Pisklak

Wydawnictwo: Bajka
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
lew_kanapowy

Jaka słodka paskuda!

Pełna ciepła i humoru historyjka o tym, jak pewnego razu na pewnym zamku wykluła się z jaja… pewna paskuda. „To jest pisklak. Bardzo miły. Pióra mu się gdzieś zgubiły. Siedzi goły, piszczy, skrzeczy… Da się lubić w gruncie rzeczy!” – tak przedstawia nam bohatera swojej książeczki Dorota Gellner. Chcecie przyjrzeć się paskudzie z bliska? Zapraszamy!

źródło opisu: https://bajkizbajki.pl/ksiazki/Pisklak

źródło okładki: http://czytam.pl/k,ks_620270,Pisklak-Gellner-Dorota.html

lew_kanapowy | 2017-06-27
Na półkach: Przeczytane, Bajki Majki
Przeczytana: 27 czerwca 2017

„To jest pisklak.
Bardzo miły.
Pióra mu się gdzieś zgubiły.
Siedzi goły,
piszczy, skrzeczy…
Da się lubić
w gruncie rzeczy!”

„Pisklak” to trzecia kartonówka wydawnictwa Bajka, która wraz z książeczkami „Myszka” i „Koala nie pozwala” tworzy jedną z naszych ulubionych serii dla najmłodszych. Każda część cyklu jest kompletnie inna. Tym razem historyjka została zilustrowana przez Jonę Jung, która zadbała o oprawę graficzna równie zaskakującą, co sama treść. Obrazki są szalone, chociaż osobiście nie bardzo podoba mi się przedstawienie gniazda. Za to pisklak jest ekstra!

Talent pisarski Doroty Gellner, która poruszyła nas pełną emocji „Myszką”, ukazuje się nam w zupełnie odmiennej formie. W „Pisklaku” autorka w mądry, zwięzły, błyskotliwy i przezabawny sposób podsumowuje sytuację tuż po narodzinach dziecka, kiedy to wszyscy wokół dostają „małpiego rozumu” na punkcie nowego członka rodziny – wszyscy zainteresowani (nawet smok!) chodzą na paluszkach wokół pisklaka, który okazał się być...

Na półkach