Destination Simple: Everyday Rituals for a Slower Life

simple life, slow living
poradniki
angielski
duch

Simplify your life – from the inside out. Brooke McAlary knows first-hand the power of simplifying and living with less. After being diagnosed with postnatal depression, she embraced a slower, more intentional life and rediscovered her health, energy and passion. In Destination Simple, Brooke shows readers how to harness the power of daily rituals to create a calmer, happier life. No matter...

Simplify your life – from the inside out.

In Destination Simple, Brooke shows readers how to harness the power of daily rituals to create a calmer, happier life. No matter how busy you are, you too can:

*feel in control of your days
*minimise stress
*find pockets of peace on even the busiest day
*empty your mind and sleep better
*easily integrate mindfulness and gratitude into your daily life
*unplug and reduce distractions
*prioritise daily tasks, to avoid feeling overwhelmed
*embrace flexible rhythms, rather than stifling routine
*‘tilt’ towards your personal priorities and values.

Destination Simple shows us how a few changes to the flow of daily life can create long-term, lasting change.

źródło opisu: https://www.blackincbooks.com.au/

źródło okładki: https://www.blackincbooks.com.au/

Piotr | 2018-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2018

Nie znoszę poradników. Tak już mam. A ta książka ma coś z poradnika, wszakże zawiera "dobre rady". A jednak mój pierwotny instynkt wołał, abym się z nią zapoznał. Pewnie nie zwróciłbym uwagi na tę pozycję, gdyby nie podtytuł "Siła codziennych rytuałów". Ilu z nas zastanawia się nad tym, co czyni każdego dnia w sposób zupełnie mechaniczny. Nie zastanawiamy się nad tym, czy to dobrze, czy źle, zaczynamy wpadać w pułapki konsumpcjonizmu i mani zbieractwa. Obwarujemy się coraz nowymi przedmiotami, mechanicznie podejmujemy działania, które są często sprzeczne z naszymi wyobrażeniami o dobrym życiu. Efekt? Znużenie, zmęczenie i częsta agresja wewnątrz nas i na zewnątrz.

Brooke McAlary dzieli się z nami świadectwem swojego życia, które miała odwagę zmienić. Autorka jak my była zabiegana, z pewnością przemęczona. W końcu powiedziała sobie STOP. Brooke nie słodzi, nie mówi czytelnikowi, że będzie lekko, ale przekazuje gotowe rady zawarte w rozdziałach" "Rytuały",...

Zdzisław | 2018-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2018

Nie potrafię ogarnąć wszystkich codziennych problemów. Przypominam sobie czasy mojej młodości, kiedy wszystko było prostsze. I oto nagle znalazłem kilka bardzo dobrych rad, jak wyjść z impasu. Podsunęła mi je Brooke McAlary w książce „Prostota. Siła codziennych rytuałów”. Przeciętny człowiek nie może zrezygnować z pracy z kilku powodów, ale warto zmienić swój tryb życia, a przynajmniej spróbować. Bo czy w zapędzonym życiu jest czas na drobne przyjemności, na miłość, śmiech? Na przeszkodzie temu stoją nasze elektroniczne narzędzia pracy i wypoczynku. Choć na krótko odłączmy się od sieci, użyjmy wyłącznika i poczujmy smak, dotyk, usłyszmy delikatne dźwięki. Jest to możliwe, kiedy zaangażujemy się w wykonywaną JEDNĄ czynność. Autorka tego mini-podręcznika proponuje kilka prostych ćwiczeń, zajmujących nie wiele czasu, a pomagających zmienić. nasze życie. Wszystkie zmiany wymagają czasu, energii, wysiłku. Nie muszą to być domowe rewolucje, bo przy nich nasze nadwyrężone baterie...

lenka79 | 2018-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2018

W niewielkiej objętościowo książce autorka zwraca uwagę na docenienie piękna otaczającego nas, wprowadzenie w życie minimalizmu (m.in. pozbycie się zbędnych przedmiotów, odgracenia przestrzeni i umysłu, uproszczenie życia) oraz cieszenie się chwilą, a także nicnierobieniem. Oderwijmy się od wszelkich ekranów, bądźmy choć czasami odetnijmy się od sieci, bądźmy offline - żyjmy tu i teraz, a nie w wirtualnym świecie, dbajmy o dobre relacje z bliskimi, póki są z nami.

"Odgraciłam nasz dom, pozbywając się tysięcy zbędnych przedmiotów, i zorganizowałam go tak, że funkcjonuje w sposób, który nam odpowiada. Czuję się fizycznie lżejsza, jestem bardziej zadowolona i doświadczam nagłych, niespodziewanych przypływów szczęścia. "

"(...) wykonując codzienne czynności uważnie i świadomie, możecie wieść prostsze, szczęśliwsze życie."

"Chodzi o to, by być zorganizowany, ale też wiedzieć, kiedy odpuścić."

Jednym z zagadnień, na które zwraca uwagę autorka jest jednozadaniowość. Zazwyczaj robimy...

Magda | 2018-01-15
Przeczytana: 13 stycznia 2018

„Prostota. Siła codziennych rytuałów” to niewielka książeczka, która może stać się powodem ogromnych zmian. Jeżeli czujesz się zagubiona, nie wiesz od czego zacząć, potrzebujesz konkretnych drogowskazów spróbuj uprościć swoją codzienność a stanie się wmarzona! Z książką Brook McAlary to całkiem realny plan.

Recenzja w całości: http://mamao.pl/prostota-sila-codziennych-rytualow/

ekruda | 2018-01-10