Tadeusz Kantor. Z archiwum Galerii Foksal

Wydawnictwo: Galeria Foksal SBWA
kantor, foksal, sztuka, malarstwo, happening
sztuka
Łebski

Opracowanie: Małgorzata Jurkiewicz, Joanna Mytkowska, Andrzej Przywara. Książka przedstawia obszerny materiał zgromadzony podczas dwudziestopięcioletniej współpracy Kantora z Galerią. Po raz pierwszy prezentowana jest w tej książce pełna dokumentacja happeningów- Cricotage, Panoramiczny Happening Morski, List, Lekcja Anatomii wedle Rembrandta, wystaw i działań konceptualnych- Ambalaże,...

Opracowanie: Małgorzata Jurkiewicz, Joanna Mytkowska, Andrzej Przywara.

Książka przedstawia obszerny materiał zgromadzony podczas dwudziestopięcioletniej współpracy Kantora z Galerią. Po raz pierwszy prezentowana jest w tej książce pełna dokumentacja happeningów- Cricotage, Panoramiczny Happening Morski, List, Lekcja Anatomii wedle Rembrandta, wystaw i działań konceptualnych- Ambalaże, Maszyna do pisania z żaglem i sterem, Multipart, Projekty i Ambalaże konceptualne, Cambriolage, Wszystko wisi na włosku. Na terenie Galerii Foksal Kantor realizował indywidualną wizję sztuki, czynił to żarliwie, z pełną konsekwencją i bezwzględnością, a w kręgu Galerii znajdował nie tylko sprzymierzeńców, lecz i silnych partnerów. W książce staraliśmy się więc pokazać żywy charakter współpracy Kantora z Galerią, podkreślając momenty najbardziej twórczego współdziałania artysty i krytyków, ale i ujawniając różnice poglądów i konflikty, jakie powstawały przy tej okazji.

źródło opisu: antykwariat.waw.pl

źródło okładki: antykwariat.waw.pl