Kobiety mafii

Tłumaczenie: Anna Maria Nowak
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Lady Scarface
Ag2S

Poszukiwane żywe lub martwe. Bo to złe kobiety były. Mae – partnerka Ala Capone, najsłynniejszego gangstera w dziejach. Najbardziej tajemnicza i dyskretna spośród kobiet mafii. Margaret – femme fatale, czarna wdowa, bezwzględna i niezależna. Dla kaprysu doprowadza do śmierci swoich kolejnych partnerów. Kathryn ­– kobieta-gangster. Aby uratować własną skórę, jest w stanie sprzedać FBI własnego...

Poszukiwane żywe lub martwe. Bo to złe kobiety były.

Kathryn ­– kobieta-gangster. Aby uratować własną skórę, jest w stanie sprzedać FBI własnego męża.
Bonnie – spragniona miłości i… pieniędzy. Wraz ze swoim kochankiem Clyde’em kradnie samochody, morduje szeryfów, policjantów i zupełnie przypadkowych ludzi. Gdy szczęście przestanie dopisywać, umrze razem z ukochanym, podziurawiona kulami.

Lata 20., Stany Zjednoczone. Przeklęte czasy prohibicji. Piekło dla zwykłych ludzi, raj dla przestępców. Skandale, walki gangów i strzelaniny są na porządku dziennym. Na pierwsze strony gazet trafiają kolejni królowie mafii. Ale ten pozornie męski świat ma swoje ciche bohaterki.

Diane Ducret pokazuje świat mafii widziany oczami kobiet. Tych, które wiedziały, kiedy wyjść z cienia i zgarnąć wszystko. Ich historie są różne, ale łączy je jedno: by żyć po swojemu nie cofały się przed niczym.

Czas przeczytać najlepszą książkę o mafii. Bo przecież mafia jest kobietą.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Magda | 2017-10-24
Przeczytana: 24 października 2017

Oglądając stare filmy o gangsterach zawsze główna rola przypada mężczyźnie. To on jest głową gangu, to on rabuje i okrada. Jednak kobiety również nie były święte. Ich zepsucie i żądza władzy nie raz przewyższały pragnienia niejednego złoczyńcy. Do tego przecież każdy mafiosa wraca kiedyś do domu, w którym czeka na niego żona żyjąca w świecie swego męża. Diane Ducret odkrywa przed nami nowe oblicze kobiet w latach 20. XX wieku.

Kobiety mafii jest kolejnym dziełem w dorobku Diane Ducret, która specjalizuje się w opowiadaniu historii kobiet, które z pewnością nie można nazwać świętymi. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, jednak na pewno nie ostatnie. Sztuką jest napisanie literatury faktu, dokumentu, który zawierając odniesienia do prasy i faktów historycznych nadal dla czytelnika jawi się bardziej jako książka obyczajowa niżeli kolejna nudna lektura naładowana datami i nazwiskami.

Kobiety mafii opowiada historie żon i kochanek gangsterów żyjących w Stanach...

Finkla | 2018-05-20
Przeczytana: 20 maja 2018

Przede wszystkim zwraca uwagę poszatkowanie tekstu. Autorka skacze między poszczególnymi kobietami. Trochę żony Ala Capone, scenka z dwiema siostrami prowadzącymi dom publiczny w Chicago, historia żony jakiegoś pomniejszego mafiosa... I tak w kółko. Po stu stronach trudno się połapać, czyją narzeczoną była Billie i z kim związał się "Kulomiot". A tu trzeba co chwilę sobie przypominać, na jakim cliffhangerze urwały się losy aktualnie omawianej pary.

Zapewne te kilkustronicowe scenki zostały ułożone w porządku mniej więcej chronologicznym. Acz tezie tej wydaje się przeczyć początek — scenka z 1938 roku, w której wierna Mae odwiedza Ala w Alcatraz. A zaraz potem skok do Chicago z 1900. Nie mogłam się oprzeć wrażeniu, Ducret ułożyła spis treści opierając się na artykułach z gazet, na początek, dla zanęcenia czytelnika, wrzucając fragmencik z najbardziej znanymi postaciami.

