Nowe przygody Mikołajka. Tom 2

Barbara Grzegorzewska
Histoires inédites du petit Nicolas
Agnieszka

Inne wydania

Dlaczego Rosół nie lubi lodów? Jak to się stało, że Kleofas przestał być najgorszy w klasie? Kto jest najlepszym graczem w kulki w całej szkole? Oto 45 nowych, nieznanych dotąd polskiemu czytelnikowi historyjek o najsłynniejszym francuskim uczniu i jego paczce, rodzicach i sąsiadach. Znakomita okazja, by spotkać wszystkich jego kolegów i posmiać się z ich zwariowanych pomysłów. Mikołajek znów...

Dlaczego Rosół nie lubi lodów?

Mikołajek znów podbija serca najmłodszych czytelników, a starszych przenosi w czasy, kiedy sami byli mali.

źródło opisu: ZNAK, 2009

6,75 (20 ocen i opinii)
O północy w Pera Palace. Narodziny współczesnego Stambułu
Charles King

8 (2 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

Sługi boże
Adam Forman

8 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
ChicaDeAyer | 2015-05-05
Przeczytana: 05 maja 2006

Kocham, kocham, kocham! Zdecydowanie ścisła czołówka książek, które nigdy mi nie spowszednieją - niezależnie ile razy bym oglądała świat oczami głównego bohatera, zawsze bawię się przednie. Genialny humor, bijące ciepło z kartek i sporo mądrości życiowej przemyconej w lekkiej, przystępnej formie. Rewelacja, starsi czytelnicy nie powinni z niej rezygnować - jak miło na nowo odkrywać w sobie dziecko!

książek: 1907
Książniczka | 2016-05-06

Historie o Mikołajku nieustannie mnie bawią i chyba nigdy mi się nie znudzą, nawet czytane wielokrotnie. Zabawne są w nich nie tylko wyczyny małego chłopca (wynikające najczęściej z jego dobrych intencji, a nawet chęci pomocy...), ale przede wszystkim świat dorosłych widziany jego oczami. Ten świat jest pełen absurdów, niezamierzonego humoru i jest kompletnie dla Mikołajka niezrozumiały...

Druga część "Nowych przygód Mikołajka" jest tak samo dobra jak wszystkie poprzednie tomy. Niektóre opowiastki wywołują rozczulenie, inne delikatny uśmiech rozbawienia, a niektóre nawet solidny atak śmiechu... Moją ulubioną jest zdecydowanie ta, w której Mikołajek postanowił samodzielnie wypastować sobie buty - efekty są łatwe do przewidzenia...

Jeśli ktoś jeszcze nie zna książek Mikołajka, to koniecznie musi to nadrobić! I nie trzeba być dzieckiem, by je czytać.

Książkę polecam naprawdę każdemu. Jeśli jesteś dzieckiem pokochasz przygody tego chłopca. Jeśli zaś jesteś rodzicem usiądź razem ze swoją pociechą na kanapie i razem poznajcie przygody dziewięcioletniego psotnika. Gwarantuje, że oboje będziecie się równie dobrze bawić.
Po prostu rewelacyjna !!!

Mikołajek to jeden z bardziej klasycznych cyklów dla dzieci. Cykl który przetrwał próbę czasu i do dziś jest niesamowicie popularny. Cykl, którego można polecić zarówno dzieciom jak i straszym dzieciom czyli wszystkim. Szczerze mówiąc gdy czytałem tą pozycję to śmiałem się od pierwszej strony po ostatnią i odczuwałem straszny żal że już się kończy, no bo co w końcu kurcze blade!
Czytając Mikołajka wchodzimy w świat widziny oczami 7 latka, jest to magiczny świat, może nie ma tu magii takiej jak we fantasy, ale przenosimy się w magię pióra Goscinnego i ołówka Sempe. Każdy tom Mikołajka składa się z krótkich opowiadań, często ośmiostronowych, gęsto ozdobionych rysunkami. Tu nie ma miejsca na nudę każda przygoda jest trochę inna, w wielu można odczytać często zaskakujący morał. Tu Mikołajek patrzy na świat trafniej, zauważa to co dorośli już nie umią zauważyć a czasem nie rozumie sprzeczek swego taty z panem Bledour'em.
Chodzi do szkoły dla dzieci płci męskiej. Ma swoją szkolną...

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

Robin | 2012-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Mikołajek jest książką świetną. Każda część. Rozśmiesza i poprawia humor. Nie tylko dla dzieci!

Renifer | 2014-01-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Czytając kolejne tomy Mikołajka stwierdzam, że jednak koniecznie powinni je przeczytać również dorośli. A to dlatego, że historie Mikołajka i jego kolegów przypomną dorosłym dlaczego dzieci wplątują się w tarapaty, że najczęściej chcą dobrze, a nie wychodzi, jak postrzegają dorosłych, ich zakazy, kłótnie itd. itd. Poza tym jest to świetna rozrywka, bo Mikołajkowe przygody zabierają w trochę inny świat, każda historia to dobry dodatek do popołudniowej kawy, czy podróży w autobusie.

Aleksandra | 2015-01-24
Przeczytana: 2011 rok

Czytałam w podstawówce. Zabawna, przyjemna, lekka lekturka. Polecam dla młodszych jak i starszych.

Jucia58542 | 2014-03-02
Przeczytana: 17 maja 2013

Dobre przygody Mikołajka.Książka, którą czytałam zawsze jak byłam mała cały czas mi się bardzo ale to bardzo podoba.

BetiFiore | 2013-01-08

Mikołajek to pozycja obowiązkowa dla wszystkich! nie tylko dla dzieci. Ilustracje to mistrzostwo swiata!