Sierżant

Tłumaczenie: Jan Stachowski
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Seržant
83-89011-59-X

Ojciec Lancelota zaginął 15 lat temu. Był genialnym magiem – teoretykiem, czy dlatego poszukiwał go kontrwywiad królowej? Na syna spadła domniemana wina ojca: został karnie wcielony do batalionu zwiadu Jej Wysokości. Tu przeciętna długość życia jest krótsza niż okres służby. A gdy jego jednostka wylądowała w małym Joudzou, leżącym na granicy z ziemią niczyją, życie sierżanta Lancelota zdaje...

Na syna spadła domniemana wina ojca: został karnie wcielony do batalionu zwiadu Jej Wysokości. Tu przeciętna długość życia jest krótsza niż okres służby. A gdy jego jednostka wylądowała w małym Joudzou, leżącym na granicy z ziemią niczyją, życie sierżanta Lancelota zdaje się w przyśpieszonym tempie dobiegać końca.

Jest jednak ktoś, kto za wszelką cenę chce je ocalić. Kto? I dlaczego?

Nekromancja, wojna i piękna kobieta: recepta na szybką śmierć.

JaBa | 2019-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2019

Sierżant to inny rodzaj fantastyki. Jest magia, ale wykorzystywana przez wojsko, do walki, do udoskonalania uzbrojenia, do leczenia obrażeń, do przeprowadzania zwiadu.
Jest ten dobry, czyli tytułowy sierżant, jest i też ten zły – Ciemna Dama. Oczywiście jest walka dobrego ze złym.
Jest też bohater, który okazuje się kimś innym, niż był postrzegany przez otoczenie.
Jest też wątek romantyczny.
Jednym słowem jest to książka, która posiada wszystkie elementy konieczne, aby się ją fajnie czytało.
I mnie się dobrze czytało. Historia się spinała, miejscami zaskakiwała, miejscami zasmucała, potrafiła trzymać w napięciu, słowem: książka mi się podobała i ją polecam.

bastek497 | 2019-02-22

Przyjemna lektura, ot na dwa spokojne wieczory. Ciekawe uniwersum, warte głębszego poznania.

krasnylud | 2018-09-27
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

To bardzo przyjemne fanfiction...
A tak serio, to choć twór jest oryginalny i czyta się go przyjemnie do złudzenia przypomina opowiadania znajdowane w internecie.

GB jest zwyczajnym gościem, wojskowym, a jednocześnie awatarem autora i typowym Garym Stu. Czego się nie chwyci to mu wyjdzie - nawet jak to robi po raz pierwszy. Koncepcja królowej, o której chodzą plotki, że sypia z żołnierzami, a sama jest skumulowanym seksapilem, to jest mokry sen każdego nastolatka i niezależnie jakie jest tłumaczenie fabularne - to tylko mokry sen.
Fabuła rzeczy bierze i wyrzuca jak jej wygodnie, dąży od węzła do węzła nie przejmując się spójnością. Końcowy twist też nie jest jakiś bardzo satysfakcjonujący.
Ale w sumie bohaterowie są spoko, czyta się przyjemnie, a ten końcowy twist, no jest.

Johnson | 2018-09-07
Przeczytana: 02 września 2018

To jest TAK dobre! Tak dobre jak Koniaszowe przygody z innych książek Żambocha, Tak dobre jak całe jego pisanie (dotychczas przeczytane przeze mnie). Dość powiedzieć - fajne, rozrywkowe, trochę męskie "fantastyczne" czytadło. Jest akcja, są dobrze skrojeni bohaterowie, jest przemoc, są rozkminki życiowe i jest subtelnie romantycznie :) Wersja short przygód Koniasza w nieco innym, pierwotnym wykonaniu. Kupuję w całości i polecam! Książkę z 2006 roku przeczytałem w 2018. A to nawet dobrze, przypomniałem sobie, że zgoła 10 lat temu Fabryka Słów wydawała dobrą fantastykę, a nie to co teraz - produkcyjniaki bez polotu w stylu Gołkowskiego.

Mirosław Żamboch to jest to! Pozostaje tylko uzupełnić bibliotekę
o pozostałe z jego powieści, których jeszcze nie czytałem. Sierżant!

Han | 2018-03-18
Na półkach: Przeczytane, 2018

Niesamowite i zaskakujace. Przyznam, ze jastem naprawde pozytywnie zaskoczona. To pierwsza ksiazka tego autora i siegne do innych.