Więcej szczegółów tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2018/05/kobiety-mafii-groch-z-kapusta.html

Shetani | 2017-10-23

Historia kobiet, które uległy złym mężczyzną. Historia kobiet, które rozkochiwały w sobie największych gangsterów. To kto tu komu tak naprawdę uległ? Diane Ducret to autorka znana z bestsellerów takich jak Kobiety dyktatorów czy Zakazanego ciała. To jedna z nielicznych pisarek czy pisarzy, którzy w tak znaczący sposób doceniają rolę kobiet w historii. Ducret ukazuje piękno kobiecego uroku, a także jego nieodpartą siłę, dzięki której te silne i sprytne kobiety praktycznie zawsze otrzymywały to, czego pragnęły.
Mary Josephine Coughlin Capone. Ada i Minna Everleigh. Helen Julia Godman. Margaret Collins. Louise May Rolfe. Mary Evelyn Frechette. Bonnie Elizabeth Parker. Edna Murray. Virginia Hill. Hrabina Dorothy Taylor di Frasso. Jedenaście kobiet, które odegrały istotne role w życiu słynnych gangsterów. Oczywiście to Capone jest najbardziej znanym nazwiskiem, ale lata 20. W Stanach Zjednoczonych, przeklęte czasy prohibicji, pełne były większych czy mniejszych gangsterów. Światek...

Kasia | 2017-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Niewiele jest pozycji poruszających ten temat (tak naprawdę do głowy nie przychodzi mi żadna inna książka), a sylwetki kobiet amerykańskiego półświatka lat 20. naprawdę są fascynujące. Dlatego sama przyjęłam bieżącą pozycję z całym dobrodziejstwem inwentarza, ponieważ styl autorki i chaos w podawaniu informacji pozostawiają wiele do życzenia.

Cała opinia:

manton | 2018-11-16
Na półkach: 2018, Przeczytane, Niekoniecznie
Przeczytana: 16 listopada 2018

Przyznaję, że nie skończyłam czytać, mniej więcej w połowie lektury postanowiłam pożegnać się z tą książką. Zdecydowanie wolałabym poznawać historie ludzi sukcesu, a przy tym z zasadami i minimalnym choćby kręgosłupem moralnym. Zupełnie nie rozumiem potrzeby gloryfikowania przedstawicieli nawet nie podejrzanych, ale wręcz kryminlanych środowisk. Po co? - pytam grzecznie. Książkę dostałam w prezencie, więc czułam się zobowiązana do choćby zajrzenia do niej. Jak widać nie dałam rady.
To było o treści. A jeśli chodzi o "Kobiety mafii" jako zjawisko literackie to też nie zachwyca. Historie kobiet poszatkowane, pourywane, brak chronologii, konsekwencji. Może gdyby to były uporządkowane biografie, może byłoby łatwiej, a tak nie wciągająca narracja. No i bardzo dobrze.

Mleko | 2018-05-11
Przeczytana: 11 maja 2018

Świetny zbiór kluczowych dla mafijnego świata sylwetek. Jest w nim wiele powiedziane na temat kobiet, ale również ich mężczyzn. Wspaniałe kompendium wiedzy dla osób, które na temat mafii z czasów Ala Capone nie wiedzą zbyt wiele lub wiedzą nic. Wszystko pod warunkiem, że jest się w stanie oddzielić fakty od opinii, gdyż sama autorka zaznaczyła, że nie wszystkie szczegóły są podane z biograficzną dokładnością.

Olga | 2018-05-04
Przeczytana: luty 2018

Bardzo ciekawa tematyka, ale strasznie chaotycznie opowiedziana. Historie mieszają się tak, że trudno czasami się połapać co jest, o której damie. Postacie bohaterek nie są przedstawione ani po kolei jedna po drugiej, ani chronologicznie, czasami trochę tematycznie, ale nie do końca. Ten brak konstrukcji bardzo przeszkadza.

ania_z_diuny | 2017-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2017

Mocno chaotyczna książka. Zamiast po kolei każdą kobietę opisywać to jest wymieszane trochę tu trochę tam. Czasami trudno się połapać która to która

tasia | 2017-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2017

Ksiazka z serii ,, czytam i czytam, i skonczyc nie moge,,. Niby ciekawa, potencjał jest, fajny temat jest, wszystko niby jest. A jednak tak nudnej i ciagnacej sie ksiazki dawno nie czytalam. Momentami ciekawa, pozniej nudna i tak w kolko. Strasznie sie zawiodlam. Taki potencjal, i tak wszystko zepsute...szkoda.

Książka opisująca życie przystojnych i niebezpiecznych mężczyzn, a co ważniejsze ich kobiet które były często dużo groźniejsze niż oni. Moim zdaniem książka którą musi przeczytać każdy który lubi silne kobiece postacie.