Jak dziś mówić o wierze

Wydawnictwo: Petrus
9788377202944
Katolicyzm
religia

Książka ta dotyczy pytania, jak przedstawiać dzisiaj treści wiary chrześcijańskiej. Ewangelizacja wymaga krytycyzmu wobec świata, wobec współczesnej cywilizacji. Jednocześnie przy głoszeniu wiary trzeba używać zrozumiałego dziś języka. Autor przedstawia najpierw kwestię metod ewangelizacji, uwzględniając błędy popełniane w tej sferze. Następnie omawia główne prawdy wiary oraz zasady życia chrześcijańskiego. Przemawia językiem ścisłym, a zarazem współczesnym, jasnym i często publicystycznym.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa