839179041X
czupirek

Fantasy. Interesująca powieść debiutującej autorki. Historia o dziewczynce porwanej w dzieciństwie przez zdziczałe leśne plemię. Wychowana na dzikuskę, pozbawiona rodziny i wspomnień, Albana ucieka z puszczy po śmierci starej znachorki, przekonana, że zabiła jednego z dawnych oprawców, a jej magiczne moce są zagrożeniem dla niej i dla innych. Fascynująca opowieść o samotności, rozpaczy, miłości i nadziei.

Miras | 2017-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Niesamowicie nierówna książka pod każdym względem. Bohaterom z jednej strony chce się kibicować, wspierać ich by wyszli na prostą po przejściach, ale potem zaczynają się zachowywać dziwacznie i cały czar pryska. Sporo niezłych pomysłów i kilka obiecujących zwrotów akcji, które jednak po dłuższej chwili okazują się rozczarowujące. Najgorsze jest chyba to, że kończy się zostawiając wiele otwartych wątków, ale jednocześnie nie podsyca ciekawości na tyle by motywować do sięgnięcia po kolejną cześć. Niemniej strata czasu to nie jest, taka całkowicie przeciętna pozycja, jeśli ktoś lubi fantasy to pewnie się szczególnie nie wynudzi.

Emertha | 2014-06-29
Przeczytana: 02 maja 2014

Dlaczego tak wysoka ocena? Dla mnie to jest jedna z tych książek, gdzie autor lubi podkręcić śrubkę swoim bohaterom - a ja za to jestem im i wdzięczna i pełna podziwu.
Czytelnik, który chwyta książkę pani Surmik ma wrażenie, że gdy już mijają te gorsze momenty, to będzie już sam wręcz "kicz".... a tu zupełna zmiana wszystkiego, wywrócenie do góry nogami - i znów pojawia się współczucie dla bohaterów.
Do końca czytelnik jest zaskakiwany, cały czas trzymany w napięciu - cały czas coś się dzieje! Nie można przysnąć nad tą książką.

miharu | 2018-01-03
Przeczytana: 31 grudnia 2017

Protagonistka należy do nielicznej grupy postaci, których mimo iż się wcale nie darzy sympatią, to dobrze się o nich czyta. Albana nie jest Miss Sympatyczności, ale jakimś cudem mnie nie drażniła i z chęcią poznawałam jej losy. Co nie znaczy, że książka jest genialna czy szczególnie wciągająca. Co to, to nie. Można by to wszystko napisać dużo lepiej. Forteca/szkoła dla "szczególnie uzdolnionych" to czerstwy koncept, przewałkowany już (lepiej) w X-Menach czy serii o Harrym P.
Autorka w niektórych momentach radzi sobie dobrze, w innych znacząco obniża poziom. Co do kreacji Albany, to zdumiewała mnie tylko niekonsekwencja w przedstawianiu jej potęgi. Raz jest głównym badassem, że klękajcie narody, a za chwilę dostaje łomot (że tak to oględnie ujmę - może nieletni to czytają) od dwóch leszczyków. Raziło mnie to - i nie tylko mnie. Nawet misio-pysio Albany też się tym zdziwił. ;)

Jest drugi tom i chyba nawet się na niego połakomię. Więc może "Talizman złotego smoka" (tytuł...

Lavdrynka | 2015-08-19

Czytałam tę książkę po raz pierwszy dawno, kiedy dopiero poznawałam gatunek, ale muszę przyznać, że mimo upływu lat i znacznie większego stosu lepszych i gorszych książek, które przez ten czas przewinęły się przez moje dłonie, nadal czytałam ją z przyjemnością. Polecam też wszystkim początkującym czytelnikom, jak i tym bardziej zaprawionym z zamiłowaniem do smoków. Chociaż te bezpośrednio w tej części nie występują, a przewijają się jedynie w opowieściach Imeskarii, zostały naprawdę niezwykle przedstawione. Lekka i przyjemna powieść pozwoli odetchnąć po cięższych utworach.

Więcej: http://gexe.pl/ksiazki/art/2354,talizman-zlotego-smoka

irbis18 | 2013-03-23
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 23 marca 2013

Okropna.Literacko język najgorszej jakości.Człowiek musi non stop domyślać się znaczenia poszczególnych słów.
Autorka niepotrzebnie kluczy wokół tematu.
Cały czas musiałam się zmagać z notorycznymi zmianami tematu i chaotycznością.W pewnym momencie miałam wrażenie, że doszło do pomyłki w druku, ale nic takiego nie miało miejsca.

Ps.To kolejny dowód, że nie należy kupować polskich autorów.

Lavon | 2011-08-16

Dziwią mnie trochę niskie opinie do tej książki i małe zainteresowanie, mnie wciągnęła ogromnie, nie pamiętam kiedy ostatnio w tak szybkim tempie pochłonęłam wszystkie trzy tomy jeden po drugim. :) Znalazłam ją przez przypadek w bibliotece i nie żałuję, że ją wypożyczyłam. Zżyłam się z bohaterami i szkoda mi było, po przeczytaniu trzeciego tomu, że to już koniec. Jak najbardziej polecam. :)

Calmin | 2013-06-21
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 2004 rok

Książka absolutnie fantastyczna. Wchodzi w skład najlepszej trylogii Fantazy jaką kiedykolwiek czytałem.

Yautja | 2018-01-31
Sylwia | 2017-12-12