Francuski. Pas de problème ! Zaawansowany

Wydawnictwo: SuperMemo World
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788360199664
Shafiqua

"Francuski. Pas de problème ! Mobilny kurs językowy" zapewni Ci najbardziej kompleksowe wsparcie podczas intensywnej nauki języka francuskiego na poziomie zaawansowanym. Nauczysz się bez wysiłku rozumieć różnorodne teksty i wypowiedzi oraz płynnie i spontanicznie wypowiadać się na dowolne tematy. Potrzebne słówka i struktury gramatyczne zapamiętasz na zawsze dzięki wielokrotnie nagradzanej...

Potrzebne słówka i struktury gramatyczne zapamiętasz na zawsze dzięki wielokrotnie nagradzanej metodzie SuperMemo. Optymalizacja powtórek sprawi, że nauczysz się języka nawet 15 razy szybciej niż tradycyjnymi metodami.

Pakiet zawiera aplikację SuperMemo.com, w której uczysz się, jak i gdzie chcesz: online albo bez dostępu do internetu: w aplikacjach na Androida, iOS lub komputer PC. Zawsze logujesz się na jedno konto użytkownika, dzięki czemu Twoje postępy w nauce są wszędzie identyczne.

Informacje szczegółowe:

Na przedstawiony materiał gramatyczny składają się m.in.:
zgodność czasów,
tryb subjonctif, subjonctif passé,
mowa niezależna i zależna,
imiesłów w funkcji czasownikowej i przymiotnikowej,
liczba mnoga rzeczowników złożonych,
zdania warunkowe III typu,
data, określanie dni tygodnia, nazwy miesięcy,
łączniki logiczne,
apozycja,
nominalizacja czasowników,
“fałszywi przyjaciele tłumacza”,
pisanie listów;
Wśród zagadnień leksykalnych znajdują się:
instrukcje obsługi, majsterkowanie, tapetowanie,
zanieczyszczenie środowiska, określenie położenia geograficznego, opis krajobrazu,
opisywanie wypadku drogowego,
wyrażanie akceptacji, odmowy,
wyrażanie radości, smutku, wzruszenia,
przysłowia i powiedzonka;
ponad 1000 słów i wyrażeń przeznaczonych do nauki;
czytanki i dialogi prezentowane po francusku.

źródło opisu: https://www.supermemo.pl/francuski-no-problem-zaawansowany

źródło okładki: https://www.supermemo.pl/francuski-no-problem-zaawansowany

Shafiqua | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

Ostatnia część serii podobała mi się nieco mniej od jej poprzedniczek. Choć metoda nauki w połączeniu ze znakomitym programem multimedialnym wciąż jest bardzo atrakcyjna i niezwykle skuteczna, to dobór słownictwa czy też tematyki trochę mnie zawiódł.

Kurs rozpoczyna czytanka dotycząca remontu (z terminologią typu: środek do odklejania, poziomica, wałek o długim włosie, bielić wapnem itd.). Myślę, że tego typu wyrazy/frazy nie są tak potrzebne w życiu codziennym, by później przez kilka miesięcy każdego dnia powtarzać je w programie. Dużo ciekawsze wydają się być dla mnie rozdziały poświęcone objawom chorobowym czy współczesnej telewizji, a te znajdują się w dalszej części podręcznika.

Niezrozumiałe jest dla mnie umieszczenie na samym końcu książki terminologii powiązanej z częściami ciała. Takie słownictwo powinno być moim zdaniem zamieszczone już w pierwszej, podstawowej części kursu (A1-A2). Kiedy po niemal 1.5 roku przygody z francuskim dotarłam do tego ostatniego rozdziału, to...

Na półkach