Słodkie życie

Wydawnictwo: Filia
Asiek

Kornelia Rudzka wreszcie opuszcza dom rodzinny. Nie jest to łatwe, jeśli spędziło się w nim prawie 30 lat. Kornelia nie wierzy w siebie, wyprowadzka to dla niej trudny krok. Na szczęście dziewczyna ma kilka pięknych marzeń, które dodają jej skrzydeł. Przed nią wielkie wyzwania, kilka trudnych decyzji i walka z własnymi słabościami. Dziewczyna spotyka na swojej drodze życzliwe osoby, dzięki którym to, co wydaje się trudne, staje się możliwe. Okazuje się, że wystarczy otworzyć serce na świat i ludzi wokół, aby wypełnić dojmującą pustkę i poczuć się mniej samotnym.
Tak właśnie wygląda życie. Wszyscy musimy przedrzeć się przez gąszcz życiowych wyborów, by kiedyś wreszcie, w jednej chwili, poczuć słodki smak życia…

źródło opisu: Filia

źródło okładki: Filia

Czas_na_Książki | 2017-08-28
Przeczytana: 26 sierpnia 2017

Bohaterowie najnowszej powieści Krysi Mirek, to słodko gorzkie postaci, które wbrew pozorom, ukazują bardziej realne życie i problemy XXI wieku, niż nam się może wydawać.
Kornelia, to kobieta dostrzegająca w sobie, a także w świecie, same negatywne rzeczy. Patrzy na siebie i innych przez pryzmat wyglądu. Autorka realistycznie oddała borykanie się Kornelii z jej problemem, pokuszę się o stwierdzenie - początkami depresji, wynikającymi z nadwagi. Łatwo stwierdzić, że jeśli człowiek bardzo krytycznie podchodzi do samego siebie, to może mu się wydawać, że każdy go postrzega w taki sposób. A przecież nie musi tak być.
Trzydziestoletnia kobieta sądzi, że jej wygląd, warunkuje szczęście. Problemy wynikają z ilości kilogramów, brak miłości, brak męża i dzieci, własnego mieszkania także są jej efektem. Problemy te, zajada zaś kolejnymi porcjami wysokokalorycznych batoników, które skrzętnie chowa w swoim pokoju, przed oczami rodziny. Jest niespełniona życiowo i zawodowo– jako samotna...

dorotaDG | 2017-08-27
Na półkach: Posiadam

Historia Kornelii wciąga od pierwszych stron. Czyta się jednym tchem, dzięki pozornej "lekkości" i dozie wytrawnego humoru. Najlepszy pod słońcem "poradnik" i przepis na "słodkie życie".Bo....
"Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiadomo, co Ci się trafi"/ Forrest Gump/. Ta myśl przyszła mi do głowy już na początku lektury i towarzyszyła uparcie do samego końca. Rozprawka na życzenie / dodatkowy atut książki / i z przyjemnością obalam postawioną tezę ! Można świadomie sięgać po ulubione pralinki! Trzeba tylko chcieć nad tym popracować! "Słodkie życie" daje motywację do zmian , zmusza do wiary w siebie. Uczy dystansu do kompleksów, które niepotrzebnie ""zatruwają" radość z życia. Ta książka ma szczególną moc i dar,przesłanie ! Jej pokłosiem będą nasze metamorfozy! Te widoczne gołym okiem i te wypływające z naszych wnętrz! Gorąco polecam !!!

Natalia Kapela | 2017-09-09
Przeczytana: 09 września 2017

Opowieść o kobiecie, która postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie. Jakie to zmiany i co z nich wyniknęło? Tego Wam nie zdradzę musicie sami sięgnąć po książkę. Polecam idealna lektura na długie jesienne wieczory! Świetna książka opowiada o tym, że marzenia trzeba walczyć o swoje marzenia! Dziękuję pani Krysiu za możliwość przeczytania!

Książkanonstop | 2017-08-27
Na półkach: Od wydawnictw

Kolejna ciepła, pełna dobrych emocji powieść pani Krystyny Mirek. Zaskakująca!