Sylwka | 2018-02-21
Na półkach: Przeczytane, Papier
Przeczytana: 08 lutego 2018

W ostatnich dwóch latach zaniedbałam trochę spoglądanie w kierunku półki z książkami Miroslava Žambocha. Wszystko przez kolejną zmianę szaty graficznej i ogólnie znajdzie się jeszcze przynajmniej dziesięć nic nieznaczących wymówek. ;) Przyszedł jednak czas by na nowo przeprosić się autorem. ;) Cykl o Koniaszu postanowiłam zostawić sobie „na zaś”, a na teraz zaplanowałam spotkanie z „singlami”. Na pierwszy ogień magia, wojna i nekromancja, czyli Sierżant Lancelot.

Joudz i ziemia niczyja.
Poszukiwany przez kontrwywiad genialny mag — teoretyk zaginął. Od tego momentu mija właśnie piętnaście lat, a jego syn Lancelot, który przejął domniemane winy ojca i został wcielony siłą do kampanii karnej został właśnie skierowany do niewielkiego Joudz, które graniczy bezpośrednio z terenami ziemi niczyjej. Tam tajemnicze moce pozbawiają życia prawie cały oddział Lancelota, a nim jako bohaterem zaczyna interesować się sama Jej Wysokość. Czy Lancelotowi uda się ocalić skórę?

Military science...

Książki | 2018-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2018

Książka fantasy z dużym naciskiem na militaria. Ludzie walczą z istotami przychodzącymi ze strony „ziemi niczyjej”, by ochronić się przed magią stosują różne wyjaśnione w książce elementy. Główny bohater sierżant Lancelot jest człowiekiem o tajemniczej przeszłości, z czasem odkrywamy tę tajemnicę a także kilka innych. Chyba nie muszę mówić, że styl autora oraz jego budowanie świata poprzez „oczy”, głównego bohatera a nie opisy jest dla mnie jak najbardziej na plus. Pokazanie magii w uniwersum jest bardzo enigmatyczne, w innych książkach pewnie narzekałbym na to jednak tutaj takie rozwiązanie sprawy jest usprawiedliwione i sprawia iż nawet bardziej wnikamy w ten świat. Książka jest jedną z mniejszych objętościowo niż inne autora ma tylko około 360 stron więc jest dobrym poleceniem na przeczytanie jej w jeden dzień. Ja czytałem w dwa ale sami wiecie, że cierpię na niedobór czasu a książki wpycham w każdą wolną chwilę [dlatego wszędzie staram się mieć książkę lub czytnik, nawet jeśli...

Michał | 2017-09-08
Przeczytana: 25 maja 2017

Sierżant a raczej kapitan czy też najpotężniejszy mag w histori napietnowany przez ojca żołnierz walczący o życie w batalionie karnym, A także z pożądaniem do królowej którą można nazwać kurwą ze względu na wygląd jak i charakter dwukrotnie zabity wciąż żywy wojownik uzbrojony w pistolet maszynowy i miecz zaprasza do swojego świata

Jims | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Pierwsza książka autora jaką przeczytałam i to była miłość od pierwszej strony. Świat magii i technologii. Wykluczają się a jednak...

Przeczytana: 14 stycznia 2017

Motyw żołnierza w "Sierżancie" jest niezwykle interesujący, a jeżeli dodamy do tego jeszcze szczyptę magii to książka prezentuje się naprawdę efektownie. Dzięki temu zastosowaniu lektura stwarza pozory, jakby działa się w niedalekiej przeszłości lub w całkiem innym świecie. Czytając, nie sposób nie poczuć tego klimatu. Akcja jak tylko może na tyle stron, szybko się rozwija, a wydarzenia, w których główny bohater nieomal traci życie, dodają tempa książce, jednak na tym się kończy, bowiem autor nie do końca wykorzystał dobry pomysł, a wydarzenia czasem są nudne, bądź chaotyczne.

Istną zagadką, dla której warto zagłębić się dalej, jest sama sylwetka zamaskowanego głównego antagonisty, o której wiemy tylko tyle, że pochodzi z krainy chaosu, ale to powinno wystarczyć, aby wiedzieć, że nic dobrego z tego nie wyniknie. Cała fabuła książki opiera się na wielkiej tajemnicy, która coraz bardziej staje się mroczniejsza i wplątuje między sobą wątki rodzinnych stosunków, pięknej kobiety i...