Mentoring w działaniu

Wydawnictwo: Rebis
poradniki

Sięgnij po tę książkę, jeśli twoje życie zawodowe nie wygląda tak, jak byś chciał.Istnieje wiele sposobów na zmianę kierunku rozwoju kariery, ale mentoring wydaje się jednym z najciekawszych, gdyż nie wymaga przemodelowania całego życia zawodowego czy formalnego uczestnictwa w kursach. Korzystać z niego mogą wszyscy od bezrobotnych po wysokiej klasy profesjonalistów i dyrektorów, gdyż zasadniczo polega na udzielaniu drugiej osobie indywidualnej pomocy w przekształcaniu wiedzy, sposobu pracy lub myślenia. Czy mentor musi być przełożonym ucznia? Czy powinien być starszy bądź bardziej doświadczony? Niekoniecznie. Musi tylko wspierać go w uchwyceniu szerszego znaczenia tego, co się aktualnie dzieje, a co na pierwszy rzut oka może się wydawać nieistotne.Jak więc pomóc sobie, a może i innym? Jak znaleźć osobę, która pomoże nam w podejmowaniu zawodowych decyzji? Mentoring nie tylko zawiera opisy konkretnych przypadków z życia wziętych, ale wyjaśnia też między innymi, na czym polega:? kultura mentoringu,? projektowanie programu mentoringowego,? relacja mentoringowa i spotkania w jej ramach.To doskonała lektura dla menedżerów, konsultantów, studentów, mentorów i ich uczniów.David Megginson jest profesorem doskonalenia zarządzania zasobami ludzkimi przy Sheffield Hallam University oraz współzałożycielem European Mentoring and Coaching Council (EMCC). David Clutterbuck wykłada mentoring i coaching na SheffieldHallamUniversity. Jest starszym partnerem w Clutterbuck Associates oraz współzałożycielem EMCC. W Mentoring and Coaching Research Unit przy SheffieldHallamUniversity uczą również Bob Garvey, Paul Stokes i Ruth Garrett-Harris.

scirus | 2016-11-18
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone