Tłumaczenie dydaktyczne w nowoczesnym kształceniu językowym

Cykl: Biblioteka LingVariów. Glottodydaktyka (tom 12)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Praca wpisuje się w szeroko zakrojone badania w obrębie glottodydaktyki polonistycznej i jest odpowiedzią na zachodzące współcześnie zmiany w kształceniu językowym. Jej wartość merytoryczna jest bezdyskusyjna. Eksploracje glottodydaktyczne zyskały szerszą perspektywę badawczą poprzez próbę odnalezienia miejsc wspólnych z dydaktyką przekładu. W zebranych tu artykułach pojawiają się nie tylko niezwykle istotne pytania o współczesne perspektywy rozwoju dydaktyki nauczania języka polskiego jako obcego, ale także wiele zagadnień związanych z pragmatycznymi aspektami kształcenia językowego i możliwościami optymalizacji procesu nauczania języków obcych, co we współczesnych badaniach glottodydaktycznych jest wartością szczególnie utylitarną i pożyteczną.
Z recenzji dr hab. Anny Majkiewicz, prof. AJD

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=32450