O lasach i drzewach

Wydawnictwo: Siedmioróg
O lasach i drzewach
Jurgiel

Wydawnictwo Siedmioróg wprowadziło na rynek nserię encyklopedyczną "KORZENIE WIEDZY", przeznaczoną dla dzieci w wieku 7-10 lat. Ma ona umożliwić dzieciom rozpoczynającym edukację szkolną rozszerzenie oraz uporządkowanie i usystematyzowanie posiadanej już wiedzy, jak również zapoznanie się z nie zawsze oczywistymi związkami przyczynowo skutkowymi zachodzącymi na przykład w przyrodzie. Seria "KORZENIE WIEDZY" jest wydawana w Polsce na licencji znanego francuskiego wydawnictwa Gallimard Jeunesse. Spośród wielu innych publikacji tego typu wyróżnia ją doskonałe opracowanie redakcyjne tekstów, zrozumiałych nawet wówczas gdy dotyczą zawiłych zagadnień astronomicznych czy biologicznych, oraz dbałość o szatę graficzną. Ilustracje reprodukowane na wysokiej jakości papierze stanowią nie tylko "wypełniacz", ale w znacznej mierze wspomagają przyswajanie wiedzy. Młody czytelnik może również brać udział w kreacji książki - wydawca pozostawił wiele perforacji umożliwiających m.in. samodzielne odkrywanie kształtów koron drzew lub dotarcie do ukrytych ilustracji. Książka "O lasach i drzewach" zaprasza z kolei do olśniewającej podróży w głąb tętniących życiem, pełnych magii puszcz, legendarnych drzew i baśniowych postaci. To wyjątkowa, kryjąca w sobie wiele niespodzianek książka. Jej szczególna konstrukcja sprawia, że służy nie tylko do czytania i oglądania. Zawiera naklejki, pozwalające własnoręcznie wzbogacić ilustracje oraz wypukłe rysunki kory różnych gatunków drzew, dzięki którym można nauczyć się rozpoznawać je dotykiem. Realistyczne rysunki pokazują, jak zmienia się las wraz z porami roku. Na kolejnych stronicach prześledzić można wieloletni cykl życia dębu, tętniące życiem mikrośrodowisko ukryte pod mchem i korą drzew oraz poznać lasy różnych stref klimatycznych.Uzupełnieniem książek są specjalne wkładki zawierające m.in. bibliografię ułatwiającą dotarcie do publikacji rozszerzającej wiedzę z danej dziedziny, adresy muzeów oraz tematycznych stron internetowych, biogramy najbardziej znanych naukowców z danej dziedziny, objaśnienia trudnych słów pojawiających się w treści oraz indeks.

źródło opisu: https://merlin.pl/o-lasach-i-drzewach-siedmiorog/2286106/

źródło okładki: https://merlin.pl/