Pamiętnik 3

Seria: Poza serią
Wydawnictwo: Czarne
autobiografia, dziennik
Ag2S

W trzeciej części dziennika Henryk Grynberg, pisarz, poeta i eseista, nie traci wyrazistości poglądów. W krótkich codziennych zapiskach, prowadzonych od kwietnia 2014 do lutego 2017 w McLean pod Waszyngtonem, z ostrością brzytwy komentuje międzynarodową sytuację polityczną i doniesienia medialne. Jak zwykle dzieli się też wrażeniami z lektur, wydarzeń kulturalnych i spotkań z czytelnikami. Pozostaje w swoim żywiole, polemizuje, wytyka słabe punkty. A jednocześnie z wrażliwością poety opisuje swój backyard, na który przychodzą sarny z młodymi, sny i tęsknotę za ludźmi, których coraz częściej zaczyna brakować.

To pisarstwo pełne emocji, nieobojętne wobec współczesności, równocześnie wchodzące w silną więź i z opisywanym światem, i – co nie mniej ważne – z czytelnikiem.

źródło opisu: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/pamietnik-3

źródło okładki: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/pamietnik-3

Paprykarz Szczeciński | 2018-02-11

Mam nadzieję, że ukażą się jeszcze kolejne tomy tego wspaniałego pamiętnika. Sto lat, panie Henryku!

marigold150290 | 2017-09-07
Przeczytana: 11 lutego 2018