Całe zdanie nieboszczyka

Wydawnictwo: Kobra Media
7,51 (3145 ocen i 233 opinie)
978-83-88791-82-6
Agnieszka

Inne wydania

- Musze z Tobą porozmawiać! - wrzasnęłam rozpaczliwie do gliny po angielsku, wydzierając się równocześnie z rąk trzymającego mnie łobuza. Łobuz dziwnie łatwo popuścił. Policjant nie patrzył na mnie, tylko gdzieś za moje plecy. - Tak, oczywiście, ale musimy stąd wyjść - powiedział jakby z lekkim roztargnieniem. Obejrzałam się do tyłu i zobaczyłam cały tabun policji w mundurach. W tym momencie dopadnięta przeze mnie glina obróciła mnie nagle na powrót tyłem do przodu i zatkała mi twarz ręką w czymś, jakby wielkiej, miękkiej rękawicy. Towarzyszący osobnik znów złapał mnie za górne kończyny razem z torbą i siatką. Poczułam znany zapach, który mi się w jakiś sposób skojarzył ze szpitalem. - Narkoza!... - pomyślałam w osłupiałym popłochu. - Nie oddychać!!! I prawdopodobnie odetchnęłam.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• W krainie kolibrów
  • Collide
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Te chwile

7,31 (16 ocen i opinii)
Collide
Gail McHugh

7,49 (286 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

6,79 (28 ocen i opinii)
Te chwile
Herbjørg Wassmo

7,87 (30 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Mściciel
Mariusz Wollny

7,76 (17 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
PABLOPAN | 2012-02-22
Przeczytana: 15 marca 2014

Niesamowite przygody Joanny wciągają od pierwszej, do ostatniej strony. Książka jest intrygującą mieszanką: trochę kryminału, trochę sensacji, elementy romansu i groteski. Wszystko to przyprawione cudownym, niepowtarzalnym poczuciem humoru. Moim zdaniem, jedna z najlepszych, zaraz po "Lesiu", książek Chmielewskiej. Ilość śmiechu, który się wydziela podczas obcowania z "Całym zdaniem nieboszczyka", przedłuża życie o jakiś rok :) Czytajcie i śmiejcie się, bo śmiech to zdrowie!

Monika | 2014-01-11
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Muszę przyznać, że ta powieść pani Joanny wybitnie przypadła mi do gustu. Rozbawiła mnie, zainteresowała i zaintrygowała, a to naprawdę niemało :)

sola255 | 2014-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Zaczynajac musze napisac ze dawno, dawno temu majac 13 lat ( a jestem teraz juz w slusznym wieku :-)) zaczynalam przygode z ksiazkami i to naprawde od kryminalow. Kryminaly lubil moj dziadek wiec nosil je namietnie z biblioteki , a ja tez czytalam .Potem ja "poszlam" dalej w lekturze , a dziadek zostal przy kryminalach . Z tych czasow dowiedzialam sie jedenj rzeczy .Nie przepadalam za Agata Christie ( nigdy tego nie zweryfikowalam) a zaczelam uwielbiac Chmielewska ( na co dziadek krzywil sie starsznie -bo to nie kryminal).Pierwsza jej wlasnie ksiazka (i nie ostatnia) ktora czytalam to "Cale zdanie nieboszczyka".Wiem, wiem jest w niej mnostwo nieprawdopodobnych spraw , niemozliwych wrecz. Porwania , wydlubywanie sie kawalkiem porcelany z lochu ,ucieczki np jachtem , czy sciganie bohaterki przez milicje syrenka z silnikiem chyba jaguara. Śmialam sie w glos , bawilam swietnie i o to chyba chodzi w tej literaturze , przyniesc czytelnikowi tyle radosci ile tylko mozna. I to wlasnie...

Moja pierwsza książka Chmielewskiej, zakochałam się w jej poczuciu humoru, inteligencji i szalonych pomysłach. Trudno nie wybuchać śmiechem podczas czytania tej książki. Pani Joanna zawsze poprawia mi humor:)Świetny kryminał!!!

Renax | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Do połowy książki miałam zamiar przyznać jej 3 gwiazdki za względu na nierealność fabuły. Ale po połowie, gdy sprawa zaczęła dotyczyć Diabła, zaangażowałam się w czytanie powieści. I w rezultacie, daję książce gwiazdek 6. Schemat akcji troszkę przerysowany, a nawet zakrawający o grę z czytelnikiem i elementy dekonstrukcjonizmu, ale czytając, można naprawdę wypocząć od złych myśli i spędzić miłe kilka godzin.
Trzeba przyznać jedno: fantazji autorce nie brakowało. Wydaje mi się jednak, że jest to raczej lektura dla kobiet, bo mężczyźni nie mają chyba na tyle autoironii, żeby śmiać się ze stwierdzenia iż tylko niektórzy mężczyźni na świecie mają duszę.

