Wiedźmin

Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 1-2)
837054150X

Sześcioksiąg sagi o wiedźminie mistrzu miecza i fachowcu czarostwa strzegącym moralnej i biologicznej równowagi w czarownym świecie fantasy. Komplet składa się z sześciu tomów. Są to:
- "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia";
- "Krew elfów";
- "Czas pogardy";
- "Chrzest ognia";
- "Wieża jaskółki";
- "Pani jeziora".
Wszystkie w twardych oprawach, z autografem autora na grzbiecie kompletu.

docia_82 | 2019-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2019

Licealny zachwyt nadal utrzymany. Odświeżanie wiedźmina w oczekiwaniu na serial.

jkmb | 2019-05-19

Zanim Netflix przedstawi swojego Geralta warto przypomnieć sobie oryginał! :)

Karaye | 2019-05-10
Przeczytana: 2018 rok

Kompletnie zakochałam się w Ostatnim Życzeniu. O ile inne opowiadania były ciekawe, to to było istnym majstersztykiem. Wielu mówi, że Sapkowski pozbawiony jest poczucia humoru, ale po przeczytaniu tego opowiadania się nie zgadzam. Jest ono przezabawne, przepełnione dziwnym humorem, jednocześnie porywające i ciekawe.

Kuba | 2018-12-26

Historie o Wiedźminie to moje ulubione książki, a opowiadania są moim zdaniem najfajniejsze, ponieważ są takie niezobowiązujące. Żeby docenić sagę trzeba przeczytać wszystko a tutaj mamy tylko jedną książkę gdzie każde opowiadanie jest niezależne, chociaż już w opowiadaniach zaczynają się motywy które są rozwinięte w Sadzie. Moja ulubiona seria fantasy. Przeczytam jeszcze pewnie nie jeden raz.

ogarbejbe | 2018-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2018

Tak, Wiedźmin ujął mnie za serce jak miliony ludzi na całym świecie. Dwa tomy, które mnie wchłonęły. Świat przedstawuiony bazuje na znanych nam schematach, także tych z kultury. Bohaterowie ciekawi, z zapatrym tchem kończyłam drugi tom. Cieszę się, że w końcu sięgnęłam po tę sagę.

Remi | 2018-06-13
Przeczytana: styczeń 2010

Uwielbiam. Kocham te opowiadania.
Mogę czytać i czytać. Kończyć i znów zaczynać.
Te opowiadania (i saga) to dla mnie jak dla wielu "Mały Książę". Prawdziwa skarbnica, kopalnia. O życiu, ale szczególnie o ludziach.
Sarkazm, humor, ale i brutalna prawda prosto w oczy.
Uwielbiam Geralta, tego wypranego z uczuć Białego Wilka, który ma ich w sobie więcej niż niejeden człowiek. Uwielbiam ten świat.

nenya | 2018-04-03

Są książki, które traktuje się jak przyjaciół. Ja tak traktuje opowiadania i Sagę o Wiedźminie. Wracam do nich jak bumerang i sadzę, że jestem uzależniona. Czytam, śmieję się w głos, przeklinam i przeżywam całą historię jak za pierwszym razem. Bohaterowie, których chciałoby się spotkać, dialogi które rozbrajają, historie, które nie pozwalają odłożyć książki... Arcydzieło! :)

kasiarzyna | 2018-02-27

ksiązka z lat, kiedy szowinizm byl czyms normlanym. mezyczzni odstepują kobiety jakby to byly zabawki, powielane schematy postaci, a nawet glowna postac yennefer ma odebraną sprawczosc, bo wiedzmin ja uwodzi podajac jej jakiś środek zmieniajacy swiadomosc
niewiarygodna wyobraznia autora, spoko poczucie humoru ale te relacje mesko-damskie niezbyt

Mariusz Wojtak | 2018-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2018

ehh, jak wspaniale wrócić znowu do tego świata ...

Shirohana | 2017-12-17
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

*NOTATKA PRYWATNA*
Przy pierwszym podejściu (okolice liceum) styl Sapkowskiego był mi bardzo nie w smak. Przy drugim podejściu cykl przeczytalam cięgiem. Ulubione - poczucie humoru. Postaci i historie - przyzwoite. Momentami zagmatwane wątki ( m.in. przemieszczanie sie przez portale) nie każdy też mi się podobał ( m.in. szlajająca się Ciri). Niemniej cykl całościowo wpisuję do ulubionych. Możliwe, że jeszcze do niego wróce, i zobaczę jakie tym razem będą wrażenia:)