Tłumaczenie: Leszek Sielicki
Wydawnictwo: Editio
Spy Secrets That Can Save Your Life: A Former CIA Officer Reveals Safety and Survival Techniques to Keep You and Your Family Protected
rozwój osobisty, psychologia,
poradniki
Hekate90

Sekrety szpiegów. Techniki, które pomogą Ci zachować czujność i przetrwać w sytuacji zagrożenia Jason Hanson — były agent CIA, założyciel i prezes firmy Spy Escape and Evasion Przypadki chodzą po ludziach — nie daj się im zaskoczyć! Sytuacje kryzysowe to coś, co zwykle uważamy za kłopoty innych ludzi, dopóki nie przytrafiają się one nam samym albo komuś z naszego bliskiego otoczenia. A kiedy...

Jason Hanson — były agent CIA, założyciel i prezes firmy Spy Escape and Evasion
Przypadki chodzą po ludziach — nie daj się im zaskoczyć!
Sytuacje kryzysowe to coś, co zwykle uważamy za kłopoty innych ludzi, dopóki nie przytrafiają się one nam samym albo komuś z naszego bliskiego otoczenia. A kiedy już się nam przytrafią, zwykle bezradnie załamujemy ręce i zastanawiamy się, co można było zrobić inaczej albo dlaczego doszło do bezsensownej tragedii. A może warto podejść do tego inaczej, racjonalnie? I nauczyć się działać tak, by zminimalizować ryzyko? Może warto „na sucho” przećwiczyć techniki, które niejednemu uratowały już życie? Przeczytaj tę książkę, aby dowiedzieć się, co robić, by uniknąć katastrofy życiowej — oraz jak działać pewnie i skutecznie w stanie silnego stresu.

Autor tego bardzo życiowego podręcznika jest byłym agentem CIA, który wielokrotnie musiał wydostawać się z ciężkiej opresji podczas trudnych misji. W pewnym momencie ze zdziwieniem odkrył jednak, że jego umiejętności i techniki przetrwania mogą przydać się najróżniejszym ludziom w życiu codziennym — i zaczął ich nauczać. Jason Hanson nie próbuje Cię tu przekonać, że musisz skakać ze spadochronem z płonącego samolotu albo w sekundę uwalniać się z kajdanek. Wystarczy, że będziesz uważnie rozglądać się dookoła, racjonalnie określać ryzyko i zagrożenie, unikać konfrontacji i będziesz przygotowanym na to, że niespodzianka może czekać za rogiem. To wszystko naprawdę działa i może uratować Ci życie... jeśli posłuchasz Jasona teraz, a nie wtedy, gdy będzie za późno.

Zasada 1. Ćwicz adaptabilność

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: http://www.empik.com/sekrety-szpiegow-techniki-kto...»

Agnieszka | 2018-03-03
Przeczytana: 03 marca 2018

Szału nie ma. Liczyłam na więcej. Mimo to, można przeczytać bo kilka z podanych przykładów pobudza wyobraźnię i może uaktywnić czujność.

rl6 | 2018-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2018