Tracheotomia

Wydawnictwo: E+
9788320038576
zdrowie, medycyna

Tracheotomia jest zabiegiem ratującym życie, dlatego publikację tę polecamy wszystkim lekarzom, jednak adresowana jest przede wszystkim do chirurgów, może być również przydatna dla lekarzy pracujących w pogotowiu ratunkowym i w izbach przyjęć oraz dla ratowników medycznych. W publikacji szczegółowo przedstawiono anatomię dróg oddechowych i szyi. Omówiono także następujące zagadnienia związane z tracheotomią: a wskazania, a rodzaje i techniki wykonywania, a trudności wykonania operacji, a dekaniulacja, a powikłania w trakcie i po operacji.

nearith | 2015-02-03
okruszek | 2012-10-08