Żywopłoty

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki

* wybór roślin * sadzenie * zabiegi pielęgnacyjne * cięcie * bogaty przegląd gatunków * klasyczne i nowatorskie pomysły na żywopłotJesteś posiadaczem wiejskiej posesji i chcesz otoczyć ją zielenią? Mieszkasz w mieście i pragniesz, by żywopłot odgrodził Cię od hałasu i spalin? Marzysz o złożonym z krzewów wiatrochronie? A może chcesz odgrodzić część ogrodu ścianą z bluszczu, by móc się spokojnie opalać? Na początku sprawdź, jakie rośliny najlepiej pomogą Ci w realizacji tych celów i dobierz najciekawszą kolorystykę. Następnie dowiedz się, jakie wymagania glebowe i pielęgnacyjne mają Twoje krzewy oraz z jakimi gatunkami warto je łączyć. Cyprys, cedr, kalina, jałowiec, tuja, forsycja, wierzba, hortensja i setki innych roślin, które tylko czekają na zaproszenie do Twojego ogrodu! ?Wizytówki? poszczególnych gatunków, schematy, słowniczek i indeks dadzą Ci solidną wiedzę, a kolorowe fotografie ? inspirację do twórczego wykorzystania zieleni.