Przez pustynię

Wydawnictwo: Hachette Polska Sp. z o.o.
9788328209459
przygodowa

źródło okładki: google

| 2013-04-11

Książka, która zaczyna cykl o Szucie i którą powinnam była przeczytać jako pierwszą, a przeczytałam jako...ostatnią ;) Jednak miło czytało się o tym, jak wszystko się zaczęło, jak Kara Ben Nemsi zaczął eksplorację niezbadanych arabskich terenów.

Dobrze się czyta, pomimo, że już praktycznie nie pochłaniam innych książek niż fantastyka...musi mieć May coś w sobie, że nadal go czytam i nadal mi się podoba. Może to magia dzieciństwa i przebierania się za pustynnego rabusia? Bo przebierałam się za takowego, ku nieszczęściu mojemu i mojej rodziny. I sypałam cytatami z cyklu o Szucie, dziwiąc się jednocześnie, że inni nie mają pojęcia o czym mówię...

davinczi | 2010-02-05

Bardzo dobra literatura podróżnicza, zawiera szczegółowe barwne opisy ciekawych przygód Kary Ben Nemzi oraz Halefa jego sługi

Anusia | 2010-04-03

Super:)

plast | 2010-09-13
Przeczytana: 1991 rok

Pierwsza z bodajże 6-tomowego arabskiego cyklu "o Szucie" Maya. Cyklu rewelacyjnego, spójnego i niezwykle barwnego. Warto go przeczytać też z innego powodu - pozwala lepiej zrozumieć Islam i jego zwyczaje oraz historię, która to wiedza nie jest bez znaczenia w dzisiejszym świecie.

ems | 2012-02-08
Przeczytana: 2006 rok

Z książki można się dowiedzieć co robił Old Shatterhand, kiedy nie uganiał się z Indianami po Dzikim Zachodzie. Otóż, uganiał się wtedy za Beduinami po Bliskim Wschodzie. Powiedziałbym też, że dzięki niej obraz Old Shatterhanda staje się znacznie pełniejszy.
'Winnetou' przeczytałem w dzieciństwie (czyli jakieś 40 lat temu). 'Przez pustynię' kupiłem w jakiejś 'taniej książce' z 10 lat temu. Może wcześniej. Leżała sobie na półce. Siegnąłem do tej książki jakoś swieżo po jakimś wyjeździe do Egiptu. I wciągnęło mnie. Chyba nawet bardziej, niż Winnetou.

MWojcik | 2017-09-22
wieczniegłodna | 2017-08-05