Studia nad słownictwem kulinarnym we współczesnej polszczyźnie

Seria: Filologia Polska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe UAM w Poznaniu
korektorka

Rozprawa wypełnia dotkliwą lukę w językoznawstwie polskim. Zasługą autorki jest rozpoznanie dużego fragmentu współczesnego słownictwa dotyczącego kulinariów, zwłaszcza nazw potraw, napojów i produktów spożywczych. Część II książki to znakomity "Słownik nazw potraw i napojów we współczesnej polszczyźnie". Zawiera ok. 5 tys. leksemów opracowanych wzorcowo, według najlepszych zasad leksykograficznych. Warto podkreślić walory kulturowe opracowania: spożywanie pokarmów, kuchnia - to podstawowe wyznaczniki każdej wspólnoty, jej obyczajów, powtarzalnego sposobu bycia.

źródło opisu: http://www.kjp.amu.edu.pl/kp.html

źródło okładki: materiały wydawnictwa