Nowe przygody Mikołajka. Tom 2

Barbara Grzegorzewska
Histoires inédites du petit Nicolas
Agnieszka

Inne wydania

Dlaczego Rosół nie lubi lodów? Jak to się stało, że Kleofas przestał być najgorszy w klasie? Kto jest najlepszym graczem w kulki w całej szkole? Oto 45 nowych, nieznanych dotąd polskiemu czytelnikowi historyjek o najsłynniejszym francuskim uczniu i jego paczce, rodzicach i sąsiadach. Znakomita okazja, by spotkać wszystkich jego kolegów i posmiać się z ich zwariowanych pomysłów. Mikołajek znów...

Dlaczego Rosół nie lubi lodów?

Mikołajek znów podbija serca najmłodszych czytelników, a starszych przenosi w czasy, kiedy sami byli mali.

źródło opisu: ZNAK, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

• Nasza własna wyspa
  • Owieczki dobre, owieczki złe
  • Red Rising: Gwiazda zaranna
  • Cześć, co słychać?
  • Pora westchnień, pora burz
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Historia pszczół

7,69 (42 ocen i opinii)
Pora westchnień, pora burz
Magdalena Kawka

7,5 (6 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

7 (13 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

Hotel Bankrut
Magdalena Żelazowska

7,71 (17 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
ChicaDeAyer | 2015-05-05
Przeczytana: 05 maja 2006

Kocham, kocham, kocham! Zdecydowanie ścisła czołówka książek, które nigdy mi nie spowszednieją - niezależnie ile razy bym oglądała świat oczami głównego bohatera, zawsze bawię się przednie. Genialny humor, bijące ciepło z kartek i sporo mądrości życiowej przemyconej w lekkiej, przystępnej formie. Rewelacja, starsi czytelnicy nie powinni z niej rezygnować - jak miło na nowo odkrywać w sobie dziecko!

Książkę polecam naprawdę każdemu. Jeśli jesteś dzieckiem pokochasz przygody tego chłopca. Jeśli zaś jesteś rodzicem usiądź razem ze swoją pociechą na kanapie i razem poznajcie przygody dziewięcioletniego psotnika. Gwarantuje, że oboje będziecie się równie dobrze bawić.
Po prostu rewelacyjna !!!

Mikołajek to jeden z bardziej klasycznych cyklów dla dzieci. Cykl który przetrwał próbę czasu i do dziś jest niesamowicie popularny. Cykl, którego można polecić zarówno dzieciom jak i straszym dzieciom czyli wszystkim. Szczerze mówiąc gdy czytałem tą pozycję to śmiałem się od pierwszej strony po ostatnią i odczuwałem straszny żal że już się kończy, no bo co w końcu kurcze blade!
Czytając Mikołajka wchodzimy w świat widziny oczami 7 latka, jest to magiczny świat, może nie ma tu magii takiej jak we fantasy, ale przenosimy się w magię pióra Goscinnego i ołówka Sempe. Każdy tom Mikołajka składa się z krótkich opowiadań, często ośmiostronowych, gęsto ozdobionych rysunkami. Tu nie ma miejsca na nudę każda przygoda jest trochę inna, w wielu można odczytać często zaskakujący morał. Tu Mikołajek patrzy na świat trafniej, zauważa to co dorośli już nie umią zauważyć a czasem nie rozumie sprzeczek swego taty z panem Bledour'em.
Chodzi do szkoły dla dzieci płci męskiej. Ma swoją szkolną...

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

Robin | 2012-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Mikołajek jest książką świetną. Każda część. Rozśmiesza i poprawia humor. Nie tylko dla dzieci!

Renifer | 2014-01-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Czytając kolejne tomy Mikołajka stwierdzam, że jednak koniecznie powinni je przeczytać również dorośli. A to dlatego, że historie Mikołajka i jego kolegów przypomną dorosłym dlaczego dzieci wplątują się w tarapaty, że najczęściej chcą dobrze, a nie wychodzi, jak postrzegają dorosłych, ich zakazy, kłótnie itd. itd. Poza tym jest to świetna rozrywka, bo Mikołajkowe przygody zabierają w trochę inny świat, każda historia to dobry dodatek do popołudniowej kawy, czy podróży w autobusie.

Aleksandra | 2015-01-24
Na półkach: Lektury, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Czytałam w podstawówce. Zabawna, przyjemna, lekka lekturka. Polecam dla młodszych jak i starszych.

Jucia58542 | 2014-03-02
Przeczytana: 17 maja 2013

Dobre przygody Mikołajka.Książka, którą czytałam zawsze jak byłam mała cały czas mi się bardzo ale to bardzo podoba.

książek: 2079
BetiFiore | 2013-01-08

Mikołajek to pozycja obowiązkowa dla wszystkich! nie tylko dla dzieci. Ilustracje to mistrzostwo swiata!

mag | 2010-11-28

Mikołajka chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Historie, które mu się przytrafiają, jego naiwność i osobisty urok wywołują za każdym razem uśmiech na mej twarzy. Do tego należy dorzucić jego bandę- Alcesta, który ciągle żre, Rufusa i innych chłopaków. Dobra lektura dla tych wszystkich, którzy mają tendencję do popadania w zimowe depresje