ZwykłaMatka | 2017-09-08
Przeczytana: 03 września 2017

Kiedyś polecałam Wam świetną sagę rodzinną Jabłoniowy sad. Zdania nie zmieniłam. Ta historia napisana również przez wspomnianą autorkę, nadal jest jedną z moich ulubionych. Lubię twórczość pani Krystyny. Czytałam różne tytuły, które wyszły spod jej pióra. Z niecierpliwością więc oczekiwałam na premierę najnowszej publikacji wydanej przez wydawnictwo FILIA: "Słodkie życie".

Na początku napisałam, że książka ma przewrotny tytuł. Dlaczego? Zadajcie sobie pytanie: co Wam się kojarzy z takim układem słów? Zapewne to samo co mnie. Że będziemy mieli do czynienia z romansem ociekający lukrem. Okładka - choć piękna, nie zdradza również treści. Osobiście wiedziałam, że nie będzie to tak oczywista oczywistość. Na tyle znam książki Pani Mirek, by spodziewać się doskonałej lektury bez tandetnych miłostek.
Kornelia ma prawie 30 lat. Uczy fizyki w miejscowym liceum i jak można się domyślać, nie należy do ulubionych nauczycieli. Nie wynika to jednak wyłącznie z faktu, że uczy dość...

BeataT | 2017-09-12
Na półkach: Przeczytane w 2017
Przeczytana: 12 września 2017

Tym razem pani Krystyna dała nam taką fajną obyczajówkę o młodej kobiecie, z nadwagą z myślą: że nikt mnie nie zechce, a problemy zatopię w słodyczach. Jeden dzień i wszystko zmienia się ... moje ale troszeczkę ta końcówka naiwna no ale tak w życiu bywa czasami, że trudno ten właściwy tor znaleźć. Fajnie pisząca autorka której książki przyjemnie się czyta.

Kinga24 | 2017-09-11
Przeczytana: 05 września 2017

Jedna ze słabszych książek, jakie w ostatnim czasie autorka wydała. Czyta się przyjemnie, lekka akcja ale momentami nacisk na wagę głównej bohaterki robi się męczący. Akcja powieści rozkręca się i ciekawiej się czyta kiedy relacje Korneli i Piotra stają się bardziej zażyłe, ponieważ wtedy autorka mniej miejsca poświęca wadze i kompleksom Korneli.

Kinga | 2017-09-26
Na półkach: 52/2017
Przeczytana: 25 września 2017

Wspaniała książka o przełamywaniu własnych barier i budowaniu życia od nowa.
Polecam gorąco!

ejotek | 2017-10-05
Na półkach: Recenzyjne 2017
Przeczytana: wrzesień 2017

Bardzo podobały mi się koleje losu, które przygotowała dla swojej bohaterki autorka. Nie miałam zielonego pojęcia, co zdarzy się za chwilę, jakie jeszcze niespodzianki znajdę na kolejnych stronach. Niby liczyłam na szczęśliwe zakończenie, ale naprawdę nic na to nie wskazywało, by tak właśnie miało być... Wciąż się plątało, gmatwało, supłało i jeśli nawet pojawiało się coś pozytywnego na horyzoncie to zaraz nadpływały gradowe chmury i fabuła stawała się mniej pozytywna. Zaskakujące propozycje, niespodziewane diagnozy, bezpodstawne pretensje.

Krystyna Mirek kilkoma ostatnimi powieściami, które różnią się od siebie ogromnie udowodniła, że potrafi wpasować się we współczesność i przeszłość, doskonale radzi sobie z bohaterami "błękitnej krwi", ale też ze zwykłymi ludźmi, nie widzi problemu w tuszy, wieku czy wykształceniu. Postacie, które pisarka kreuje są doskonale nakreślone, dzięki czemu nie mamy wątpliwości czy obdarzyć je sympatią "od progu", przypisać do grona...

katecz | 2017-10-20
Przeczytana: 20 października 2017

Dałabym 7* jednak wątek miłosny jest szyty grubymi nićmi i przewidywalny ;-) Za to sam proces przemiany Kornelii, jej wewnętrzna walka i motywy postępowania - wyszły bardzo autentycznie.

Patronaty tygodnia

Thriller psychologiczny czerpiący z tradycji amerykańskiej powieści gotyckiej, thriller o trwającej półwiecze przyjaźni między pięcioma chłopakami i poruszająca powieść spod znaku LGBT dla nastolatków – to tylko niektóre propozycje wydawnictw na zbliżający się tydzień. Polecamy nowości ukazujące się pod patronatem lubimyczytać.pl!