Kobiety i finanse. Jak świadomie korzystać z lokat, funduszy i ubezpieczeń

Wydawnictwo: MT Biznes
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

W swej nowej, przełomowej książce Suze Orman bada skomplikowany, dysfunkcyjny związek kobiet z pieniędzmi. Dzięki tak charakterystycznej dla siebie wnikliwej analizie, ze współczuciem i dogłębnym zrozumieniem wprowadza kobiety w świat wiedzy o finansach, budzi w nich świadomość związanych z nim emocji, by mogły pokonać zahamowania, które powstrzymują je od lepszego wykorzystania zarobionych pieniędzy. Sednem książki jest Ratunkowy Plan Oszczędnościowy &ndash, dopracowany, pięciomiesięczny program, który umożliwia osiągnięcie rzeczywistego, długofalowego bezpieczeństwa finansowego. Rady, których udziela autorka, są zawsze praktyczne i łatwe do wprowadzenia w życie, zawsze uczciwe, ludzkie i dodające otuchy.

Emil | 2016-08-30

Książka o kontrowersyjnym tytule dla mężczyzny. Ponieważ lubię zarówno kobiety jak i pieniądze, postanowiłem przeczytać tą pozycję. Wg mnie mężczyzna też znajdzie tu przydatne treści. Z niektórymi tezami się nie zgadzam, np. uznanie własnego domu jako dobre aktywa. Jak dla mnie kontrowersyjne rzeczy były dotyczące testamentu oraz uporządkowania życia, wyznaczenie opiekunów dla dzieci w przypadku śmierci - przedstawienie tych rzeczy jako ważnych i pilnych - jak dla mnie to zbyt ostre i emocjonalne - rozmawianie o tym gdy nie ma ku temu żadnej przyczyny. Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego istnieje kredyt na studia, a żaden bank nie oferuje kredytu na "emeryturę", jeśli posiadasz wiele kart kredytowych i chcesz dowiedzieć się w jaki sposób wyjść ze spirali zadłużenia, jakie kryteria są ważne przy zakupie polisy na życie, oraz dlaczego lepiej wybrać czasową polisę na życie i w jaki sposób oszacować jej wielkość, to zachęcam do przeczytania tej lektury.

Danuta Duszeńczuk | 2013-12-21
Przeczytana: 20 grudnia 2013