Książka Roku 2018

Xenophobe's Guide to the Spanish
Hiszpania, Hiszpanie, przewodnik
Inne
Suerte

Szczere i zabawne spojrzenie na Hiszpanów oraz na to, co czyni ich Hiszpanami. "Przewodnik ksenofoba" to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorka pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Hiszpanów czynią ich Hiszpanami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane...

Szczere i zabawne spojrzenie na Hiszpanów oraz na to, co czyni ich Hiszpanami.

"Przewodnik ksenofoba" to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorka pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Hiszpanów czynią ich Hiszpanami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

źródło opisu: Wydawnictwo Finebooks

źródło okładki: Wydawnictwo Finebooks

Jacek | 2017-12-17
Na półkach: Przeczytane, Mam
Przeczytana: 17 grudnia 2017

Po przeczytaniu kilkunastu Przewodników mam znakomite porównanie kunsztu i dowcipu autorów. Ten poświęcony Hiszpanom to solidne przedstawienie zalet i wad, fobii i zainteresowań, przyzwyczajeń i dziwactw mieszkańców starożytnej Iberii. Błysku nie ma, dowcip też raczej rzadko się pojawia, częściej podejście z przymrużeniem oka, ale ogólnie szału nie ma. Chyba jednak autorzy zbyt poważnie pragnęli potraktować temat. A przy tym zaledwie zauważyli (ale już nie podjęli tematu) różnice regionalne, bo przecież łatwiej znaleźć wspólne cechy Niemców, Francuzów czy nawet Włochów, niż Hiszpanów (Andaluzyjczyków, Katalończyków, Galicjan, Kastylijczyków, Basków...). Dlatego nie mogę zbyt wysoko tego tomiku ocenić.

Rysia | 2018-01-23
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Uwielbiam książki z serii "Przewodnik ksenofoba". W tak piękny, sarkastyczny, zabawny, nieco stereotypowy sposób opisuje ludzi poszczególnych narodowości i ich zachowania. Czytanie jest samą przyjemnością - bywa uzależniające.
Od tej części zaczęłam przewodniki przeglądać i ta jest moją ulubioną, gdyż kocham hiszpańską kulturę, język etc.

Shafiqua | 2017-09-02
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 02 września 2017

Hiszpańska miłość do zabawy (koniecznie w towarzystwie!), jedzenia i radość z życia... a do tego garść cennych informacji dotyczących miejscowych twórców: malarzy, reżyserów czy historycznych pisarzy. Lektura dostarcza zarówno rozrywki jak i ciekawostek. Z chęcią sięgnę po książki i filmy, które zostały tu wspomniane. Czas nadrobić zaległości :)

Krótka, dobra na weekendowy wieczór. Polecam.

Zuzia | 2017-07-26

Wszystkie książki z tej serii, które przeczytałam są rewelacyjne. Przewodnik z Hiszpanami niczym nie odstawał od pozostałych. Zabawne i szczere podejście do narodu i kraju jako całości. A same informacje mogą okazać się przydatne dla podróżujących.

Adzia1983 | 2018-12-15
Przeczytana: 27 lipca 2018