Okładka książki Nowe przygody Mikołajka. Tom 2

Znak
typ
papier
Agnieszka
7,68 (3175 ocen i 148 opinii)

Opis książki

Dlaczego Rosół nie lubi lodów? Jak to się stało, że Kleofas przestał być najgorszy w klasie? Kto jest najlepszym graczem w kulki w całej szkole? Oto 45 nowych, nieznanych dotąd polskiemu czytelnikowi historyjek o najsłynniejszym francuskim uczniu i jego paczce, rodzicach i sąsiadach. Znakomita okazja, by spotkać wszystkich jego kolegów i posmiać się z ich zwariowanych pomysłów. Mikołajek znów pod...

Dlaczego Rosół nie lubi lodów?

Mikołajek znów podbija serca najmłodszych czytelników, a starszych przenosi w czasy, kiedy sami byli mali.

źródło opisu: ZNAK, 2009

Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Książkę polecam naprawdę każdemu. Jeśli jesteś dzieckiem pokochasz przygody tego chłopca. Jeśli zaś jesteś rodzicem usiądź razem ze swoją pociechą na kanapie i razem poznajcie przygody dziewięcioletniego psotnika. Gwarantuje, że oboje będziecie się równie dobrze bawić.
Po prostu rewelacyjna !!!

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

Mikołajek to jeden z bardziej klasycznych cyklów dla dzieci. Cykl który przetrwał próbę czasu i do dziś jest niesamowicie popularny. Cykl, którego można polecić zarówno dzieciom jak i straszym dzieciom czyli wszystkim. Szczerze mówiąc gdy czytałem tą pozycję to śmiałem się od pierwszej strony po ostatnią i odczuwałem straszny żal że już się kończy, no bo co w końcu kurcze blade!
Czytając Mikołajka wchodzimy w świat widziny oczami 7 latka, jest to magiczny świat, może nie ma tu magii takiej jak we fantasy, ale przenosimy się w magię pióra Goscinnego i ołówka Sempe. Każdy tom Mikołajka składa się z krótkich opowiadań, często ośmiostronowych, gęsto ozdobionych rysunkami. Tu nie ma miejsca na nudę każda przygoda jest trochę inna, w wielu można odczytać często zaskakujący morał. Tu Mikołajek patrzy na świat trafniej, zauważa to co dorośli już nie umią zauważyć a czasem nie rozumie sprzeczek swego taty z panem Bledour'em.
Chodzi do szkoły dla dzieci płci męskiej. Ma swoją szkolną paczkę z...

Robin | 2012-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Mikołajek jest książką świetną. Każda część. Rozśmiesza i poprawia humor. Nie tylko dla dzieci!

PoleTekstowe | 2014-01-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Czytając kolejne tomy Mikołajka stwierdzam, że jednak koniecznie powinni je przeczytać również dorośli. A to dlatego, że historie Mikołajka i jego kolegów przypomną dorosłym dlaczego dzieci wplątują się w tarapaty, że najczęściej chcą dobrze, a nie wychodzi, jak postrzegają dorosłych, ich zakazy, kłótnie itd. itd. Poza tym jest to świetna rozrywka, bo Mikołajkowe przygody zabierają w trochę inny świat, każda historia to dobry dodatek do popołudniowej kawy, czy podróży w autobusie.

mag | 2010-11-28

Mikołajka chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Historie, które mu się przytrafiają, jego naiwność i osobisty urok wywołują za każdym razem uśmiech na mej twarzy. Do tego należy dorzucić jego bandę- Alcesta, który ciągle żre, Rufusa i innych chłopaków. Dobra lektura dla tych wszystkich, którzy mają tendencję do popadania w zimowe depresje

BecinkaFiore | 2013-01-08

Mikołajek to pozycja obowiązkowa dla wszystkich! nie tylko dla dzieci. Ilustracje to mistrzostwo swiata!

Ervisha | 2010-10-17

Za genialne wydanie „Nowych przygód Mikołajka” należą się wydawnictwu Znak wielkie oklaski! Na księgarskiej ladzie, półce przyciąga natychmiast wzrok. Znakomicie prezentuje się na półce domowej biblioteczki. Książka zapoczątkowała w piękny sposób cały ten szał Mikołajkowy, te gadżety, przeróżne wydawnictwa, gdzie króluje kreska Sempégo i odmieniane przez wszystkie przypadki imię Mikołajek… Na okładce główny bohater, lekko podkolorowany dla efektu, w zielonej marynarce i czerwonym krawacie, na białym tle, które wypełniają chyba wszystkie postacie towarzyszące Mikołajkowi w opowiadaniach, narysowane szarą, mniej lub bardziej wyraźną kreską, sugerującą, że są właśnie tylko tłem dla tego, na którym skupiają się reflektory literackiej sceny.

Co za niespodzianka! Po mniej więcej dwudziestu latach wracają te przezabawne, ironiczne, czasami nawet złośliwe historie, opisywane na paru kartkach, przyozdobionych równie zabawnymi, komiksowymi rysunkami. Pierwszy raz, bo przecież poprzednie cztery...

WiktoriaW | 2014-08-13
Przeczytana: 2014 rok

Książka jest fantastyczna!
Polecam ją każdemu, w każdym wieku. Sama kupiłam ją w wieku aż 19 lat...

Ukazuje jak czasem my, dorośli zachowujemy się jak dzieci, a nasze pociechy rozumieją czasem więcej niż nam się wydaje.
Książkę czyta się jednym tchem. Nie mogłam się od niej oderwać. To jest ten typ książki, który się nigdy nie zestarzeje, który zawsze śmieszy.

Jucia58542 | 2014-03-02
Przeczytana: 17 maja 2013

Dobre przygody Mikołajka.Książka, którą czytałam zawsze jak byłam mała cały czas mi się bardzo ale to bardzo podoba.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sławomir Koper
    51. rocznica
    urodzin
    Historia nigdy nie jest wyłącznie czarno-biała, jak to z reguły opisują nasi historycy. Ma wiele kolorów, tak jak barwne jest codzienne życie i barwni są jego bohaterowie.
  • Isaac Bashevis Singer
    112. rocznica
    urodzin
    Wszyscy gramy w szachy z Losem. On robi ruch i my robimy ruch. On usiłuje dać nam szacha i mata w trzech posunięciach, a my próbujemy temu zapobiec. Wiemy, że nie jesteśmy w stanie wygrać, ale mamy chęć pokazać mu prawdziwą walkę.
  • Nik Pierumow
    51. rocznica
    urodzin
    Nadziei nie ma tylko dla tych, którzy dobrowolnie z niej rezygnują.
  • Guy N. Smith
    75. rocznica
  • Voltaire
    320. rocznica
    urodzin
    - Co to takiego "optymizm"? - spytał Kakambo.
    - Ach - odparł Kandyd - to obłęd dowodzenia, że wszystko jest dobrze, kiedy nam się dzieje źle.
  • Michael Grant
    100. rocznica
    urodzin
    Tłum z płonących dzielnic, chcą przeżyć. Kto ich o to prosił?
  • Yvonne Woon
    30. rocznica
    urodzin
    Czasem warto skupić się na dobrych wspomnieniach. Przypominają człowiekowi, że szczęście jednak istnieje (...)
  • Thomas Enger
    41. rocznica
  • Anne McCaffrey
    3. rocznica
    śmierci
    Zakaz tylko zwiększa pragnienie.
  • Richard Leigh
    7. rocznica