Okładka książki Całe zdanie nieboszczyka

978-83-88791-82-6
typ
papier
Agnieszka
7.49 (2784 ocen i 202 opinie)

Opis książki

- Musze z Tobą porozmawiać! - wrzasnęłam rozpaczliwie do gliny po angielsku, wydzierając się równocześnie z rąk trzymającego mnie łobuza. Łobuz dziwnie łatwo popuścił. Policjant nie patrzył na mnie, tylko gdzieś za moje plecy. - Tak, oczywiście, ale musimy stąd wyjść - powiedział jakby z lekkim roztargnieniem. Obejrzałam się do tyłu i zobaczyłam cały tabun policji w mundurach. W tym momencie dopadnięta przeze mnie glina obróciła mnie nagle na powrót tyłem do przodu i zatkała mi twarz ręką w czymś, jakby wielkiej, miękkiej rękawicy. Towarzyszący osobnik znów złapał mnie za górne kończyny razem z torbą i siatką. Poczułam znany zapach, który mi się w jakiś sposób skojarzył ze szpitalem. - Narkoza!... - pomyślałam w osłupiałym popłochu. - Nie oddychać!!! I prawdopodobnie odetchnęłam.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
PABLOPAN | 2012-02-22
Przeczytana: 15 marca 2014

Niesamowite przygody Joanny wciągają od pierwszej, do ostatniej strony. Książka jest intrygującą mieszanką: trochę kryminału, trochę sensacji, elementy romansu i groteski. Wszystko to przyprawione cudownym, niepowtarzalnym poczuciem humoru. Moim zdaniem, jedna z najlepszych, zaraz po "Lesiu", książek Chmielewskiej. Ilość śmiechu, który się wydziela podczas obcowania z "Całym zdaniem nieboszczyka", przedłuża życie o jakiś rok :) Czytajcie i śmiejcie się, bo śmiech to zdrowie!

Monika | 2014-01-11
Na półkach: 2014, Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Muszę przyznać, że ta powieść pani Joanny wybitnie przypadła mi do gustu. Rozbawiła mnie, zainteresowała i zaintrygowała, a to naprawdę niemało :)

Znikam | 2014-05-30
Przeczytana: 30 maja 2014

Z pozoru naiwna, roztargniona i próżna dama wplątuje się w sam środek afery rodem z filmów o Jamesie Bondzie... Inteligentna kobieta wychodzi z każdej opresji nie tylko dzięki przyjaznym zbiegom okoliczności, ale przede wszystkim dzięki swojemu sprytowi. Jej szczęście polega również na tym, że trafia na dżentelmenów...
Nie mogę oprzeć się porównania do "Nieprawdopodobnych historii Marka Piegusa" Niziurskiego. On również pisał w podobny sposób. Miało być lekko, zabawnie, ciekawie, intrygująco, przyjemnie i może nawet wzniośle? W końcu nie spotkamy się tutaj z brutalnością i okrucieństwem krwawych kryminałów.
A zatem to na pewno komedia, sensacja, thriller i kryminał w jednym. Z tym, że tak jak i w "Niewiarygodnych przygodach Marka Piegusa" tak i tutaj nie potrafię uwierzyć w ten świat lekko z gatunku fantazy z bohaterami widzianymi oczyma dziecka pełnego wiary w ludzkie dobro...
Ogólnie pogodna i zabawna lektura. Dla mnie mało zaskakująca, nudnawa, bo wyczuwając gat...

Renax | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Do połowy książki miałam zamiar przyznać jej 3 gwiazdki za względu na nierealność fabuły. Ale po połowie, gdy sprawa zaczęła dotyczyć Diabła, zaangażowałam się w czytanie powieści. I w rezultacie, daję książce gwiazdek 6. Schemat akcji troszkę przerysowany, a nawet zakrawający o grę z czytelnikiem i elementy dekonstrukcjonizmu, ale czytając, można naprawdę wypocząć od złych myśli i spędzić miłe kilka godzin.
Trzeba przyznać jedno: fantazji autorce nie brakowało. Wydaje mi się jednak, że jest to raczej lektura dla kobiet, bo mężczyźni nie mają chyba na tyle autoironii, żeby śmiać się ze stwierdzenia iż tylko niektórzy mężczyźni na świecie mają duszę.

