Bajki dla chłopców

Okładka książki Bajki dla chłopców Małgorzata Białek
Okładka książki Bajki dla chłopców
Małgorzata Białek Wydawnictwo: Greg bajki
bajki
Greg
2017-01-01
2017-01-01

Okładka książki Dzielny ołowiany żołnierzyk Hans Christian Andersen, Aleksandra Michałowska
Dzielny ołowia... Hans Christian Ande...
Okładka książki Bajki o dinozaurach Wojciech Górski, Elżbieta Safarzyńska
Bajki o dinoza... Wojciech Górski, El...
Okładka książki Zguba Michałka Gabriela Cichowska, Julia Hartwig
Zguba Michałka Gabriela Cichowska,...

„Bajki dla chłopców” to książeczka, w której znajdziemy aż trzydzieści niedługich historyjek. Dziecko „spotka” w nich kosmicznych piratów, czarodziejów, smoki i wiele więcej. Są takie pełna magii, ale również takie dość realistyczne. Według mnie taka różnorodność jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Każda jest inna, każda na swój sposób ciekawa. Napisane dość prostym językiem, co zaciekawia małego czytelnika. Z zaciekawieniem słucha, a starszy samodzielnie czyta o losach różnych bohaterów.

Wizualnie książeczka jest ładna. Na każdej stronie znajdziemy przyjemne dla oka rysunki, a na górze ozdobne wzorki. To wszystko przyciąga wzrok i zachęca do sięgania po nią.

W książeczce znajdziemy różnorodnych bohaterów, są tacy dobrzy, których warto naśladować, ale również źli. Niektóry całkowicie baśniowi, inni realistyczni. Po przeczytaniu bajeczki możemy z dzieckiem o nich porozmawiać, dowiedzieć się jakie cechy zauważyło, co według niego było w nich pozytywne, a co nie, które zachowania można naśladować, a czego robić nie wolno.

Okładka twarda i solidna, a przy tym nieduża i z tych lżejszych. To wszystko sprawia, że można śmiało zabrać ją poza dom, a także nie zniszczy się szybko.

„Bajki dla chłopców” to aż trzydzieści ciekawych, a przy tym niedługich bajeczek dla dziecka. Moim zdaniem warto po nie sięgnąć i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/08/bajkidlachlopcowwydawnictwogre.html

Z punktu widzenia rodzica, historyjki w książce są mało interesujące, o podobnym schemacie, a ilustracje złożone z obrazków ze "stocka", delikatnie mówiąc, nie zachwycają.
Oczami (i uszami) dziecka zaś, te krótkie opowiadania budzą ciekawość i nie nudzą. Są przy tym napisane w raczej prosty sposób, 4-latek raczej nie ma problemu ze zrozumieniem treści i ewentualnego morału.

Niestety jak na książkę dla dzieci treść jest tragiczna - przepełniona ciężkimi słowami i dziwnymi historyjkami. Nie polecam

Krótkie historyjki nie zawsze ciekawe i udane. Na wieczorne czytanie dla najmniejszych dzieci. Historyjki na dwie strony nie zdążą im się znudzić.

Książeczka bardzo ładnie wydana. Treść bajek niestety nie porywa. Oczekiwałam niestety czegoś lepszego, a tu rozczarowanie :/

• 18. SERIE
  • Dziecięce
  • 03. MIEJSCE - KLASA PIERWSZA
  • 19. BAŚNIE, BAJKI, MITY i LEGENDY
  • Książki dzieci
  • Bajki dla dzieci

Dodaj cytat z książki Bajki dla chłopców