Indeks glikemiczny Najlepsza ochrona przed otyłością, cukrzycą i chorobami serca

Tłumaczenie: Natalia Wiśniewska
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
The GI made simple : the proven way to lose weight, boost energy and cut your risk of disease
zdrowie, medycyna

Zapomnij o modnych dietach, które zmuszają się do rezygnowania z siebie i liczenia kalorii. Dieta niskoglikemiczna jest prosta, sycąca i skuteczna. Gwarantuje korzyści, które można zobaczyć i poczuć. Sherry Torkos, farmaceutka, instruktorka fitness i specjalistka w dziedzinie medycyny naturalnej, opracowała łatwy do wdrożenia plan działania, który pomoże Ci schudnąć, osłabić łaknienie, kontrolować apetyt i zyskać więcej energii, jednocześnie dbając o zdrowie. Czym jest cukrzyca i syndrom metaboliczny oraz jak zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia dzięki indeksowi glikemicznemua Jak poziom cukru i insuliny wpływa na spadek wagi, starzenie się i sprawność seksualnąa W jaki sposób stres, sen i zaburzenia hormonalne wpływają na tkankę tłuszczowąa Które suplementy pomagają kontrolować poziom cukru we krwi i wspomagają odchudzaniea Jak opracować skuteczny program ćwiczenia

***
wstępem opatrzył Harry Preuss ; z jęz. ang. przeł. Natalia Wiśniewska

źródło opisu: KDC, 2007

pauliinkaa | 2014-01-15
Przeczytana: 10 listopada 2013

bardzo fajna książka tłumacząca mechanizmy zachodzące w naszym organizmie, skupia się w szczególności na węglowodanach - cukrach. dzięki niej zrozumiałam co to tak naprawdę jest ta insulinoopornośc z która się borykam. zawiera też wiele innych przydatnych informacji. niestety mało pomocna jeśli chodzi o zmianę stylu odżywiania.

armarw | 2013-05-12
Przeczytana: 01 maja 2013

Bardzo dużo napisane o samym indeksie glikemicznym i glukozie we krwi, mało napisane o diecie, jak się do niej stosować, mało przepisów. Książka zawiera też sporo literówek i błędów.

Arakus | 2014-04-21

Tablice IG są skromne. Resztę oceniam pozytywnie jak dla laików.

Oleander | 2011-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2011