Wangowie kontra świat

Sonia Draga
2017-07-19
2017-07-19
Alina Siewior-Kuś

Książka, do której raczej nie powrócę. Choć znalazłam dużo pozytywów podczas czytania tej historii, jestem rozczarowana. Mam osobiste wrażenie, że książka została źle przetłumaczona. Ignorancją było pozostawienie pewnych zwrotów w języku chińskim, brak tłumaczeń to duży minus.

Książka opowiada historię chińskiej rodziny mieszkającej w USA. Senior rodu Charles Wang prowadził prężnie działającą firmę kosmetyczną, ale jak to w życiu bywa fortuna kołem się toczy i kryzys finansowy doprowadza rodzinę Wangów do bankructwa. W tej sytuacji Charles chce pojechać do ojczyzny i zawalczyć o ziemię należącą do jego przodków, ale wcześniej rusza w podróż po Ameryce aby zebrać swoje dzieci w jednym miejscu. Wydawałoby się, że będzie to ciekawa historia pełna zwrotów akcji, ale.... Dawno się tak nie wynudziłam. Zdecydowana zbyt duża ilość dialogów, które tak naprawdę niczego nie wnoszą, a dodatkowo zabrakło tłumaczeń zwrotów i dialogów prowadzonych w języku chińskim. Nuda, nuda, nuda, a szkoda bo zapowiadało się ciekawie. Na osłodę można pochwalić tylko okładkę ;)

To jedna z tych książek, które się czyta od pewnego momentu tylko po to by ją skończyć.

Lubię książki o tematyce azjatyckiej, ale ta była najsłabsza jaką do tej pory czytałem. Dziwię się, że udało mi się dobrnąć do końca.
W tej historii po prostu nic się nie dzieje.

W tej historii po prostu nic się nie dzieje.

Łatwe, lekkie, przyjemne, ale w pamięci się nie zapisze. Rozrywka na podróż.

Łatwe, lekkie, przyjemne, ale w pamięci się nie zapisze. Rozrywka na podróż.

Odłożone.

Nie dla mnie, choć tzw."chińszczyzno-japońszczyzny" czytam prawie wszystkie.

To jednak, jak dla mnie, jest zachodnim wytworem. Czytadło. Przegadane, za dużo dialogów i po ok. 50 stronach nie wciąga - nie wiem o czym to jest. Do części, w której (podobno) główny bohater wyjeżdża do Chin nie miałam chęci już dobrnąć.
Szkoda.

Odłożone.

Nie dla mnie, choć tzw."chińszczyzno-japońszczyzny" czytam prawie wszystkie.

Szkoda.

Opowieść niezła, ale denerwujący dla mnie brak tłumaczenia chińskich zwrotów zawartych w treści czy dialogach. Wydawcy się nie pofatygowali - jednym słowem - i lekceważąco potraktowali czytelników.

• LEGIMI
  • Chcę posiadać
  • Na regale
  • 2017

Dodaj cytat z książki Wangowie kontra świat