BethLuisNion

Dramat ten powstał pod wpływem twórczości poetów starożytnych, klasyków i epoki romantyzmu, która wywarła na mnie ogromne wrażenie. Wojna wstrząsnęła moją psychiką. Jako chłopiec zostałem siłą wyrwany z rodzinnego domu, rzucony w wir świata i wojny. Skazany byłem na samodzielny byt i walkę o prztrwanie. To wszystko hartowało moją młodzieńczą duszę, a jednocześnie uwrażliwiało ją na dramaty i...

Wojna wstrząsnęła moją psychiką. Jako chłopiec zostałem siłą wyrwany z rodzinnego domu, rzucony w wir świata i wojny. Skazany byłem na samodzielny byt i walkę o prztrwanie. To wszystko hartowało moją młodzieńczą duszę, a jednocześnie uwrażliwiało ją na dramaty i tragedię ludzką. Ciągła walka o byt i przetrwanie kształtowała mój charakter. Pod wpływem wzlotów i upadków przeżyć ludzkich, których byłem świadkiem, często bardzo dramatycznych, osobistych przeżyć miłosnych - postanowiłem pisać.
"Pojedynek" - tragedia miłosna - jest moim drugim utworem napisanym we wczesnej młodości.

źródło opisu: Słowo wstępne autora z książki

źródło okładki: zdjęcie własne