Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz. III

Wydawnictwo: Rebis
7,5 (138 ocen i 27 opinii) Zobacz oceny
10
11
9
12
8
48
7
44
6
15
5
4
4
3
3
1
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788380622388
liczba stron
480
słowa kluczowe
zychowicz niemcy naziści
kategoria
historia
język
polski
dodał
Krzysztof1993

Trzecia po „Żydach” i „Sowietach” książka z obrazoburczego cyklu „Opowieści niepoprawne politycznie”. Piotr Zychowicz - jak zwykle - stawia kontrowersyjne tezy. M.in.: • Adolf Hitler nie miał nic wspólnego z „prawicą” - był rewolucjonistą i lewicowym radykałem, kiepskim naśladowcą bolszewików. • Niemcy przegrali wojnę ze Związkiem Sowieckim przez głupotę i ideologiczne zaślepienie...

Trzecia po „Żydach” i „Sowietach” książka z obrazoburczego cyklu „Opowieści niepoprawne politycznie”. Piotr Zychowicz - jak zwykle - stawia kontrowersyjne tezy. M.in.:
• Adolf Hitler nie miał nic wspólnego z „prawicą” - był rewolucjonistą i lewicowym radykałem, kiepskim naśladowcą bolszewików.
• Niemcy przegrali wojnę ze Związkiem Sowieckim przez głupotę i ideologiczne zaślepienie narodowych-socjalistów. Zamiast wyzwolić Europę Wschodnią spod sowieckiego jarzma przynieśli jej terror i zniszczenie.
• Führer nie wydał rozkazu do dokonania Holokaustu. Masowy mord na Żydach był inicjatywą niemieckich biurokratów i oprawców niższego szczebla. Hitler odegrał rolę prowokatora i podżegacza.
Poza tym Piotr Zychowicz pisze o domu publicznym w KL Auschwitz, koszmarze hitlerowskiej eutanazji i zbrodniach obozowych kapo.
Autor „Niemców” na kartach książki spiera się ze słynnym brytyjskim historykiem skazanym za negowanie Holokaustu - Davidem Irvingiem.
„Niemcy” to najbardziej antyhitlerowska książka wydana w III Rzeczpospolitej.
Zawiera zaginiony rozdział „Paktu Ribbentrop-Beck”!

 

źródło opisu: https://www.facebook.com/ZychowiczPiotr/

źródło okładki: https://www.facebook.com/ZychowiczPiotr/

pokaż więcej

Brak materiałów.
książek: 599
Grot | 2018-02-11
Na półkach: Przeczytane

Interesująca książka Piotra Zychowicza, w której znajdziemy ciekawe wywiady autora ze znanymi historykami na temat II wojny światowej, które autor przeprowadził w ostatnich latach. Rozmówcami Zychowicza są znani znawcy historii, także kontrowersyjni jak David Irving, który za negowanie holokaustu został swego czasu skazany.

Znajdziemy tu ciekawe informacje o mnie znanych epizodach wojny np. prostytucja w obozach koncentracyjnych będąca nagrodą dla więźniów za pracę czy też charakterystyka Oskara Schindlera znanego z filmu Spielberga dobrodzieja żydowskiego, który jak się okazuje był także kobieciarzem i alkoholikiem notorycznie tonącym w długach...

Natomiast to co w książce może razić to kontynuacja polityczno – historycznej idee fixe autora... O ile „Pakt Ribentrop – Beck” czyli pierwszą książkę Zychowicza oceniłem wysoko, o tyle nie spodziewałem się główna teza tam zawarta będzie motywem przewodnim dalszych prac młodego historyka. Mnie również zaintrygowała ta bajeczka, że gdyby Polska związała tymczasowo się z nazistowskimi Niemcami i z Hitlerem rozbiła Związek Radziecki, a następnie dokonała zmiany sojuszu na aliantów to BYĆ MOŻE okazałoby się to dla nas korzystne... ale nie przypuszczałem, że ten co by nie mówić mało prawdopodobny scenariusz będzie przez Zychowicza tak hołubiony i traktowany niemalże jak rzecz oczywista. Trudno sobie wyobrazić jak potoczyłaby się taka historia alternatywna, czy rzeczywiście udałoby się pokonać Stalina? (jeśli nie, to można sobie wyobrazić z jakim impetem Armia Czerwona przejechałaby się przez Polskę przechodząc do mściwej kontrofensywy), nie wspominając że wchodząc w pakt z Hitlerem należałoby mu oddać Gdańsk, Pomorze, Śląsk czyli stać się zwasalizowanym kraikiem, a i jeszcze przecież o pomocy w mordowaniu Żydów musiałaby być mowa... Już teraz za garstkę szmalcowników obrywamy po uszach, a co dopiero gdyby Polska w sposób masowy i zorganizowany aktywnie współuczestniczyła w holokauście...

Oczywiście nie znaczy to, że jak większość z gruntu odrzucam koncepcje, którą promuje Zychowicz. Być może, że takie coś by się udało. Ale są to tylko spekulacje, biorąc pod uwagę całokształt okoliczność z bardzo małym prawdopodobieństwem powodzenia, więc trochę irytuje mnie, że Zychowicz tak uparcie i konsekwentnie z niezachwianą pewnością głosi te kontrowersyjne wersje historii alternatywnej jakby jej powodzenie było oczywistą oczywistością niepodlegającą dyskusji, a przedwojenni polscy politycy totalnymi głupcami, że nie dostrzegli geniuszu intelektualnego w sojuszu z Hitlerem...

Druga sprawa krytyczna to uznanie przez Zychowicza nazizmu lewicową ideologią. Rzeczywiście nazizm jako narodowy SOCJALIZM ma w aspekcie ekonomicznym niemało wspólnego z komunizmem; upaństwowienie gospodarki, przemysłu, ale przecież patrzymy w innym kontekście na nazizm, przede wszystkim jako ideologię zakładającą NIERÓWNOŚĆ ludzi, jej podział na rasę uprzywilejowaną - Aryjczyków, oraz podludzi – Żydów, Słowian... Jest to totalne zaprzeczenie lewicy, której istotą jest RÓWNOŚĆ. Także każdy kij ma dwa końce... Oczywiście Zychowicz może się dalej bawić w uzasadnianie wyższości jednej nad drugą ideologii, ale musi się liczyć, że plakietka prawicowego historyka nie jest zaszczytem – podobnie jak lewicowego historyka. Historyk nie ma pisać pod polityczno światopoglądowe dyktando. Nie ma być ani prawicowy ani lewicowy, ale OBIEKTYWNY.

Pokaż wszystkie opinie o tej książce
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading

Opinie czytelników


O książce:
Zimowa miłość

Książka jeszcze długo będzie w mojej pamięć.Wyzwala cała game emocji.Piękna historia miłosna.Ania i Michał spotykają się po 16 latach.On nadal nie wie...

zgłoś błąd zgłoś błąd