Królowa wolności t3. Ognisty miecz

Wydawnictwo: Noir sur Blanc
La Reine Liberté. L'épée flamboyante
83-7392-080-3
historyczna

Królowa Wolności nie składa broni, choć okrutny los zabrał jej ukochanego męża, który zginął podczas walki, wpadłszy w perfidnie przygotowaną zasadzkę, a potem starszego syna, faraona Kamesa, otrutego podstępnie przez hyksoskiego szpiega. Imperator Apofis starzeje się, a jego rządy są coraz okrutniejsze. W imperium mroku rozpoczyna się śmiertelna, choć skryta walka o przyszłą schedę między...

Imperator Apofis starzeje się, a jego rządy są coraz okrutniejsze. W imperium mroku rozpoczyna się śmiertelna, choć skryta walka o przyszłą schedę między chciwym i bezwzględnym Khamudim, wielkim skarbnikiem, a admirałem Jannasem, naczelnym wodzem hyksoskiej armii.
Tymczasem Ahhotep przygotowuje do roli faraona swego młodszego syna Jahmesa. Oboje stają na czele wojsk egipskich i po wielu krwawych starciach ruszają do rozstrzygającej bitwy, zakończonej zdobyciem stolicy Hyksosów Awaris. Teraz już nic nie jest w stanie zatrzymać ich zwycięskiego pochodu. Po stuletniej niewoli i tysiącach ofiar Egipt odrodził się dzięki kobiecej odwadze i determinacji. Bez Ahhotep nie powstałaby Dolina Królów, Egipt nie zaznałby wspaniałego rozkwitu, jakim był okres Nowego Państwa, nie miałby najsławniejszych faraonów, a wśród nich Ramzesa Wielkiego.

carmaniola | 2016-05-26
Przeczytana: 24 maja 2016