Osobliwe zdarzenia

Tłumaczenie: Ewa Horodyska
Seria: Biblioteka Grozy
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Książniczka

GWARANCJA GROZY NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE Joseph Sheridan Le Fanu (1814-1873) to irlandzki klasyk literatury grozy. Dziś najbardziej znany jest z powieści „Stryj Silas” i noweli „Carmilla” ze zbioru „W ciemnym zwierciadle” - uznawanej za niedościgniony wzór w literaturze wampirycznej. Jednak to wydany w 1923 roku, pół wieku po śmierci pisarza, tom „Duch pani Crowl” sprawił, że od tej pory...

GWARANCJA GROZY NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE
Joseph Sheridan Le Fanu (1814-1873) to irlandzki klasyk literatury grozy.
Jednak to wydany w 1923 roku, pół wieku po śmierci pisarza, tom „Duch pani Crowl” sprawił, że od tej pory nieprzerwanie wznawiane są jego powieści i opowiadania.
A wszystko za sprawą samego M. R. Jamesa - autora „Opowieści starego antykwariusza” - który ten tom przygotował i zarekomendował wielbicielom opowieści o duchach.
Niniejsza edycja jest uzupełnieniem tego, legendarnego już, zbioru. Zawiera historię o malarzu Shalkenie - zdaniem wielu czytelników najlepszą opowieść grozy w dorobku Le Fanu. I sześć innych historii o bardzo dziwnych zdarzeniach…

źródło opisu: www.azymut.pl

źródło okładki: www.azymut.pl