Fioletowy8 | 2014-11-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 13 listopada 2014

Nigdy nie myślałam, że zakocham się w kobiecie. A tu proszę, niemożliwe stało się faktem. Poznałam ją niedawno.Ma na imię Joanna, a spotkałyśmy się dwa razy, wieczorami. Moją nową miłość zawdzięczam Joannie Chmielewskiej, która wykreowała świetną bohaterkę o tym samym imieniu.

Dania, kasyno.Główna autorka tej przezabawnej sytuacji wybiera się tam, aby zdobyć trochę grosza. Joanna wygrywa niezłą sumkę, do czasu. Robi się zamieszanie. Do bohaterki podchodzi nieznany jej mężczyzna, wygłasza dwa razy to samo zdanie, a potem...umiera.

Joanna chwilę potem zostaje porwana przez mafię, której zależy na tym "Całym zdaniu nieboszczyka".Kobieta dzielnie opiera się przed jego wymówieniem. I tak zaczyna się przygoda.

Ucieczki, pościgi, brak zaufania, kombinowanie. Europa, ocean, powietrze, ląd. To tam bohaterka zmaga się z porywaczami. Była nawet przez kilka miesięcy więziona w lochu! Czy wydostanie się z sideł wstrętnych porywaczy?

Mówiłam o zakochaniu.Ta kobieta to od dziś jedna z moich...

kon_ewka | 2011-11-27

Zapewne zamiłowanie do hazardu do niczego dobrego prowadzić nie może. Szczególnie nadmierne zamiłowanie. Główną bohaterkę poznajemy podczas gry w ruletkę w nielegalnym kasynie. Chwilę potem, w iście filmowej scenie, pewien dramatycznie żegnający się z życiem Pan charczącym głosem przekazuje jej informację swojego życia… wskazówkę gdzie odnaleźć ukryty, wielki skarb. Ale jak to zwykle z nieboszczykami bywa znadnie, choć całe, to niejasne. Na dodatek chętnych, którzy chcieliby całe, ostatnie zdanie nieboszczyka poznać nie brakuje. I tak nasza bohaterka zostaje porwana. Później następuje seria niesamowitych zdarzeń, spektakularnych poczynań i niemożliwych do zaistnienia sytuacji. Cóż z tego, że realność przygód porwanej trzeba oceniać z przymrużeniem oka, skoro dostarcza to niesamowitej dawki śmiechu.
Zdecydowanie nie polecam do czytania w środkach komunikacji miejskiej, gdzie niekontrolowane wybuchy śmiechu mogą być źle odebrane przez współpasażerów.

Degamisz | 2014-04-12

Bardzo lubię, bardzo mi się podoba ale do kanonu ulubionych książek Chmielewskiej bym nie dodał. Jednak ja się na szydełko w lochach nie dam nabrać

Marsja | 2010-12-17

Czytałam juz ją kilka razy.... ciągle mnie bawi, mało jest ksiązek przy lekturze których można smiać sie w głos. To jedna z nich! Rewelacja

fulmir | 2015-05-20
Przeczytana: 13 maja 2015

Po Chmielewską sięgnąłem z czystej ciekawości, gdyż według mojego taty najpierw jest Chmielewska i długo długo nic! Nie zawiodłem się lekturą tej książki w żadnym wypadku. Chmielewska według mnie prezentuje bardzo oryginalny styl w którym główną rolę odgrywa akcja (w której daje popis swojej błyskotliwości) zaś rzeczy takie jak dialogi schodzą na plan dalszy. Chociaż tym dialogom też nie można odmówić błyskotliwości i energii. Jednym słowem frajda z czytania jest bardzo duża. Dla mnie rewelacja.
Uwagę zwraca aktualność powstałej historii. Równie dobrze mogła się ona wydarzyć 40 lat temu co i dzisiaj. Nie brakuje ciekawych spostrzeżeń i szalonych pomysłów. No i do tego hazard, mafiosi i szybkie auta. Intryga goni intrygę. Chmielewska słusznie zajmuje ważne miejsce w panteonie polskich pisarzy.