Moja pierwsza książka Chmielewskiej, zakochałam się w jej poczuciu humoru, inteligencji i szalonych pomysłach. Trudno nie wybuchać śmiechem podczas czytania tej książki. Pani Joanna zawsze poprawia mi humor:)Świetny kryminał!!!

kon_ewka | 2011-11-27

Zapewne zamiłowanie do hazardu do niczego dobrego prowadzić nie może. Szczególnie nadmierne zamiłowanie. Główną bohaterkę poznajemy podczas gry w ruletkę w nielegalnym kasynie. Chwilę potem, w iście filmowej scenie, pewien dramatycznie żegnający się z życiem Pan charczącym głosem przekazuje jej informację swojego życia… wskazówkę gdzie odnaleźć ukryty, wielki skarb. Ale jak to zwykle z nieboszczykami bywa znadnie, choć całe, to niejasne. Na dodatek chętnych, którzy chcieliby całe, ostatnie zdanie nieboszczyka poznać nie brakuje. I tak nasza bohaterka zostaje porwana. Później następuje seria niesamowitych zdarzeń, spektakularnych poczynań i niemożliwych do zaistnienia sytuacji. Cóż z tego, że realność przygód porwanej trzeba oceniać z przymrużeniem oka, skoro dostarcza to niesamowitej dawki śmiechu.
Zdecydowanie nie polecam do czytania w środkach komunikacji miejskiej, gdzie niekontrolowane wybuchy śmiechu mogą być źle odebrane przez współpasażerów.

malkovic | 2011-02-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1998 rok

Rewelacja, świetnie napisany kryminał z jajem - czytałam w pociągu jak jeździłam na Jarmark Św. Dominika w Gdańsku i śmiałam się głośno na cały przedział SKM-ki naprawdę warto!

Marsja | 2010-12-17

Czytałam juz ją kilka razy.... ciągle mnie bawi, mało jest ksiązek przy lekturze których można smiać sie w głos. To jedna z nich! Rewelacja

ennkaa | 2012-05-07
Przeczytana: 07 maja 2012

Czytam opinie o tej książce i czytam i już sama nie wiem...może to ze mną jest coś nie tak, ale nie rozumiem w ogóle zachwytów nad nią.
Akcja jest naciągana, nierealna i mogłabym to wszystko wybaczyć gdyby była zabawna..ale nie jest. Gdzie te wspominane niesamowite zbiegi okoliczności? Gdzie zabawne sytuacje i zwroty akcji? Jeśli bym opowiedziała tą książkę komuś przy kawie to zajęłoby mi to jakieś 45 sekund, w ciągu których raczej nie uśmiechnęlibyśmy się ani razu. Czasem jednak jest tak,że chociaż akcja nie jest porywająca i nie obfituje w zabawne gagi to zabawny jest język, dialogi czy przemyślenia. Tu chyba w tym kierunku zamierzano iść ale to też nie wyszło. Główna bohaterka faktycznie ma specyficzne poczucie humoru i jest dosyć błyskotliwa, ale widać to jedynie na tle całej masy debili , którzy ją próbują złapać. Czasem w jej głowie ulęgnie się jakieś zabawne powiedzonko lub spostrzeżenie, ale na pewno nie z tych, które powodują u mnie wybuch niekontrolowanego śmiechu. Może c...

Degamisz | 2014-04-12

Bardzo lubię, bardzo mi się podoba ale do kanonu ulubionych książek Chmielewskiej bym nie dodał. Jednak ja się na szydełko w lochach nie dam nabrać

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto