Pierwsza Kompania Kadrowa. Portret oddziału

Cykl: Biblioteka Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego (tom 44)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
historia
Elevander

Wydanie trzecie poprawione i uzupełnione. Pierwsza Kompania Kadrowa. Portret Oddziału, to prezentacja losów członków pierwszego oddziału Wojska Polskiego wyruszającego na wojnę o wyzwołenie Polski. 6 sierpnia 1914 r. pierwszy oddział żołnierzy polskich wyruszył w pole. I choć jego rola pod względem militarnym była znikoma, pod względem propagandowego wykorzystania olbrzymia. Oddział ów...

Wydanie trzecie poprawione i uzupełnione.

Pierwsza Kompania Kadrowa. Portret Oddziału, to prezentacja losów członków pierwszego oddziału Wojska Polskiego wyruszającego na wojnę o wyzwołenie Polski. 6 sierpnia 1914 r. pierwszy oddział żołnierzy polskich wyruszył w pole. I choć jego rola pod względem militarnym była znikoma, pod względem propagandowego wykorzystania olbrzymia. Oddział ów przeszedł do historii stając się legendą, a tradycje jego kontynuowane są do chwili obecnej, choćby w postaci corocznych Marszów Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej. W części drugiej zawarto najobszerniejszą ze znanych listę „kadrowiaków", zawierającą wiele nieznanych wcześniej szczegółów biograficznych poszczególnych członków formacji.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=127033

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=127033