Ostatnia szarża

Tłumaczenie: Władysław Masiulanis
Wydawnictwo: Amber
83-7245-459-0
Rozalia

Rok 1916. Południowa granica Stanów Zjednoczonych. Oddziały Pancho Villi atakują pociągi i rancza, mordują znienawidzonych gringos . Z amerykańskim korpusem ekspedycyjnym wyruszają do Meksyku młody rekrut oraz weteran wojny domowej, legendarny zwiadowca i awanturnik. W czasie krwawych walk między mężczyznami rodzi się przyjaźń silniejsza niż strach przed śmiercią...

Krzysztof | 2014-05-22
Przeczytana: 16 lutego 2014

Dziwie się, że książka jest tak słabo znana. Świetny klimat i tempo powieści, a fragmenty o wojnie secesyjnej to najlepsza część książki. Jeśli ktoś lubi Morrella na 100% będzie usatysfakcjonowany.

Marcin Szajda | 2009-12-31

Dobra, chociaż trochę krótka opowieść o wojnie na granicy USA-Meksyk. Książka opisuje prawdziwe wydarzenia historyczne z tamtego okresu, klimat westernowy.

bekjef | 2015-02-22
Przeczytana: 16 lutego 2015

tak szczerze to nie przeczytałem. Bardzo lubię Morrella, ale nie dałem rady w połowie. Nie znalazłem głównego bohatera z którym mógłbym się utożsamić i podążać z nim przez powieść. A może to nie był odpowiedni czas lub nastrój na czytanie... a do Morrella na pewno wrócę.

drobnypijaczek | 2012-05-01
Przeczytana: 01 maja 2012

W mojej opinii świetna książka. Stary i Chłopiec poniekąd snują kilka opowieści, które połączone klamrą bieżących wydarzeń mogły by się składać na kilka pomniejszych opowiadań. Ale autorowi udało się utrzymać zwartą formę i kompozycja się nie rozłazi. Świetna powieść przygodowo - powiedziałbym awanturnicza. Jedna z barwniejszych jakie ostatnio czytałem. Polecam

amo71 | 2015-07-28

Jak na Morrela - taka sobie, na tle gatunku już nieco powyżej średniej. Dla koneserów.

Snare | 2014-10-02
Na półkach: Morrell mistrz, Przeczytane
Przeczytana: 02 października 2014

Dla wielbicieli gatunku tego typu , ale bez rewelacji.

Alek | 2016-10-22
Na półkach: III,4, Przeczytane