Talizman złotego smoka

Cykl: Albana (tom 1)
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA
839179041X
czupirek

Fantasy. Interesująca powieść debiutującej autorki. Historia o dziewczynce porwanej w dzieciństwie przez zdziczałe leśne plemię. Wychowana na dzikuskę, pozbawiona rodziny i wspomnień, Albana ucieka z puszczy po śmierci starej znachorki, przekonana, że zabiła jednego z dawnych oprawców, a jej magiczne moce są zagrożeniem dla niej i dla innych. Fascynująca opowieść o samotności, rozpaczy, miłości i nadziei.

Emertha | 2014-06-29
Przeczytana: 02 maja 2014

Dlaczego tak wysoka ocena? Dla mnie to jest jedna z tych książek, gdzie autor lubi podkręcić śrubkę swoim bohaterom - a ja za to jestem im i wdzięczna i pełna podziwu.
Czytelnik, który chwyta książkę pani Surmik ma wrażenie, że gdy już mijają te gorsze momenty, to będzie już sam wręcz "kicz".... a tu zupełna zmiana wszystkiego, wywrócenie do góry nogami - i znów pojawia się współczucie dla bohaterów.
Do końca czytelnik jest zaskakiwany, cały czas trzymany w napięciu - cały czas coś się dzieje! Nie można przysnąć nad tą książką.

Lavdrynka | 2015-08-19

Czytałam tę książkę po raz pierwszy dawno, kiedy dopiero poznawałam gatunek, ale muszę przyznać, że mimo upływu lat i znacznie większego stosu lepszych i gorszych książek, które przez ten czas przewinęły się przez moje dłonie, nadal czytałam ją z przyjemnością. Polecam też wszystkim początkującym czytelnikom, jak i tym bardziej zaprawionym z zamiłowaniem do smoków. Chociaż te bezpośrednio w tej części nie występują, a przewijają się jedynie w opowieściach Imeskarii, zostały naprawdę niezwykle przedstawione. Lekka i przyjemna powieść pozwoli odetchnąć po cięższych utworach.

Więcej: http://gexe.pl/ksiazki/art/2354,talizman-zlotego-smoka

irbis18 | 2013-03-23
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 23 marca 2013

Okropna.Literacko język najgorszej jakości.Człowiek musi non stop domyślać się znaczenia poszczególnych słów.
Autorka niepotrzebnie kluczy wokół tematu.
Cały czas musiałam się zmagać z notorycznymi zmianami tematu i chaotycznością.W pewnym momencie miałam wrażenie, że doszło do pomyłki w druku, ale nic takiego nie miało miejsca.

Ps.To kolejny dowód, że nie należy kupować polskich autorów.

Lavon | 2011-08-16

Dziwią mnie trochę niskie opinie do tej książki i małe zainteresowanie, mnie wciągnęła ogromnie, nie pamiętam kiedy ostatnio w tak szybkim tempie pochłonęłam wszystkie trzy tomy jeden po drugim. :) Znalazłam ją przez przypadek w bibliotece i nie żałuję, że ją wypożyczyłam. Zżyłam się z bohaterami i szkoda mi było, po przeczytaniu trzeciego tomu, że to już koniec. Jak najbardziej polecam. :)

Calmin | 2013-06-21
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 2004 rok

Książka absolutnie fantastyczna. Wchodzi w skład najlepszej trylogii Fantazy jaką kiedykolwiek czytałem.

agnesiasta | 2016-06-19
karix | 2016-03-14
Przeczytana: 2013 rok
Luciria | 2015-10-26
    Księga strachu
    Jacek Piekara, Jakub Ćwiek, Witold Jabłoński, Ewa Białołęcka, Mariusz Kaszy...
    Księga smoków
    Jacek Piekara, Marcin Mortka, Maja Lidia Kossakowska, Ewa Białołęcka, Tomasz Ko...
    Smoczy pakt
    Iwona Surmik