Okładka książki Nowe przygody Mikołajka. Tom 2

Znak
typ
papier
Agnieszka
7,68 (3125 ocen i 146 opinii)

Opis książki

Dlaczego Rosół nie lubi lodów? Jak to się stało, że Kleofas przestał być najgorszy w klasie? Kto jest najlepszym graczem w kulki w całej szkole? Oto 45 nowych, nieznanych dotąd polskiemu czytelnikowi historyjek o najsłynniejszym francuskim uczniu i jego paczce, rodzicach i sąsiadach. Znakomita okazja, by spotkać wszystkich jego kolegów i posmiać się z ich zwariowanych pomysłów. Mikołajek znów pod...

Dlaczego Rosół nie lubi lodów?

Mikołajek znów podbija serca najmłodszych czytelników, a starszych przenosi w czasy, kiedy sami byli mali.

źródło opisu: ZNAK, 2009

Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Książkę polecam naprawdę każdemu. Jeśli jesteś dzieckiem pokochasz przygody tego chłopca. Jeśli zaś jesteś rodzicem usiądź razem ze swoją pociechą na kanapie i razem poznajcie przygody dziewięcioletniego psotnika. Gwarantuje, że oboje będziecie się równie dobrze bawić.
Po prostu rewelacyjna !!!

książek: 2078

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

Mikołajek to jeden z bardziej klasycznych cyklów dla dzieci. Cykl który przetrwał próbę czasu i do dziś jest niesamowicie popularny. Cykl, którego można polecić zarówno dzieciom jak i straszym dzieciom czyli wszystkim. Szczerze mówiąc gdy czytałem tą pozycję to śmiałem się od pierwszej strony po ostatnią i odczuwałem straszny żal że już się kończy, no bo co w końcu kurcze blade!
Czytając Mikołajka wchodzimy w świat widziny oczami 7 latka, jest to magiczny świat, może nie ma tu magii takiej jak we fantasy, ale przenosimy się w magię pióra Goscinnego i ołówka Sempe. Każdy tom Mikołajka składa się z krótkich opowiadań, często ośmiostronowych, gęsto ozdobionych rysunkami. Tu nie ma miejsca na nudę każda przygoda jest trochę inna, w wielu można odczytać często zaskakujący morał. Tu Mikołajek patrzy na świat trafniej, zauważa to co dorośli już nie umią zauważyć a czasem nie rozumie sprzeczek swego taty z panem Bledour'em.
Chodzi do szkoły dla dzieci płci męskiej. Ma swoją szkolną paczkę z...

Robin | 2012-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Mikołajek jest książką świetną. Każda część. Rozśmiesza i poprawia humor. Nie tylko dla dzieci!

Renifer | 2014-01-23
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Czytając kolejne tomy Mikołajka stwierdzam, że jednak koniecznie powinni je przeczytać również dorośli. A to dlatego, że historie Mikołajka i jego kolegów przypomną dorosłym dlaczego dzieci wplątują się w tarapaty, że najczęściej chcą dobrze, a nie wychodzi, jak postrzegają dorosłych, ich zakazy, kłótnie itd. itd. Poza tym jest to świetna rozrywka, bo Mikołajkowe przygody zabierają w trochę inny świat, każda historia to dobry dodatek do popołudniowej kawy, czy podróży w autobusie.

mag | 2010-11-28

Mikołajka chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Historie, które mu się przytrafiają, jego naiwność i osobisty urok wywołują za każdym razem uśmiech na mej twarzy. Do tego należy dorzucić jego bandę- Alcesta, który ciągle żre, Rufusa i innych chłopaków. Dobra lektura dla tych wszystkich, którzy mają tendencję do popadania w zimowe depresje

BecinkaFiore | 2013-01-08

Mikołajek to pozycja obowiązkowa dla wszystkich! nie tylko dla dzieci. Ilustracje to mistrzostwo swiata!

Ervisha | 2010-10-17

Za genialne wydanie „Nowych przygód Mikołajka” należą się wydawnictwu Znak wielkie oklaski! Na księgarskiej ladzie, półce przyciąga natychmiast wzrok. Znakomicie prezentuje się na półce domowej biblioteczki. Książka zapoczątkowała w piękny sposób cały ten szał Mikołajkowy, te gadżety, przeróżne wydawnictwa, gdzie króluje kreska Sempégo i odmieniane przez wszystkie przypadki imię Mikołajek… Na okładce główny bohater, lekko podkolorowany dla efektu, w zielonej marynarce i czerwonym krawacie, na białym tle, które wypełniają chyba wszystkie postacie towarzyszące Mikołajkowi w opowiadaniach, narysowane szarą, mniej lub bardziej wyraźną kreską, sugerującą, że są właśnie tylko tłem dla tego, na którym skupiają się reflektory literackiej sceny.

