzają się odchodzące od reguły takiego świata nagłe zwroty akcji i to idzie na plus).

Jednak dla gimnazjalistów to za proste. Pamiętam, jak zachwycałam się w podstawówce inną lekturą, "Braćmi Lwie Serce" Lindgren. "Córka Czarownic" ma podobny poziom, ale nie trafiła na odpowiednią grupę wiekową odbiorców. Prawdopodobnie gdybym dziś, będąc w pierwszej klasie gimnazjum, odświeżyła sobie "Braci", miałabym podobne odczucia, co po "Córce".

Pod koniec czytania uderzył mnie pewien fragment (UWAGA SPOILER), w którym Luelle zostaje odrzucona przez...

Baszka | 2014-01-02
Przeczytana: 2011 rok

Książka ciekawa i warta przeczytania. Zasadniczo opowiada o dojrzewaniu głównej bohaterki do roli odpowiedzialnej władczyni. Na początku książki akcja jest raczej powolna i monotonna, ale warto czytać dalej, by dojść do ciekawego finału. Występujące tu postacie raczej nie zaskakują. Wiadomo kto jest dobry, a kto zły. Zagadką jest sama Luelle. Ciekawie poprowadzony został wątek pieśni jedynej i opuszczonej świątyni, w której tkwi ogromna moc. Jest mowa o okrutnych Najeźdźcach, ale autorka nie karmi czytelnika scenami ich brutalności. To łagodna opowieść bez przemocy. "Córka czarownic" nie jest typową opowieścią z gatunku fantasy. Wielbiciel stylu Tolkiena czy Sapkowskiego może się poczuć zawiedziony. Nie ma tu szczegółowych opisów miejsc ani skomplikowanej przeszłości mieszkańców Wielkiego Królestwa. I brakuje scen walki. Nie chodzi tu bowiem o oryginalność stworzonego przez autorkę świata, lecz o to, co dzieje się z jej bohaterką. W pewnym sensie to powieść o wychowaniu. Polecam...

introdukcja | 2015-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Jest to moje pierwsze zetknięcie z twórczością pani Terakowskiej. Prawdopodobnie książkę oceniłabym inaczej, gdyby w moje ręce trafiła dużo wcześniej. Bo to właśnie w stronę młodszych czytelników skierowana jest ta historia.

Pomimo aury magii oraz tajemniczości, jaką stworzyła autorka wokół bohaterki powieści, czuję wielki niedosyt. Historia jest zbyt stateczna, opisy są według mnie nazbyt rozbudowane w stosunku do dialogów i akcji. Większe zainteresowanie powieścią z mojej strony nastąpiło dopiero po przeczytaniu ponad połowy książki, gdy wreszcie wydarzenia zaczęły posuwać się naprzód.

Dortek | 2013-11-05
Przeczytana: 07 października 2013

To książka o dojrzewaniu i o wyborach. Tytułowa córka czarownic, wychowywana przez ostatnie prawdziwe czarownice przechodzi przez ważne doświadczenia niezbędne do ukształtowania dojrzałej osobowości. Czarownice gotowe są nawet poświęcić własne życie by spełniło się przeznaczenie. To od nich i samej dziewczyny zależeć będzie przyszłość całego ludu. Książkę czyta się niemal jednym tchem. Bajkowa opowieść pełna jest ważnych przekazów, niemalże jak bajka morałów. Ta książka niesie przesłanie i nadzieję, ze nawet w najbardziej ciemnym tunelu widać światełko nadziei.

Wielka tajemnica jaka jest skrywana przed małą Luelle to jej pochodzenie i przeznaczenie jakie jest jej pisane. Musi bowiem odkryć znaczenie pieśni, za której śpiewanie tracili życie ludzie przez setki lat. Czy mała dziewczynka będzie w stanie udźwignąć ciężar jaki spadnie na jej barki i odwrócić karty historii?

Książka w rewelacyjny sposób łączy fantastykę, świat magii, złowrogą historię i zło czyhające na każdym kroku. Mówi o poświęceniu w imię wyższych racji i miłości, która może wszystko.

Joanna | 2012-06-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2006 rok

Za każdym razem, gdy czytam "Córkę czarownic" stawiam się na nowym miejscu. Tak jak główna bohaterka zaczynałam od Dziecka, przechodziłam do Dziewczynki, następnie Panienki... A teraz jestem Dziewczyną i nadal kocham tę książkę. Kocham i będę do niej wracać i mam nadzieję, że zarażę swoje dzieci miłością do mądrych, ciepłych i poruszających książek pani Doroty.

Wszystkie książki Terakowskiej określiłabym jako "fantasy, w które wierzę" :).

Villemo | 2012-10-08

Książka pełna magii i mistycyzmu. Po przeczytaniu długo nie mogłam powrócić do realnego świata.

Ada | 2013-07-25
Przeczytana: 2009 rok

Niesamowita książka! Zachwyca mnie za każdym razem, gdy ją czytam. Polecam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica