Opowiadania fantastyczne

* Moloch
* Sen urzędnika

Magnis | 2016-11-11
Przeczytana: 08 listopada 2016

Henry Vogler to autor mi praktycznie nieznany, który wydał zbiór opowiadań fantastycznych. Nie ukrywam, że lubię takie zbiory, bo można trafić na coś ciekawego i klimatycznego. Nieraz nawet historie „z dreszczykiem” można tam znaleźć. Zbiór zawiera osiem opowiadań.
Sen urzędnika - pierwsza historia zaprezentowana przez autora zabiera nas w świat dziwny i niepokojący, gdzie zwykłe pomniki lub budynki nabierają cech przerażających. Udało się stworzyć lekki klimat niesamowitości spowodowany znalezieniem się bohatera w niespotykanej sytuacji. Finał uważam za dobry i może się podobać. Pomysł na historie ciekawy, napisany językiem przystępnym i czyta się przyjemnie.
Manekin ze starej kamiennicy - zaczynająca się niewinnie historia o wyprawie dwójki dzieci do opuszczonej kamienicy. W pewnym momencie wkrada się pierwiastek fantastyczny. Na pewna krótka aczkolwiek interesująca opowieść z niezwykłym klimatem. Sam finał trochę dziwny, ale spodobał mi się.
Dziewczyna i diabeł - ile już...

Amarakumaru | 2015-12-09

Zabawne opowiadania, w których panuje irracjonalny nastrój przekraczający czasem granice groteski. Akcja opowiadań dzieje się w polskiej rzeczywistości prl-u, co potęguje ten niedorzeczny klimat. Wszystko to "doprawiają" grafiki Daniela Mroza.

książek: 1919
Vinga | 2016-11-28