Co za niespodzianka! Po mniej więcej dwudziestu latach wracają te przezabawne, ironiczne, czasami nawet złośliwe historie, opisywane na paru kartkach, przyozdobionych równie zabawnymi, komiksowymi rysunkami. Pierwszy raz, bo przecież poprzednie cztery...

Marta | 2013-07-25
Przeczytana: listopad 2007

Niewątpliwie druga część przygód Mikołajka - mojego ulubieńca, posiadającego wspaniały język i styl literacki, jest gorsza od poprzedniej. Owszem, śmiejemy się z historii opowiadanych przez chłopca, ale już nie tak głośno jak wcześniej. Tym razem wydaje nam się, że Mikołajek jest nad wyraz naiwny i mało inteligentny, a przecież w pierwszej części to było dziecko ciekawe świata i niezwykle bystre. Męczy również schematyczność opowiadanych hec. Odczuwa się fakt, iż te opowiadania są jakimś dodatkiem odnalezionym po latach, może autor uznał je za mało doskonałe lub niedopracowane??? Mimo wszystko jednak uważam, że warto sięgnąć po tą lekturę, ponieważ jeszcze przez jakiś czas mamy okazję przebywać z naszym ulubieńcem i śmiać się z jego przygód, mamy również okazję, żeby po raz kolejny przenieść się do beztroskiego i zabawnego świata zabawek i dzieciństwa.

mięta | 2011-01-04
Przeczytana: 2010 rok

Kiedy mój syn miał 8 lat bardzo lubił przygody Mikołajka. Wtedy były to "Mikołajek i inne chłopaki" lub "Wakacje Mikołajka" .Teraz ma skończone 15 lat i nadal czasem sięga do tej książki i śmieje się wtedy do rozpuku. Teraz fragmenty czytałam 5 letniej córce. Historyjki opowiedziane oczami chłopca o swojej klasie(sami chłopcy)czy rodzinie i przyjaciołach są momentami mocno kąśliwe i często szczere do bólu a przy tym pełne humoru i ciepła .

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Małgorzata Kalicińska
    58. rocznica
    urodzin
    Kiedy się coś ma na stałe, za darmo, nie docenia się tego. Czasem trzeba to stracić, by zrozumieć, co się straciło.
  • Truman Capote
    90. rocznica
    urodzin
    Ja się nie przyzwyczajam. Nigdy i do niczego. Kiedy się przyzwyczajasz, to jakbyś umierał.
  • Elie Wiesel
    86. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie zapomnę tej nocy, pierwszej nocy spędzonej w obozie, która zamieniła moje życie w mroczne, zaryglowane więzienie. Nigdy nie zapomnę tego dymu. Nigdy nie zapomnę drobnych twarzyczek dzieci, których ciała zamieniały się na moich oczach w kłęby dymu pod milczącym niebem. Nigdy nie zapomnę pł... pokaż więcej
  • Laura Esquivel
    64. rocznica
    urodzin
    Moja babka miała bardzo interesującą teorię. Mówiła mianowicie, że chociaż wszyscy rodzimy się z pudełkiem zapałek w środku, nie możemy ich zapalic sami, gdyż potrzebujemy do tego (...) tlenu i ognia. Tylko że w naszym przypadku tlen może pochodzic z oddechu ukochanej osoby, a funkcję ognia może spe... pokaż więcej
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, że czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, że im dłużej kogoś nie ma, tym bardziej się za tym kimś tęskni
  • Jakub Porada
    45. rocznica
    urodzin
    W końcu wszystkie drogi prowadzą ... przed siebie.
  • Jay Asher
    39. rocznica
    urodzin
    Nikt nie wie ze stuprocentową pewnością, w jakim stopniu jego postępowanie odbija się na życiu innych. Bardzo często nie mamy choćby bladego pojęcia. Mimo to robimy, co nam się żywnie podoba.
  • Téa Obreht
    29. rocznica
    urodzin
    Pragnęli zwycięstwa, ale klęska była większym zaszczytem, bo kształtowała charakter i tym chętniej opiewali ją w pieśniach.
  • Gustave Mark Gilbert
    10. rocznica
  • Anna Świrszczyńska
    30. rocznica
    śmierci
    Jeśli nie mogę uciec od nieszczęścia,
    zawsze mogę się schronić
    w nieszczęściu.
  • Patrick White
    24. rocznica
    śmierci
    Brak litości dla zwierząt (...) jest pierwszym sygnałem okrucieństwa w naturze ludzkiej.
  • św. Teresa od Dzieciątka Jezus
    117. rocznica
    śmierci
    Ach! Biedne kobiety, jakże są pogardzane!...A przecież o wiele więcej kobiet niż mężczyzn kocha Dobrego Boga i podczas Męki Naszego Pana kobiety miały więcej odwagi niż apostołowie, ponieważ nie ulękły się obelg żołnierzy i ośmieliły się otrzeć godne uwielbienia Oblicze Jezusa...Bez wątpienia właśni... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku