Fatima w relacjach naocznego świadka. Świadectwo opiekuna duchowego dzieci z Fatimy

Tłumaczenie: Katarzyna Ulma-Lechner
Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
religia
Karo

Unikalna książka o wydarzeniach w Fatimie, które miały miejsce w 1917 roku i latach następnych. Autorem jest katolicki kapłan ks. dr Manuel Nunes Formigao (1883-1958), który żył w tamtym czasie i był naocznym świadkiem objawień w Fatimie. Ks. Formigao osobiście znał dzieci, które widziały Maryję. Przez jakiś czas był ich powiernikiem oraz kierownikiem duchowym. Był w samym sercu wydarzeń,...

Ks. Formigao osobiście znał dzieci, które widziały Maryję. Przez jakiś czas był ich powiernikiem oraz kierownikiem duchowym. Był w samym sercu wydarzeń, które odmieniły losy świata. Nikt inny nie zbliżył się do tajemnic Fatimy tak blisko jak on. Dlatego przez znawców objawień fatimskich bywa nazywany czwartym wizjonerem fatimskim.

Dziś, po upływie kilkudziesięciu lat od śmierci ks. Formigao, dzięki staraniom Wydawnictwa AA, jego wiarygodne świadectwo mogą poznać również polscy czytelnicy.

Od wydawcy:

Sługa Boży ks. Manuel Formigao zwany czwartym wizjonerem fatimskim

Neoprezbiter, który w wieku 26 lat w Lourdes złożył uroczysty ślub poświęcenia całego życia Matce Bożej i szerzenia Jej kultu
Kapłan, do którego na początku 1920 r. Najświętsza Dziewica skierowała słowa orędzia, przekazane mu przez leżącą w szpitalu Hiacyntę, które zmieniły jego życie
Bezpośredni świadek objawień 13 września i 13 października 1917 r.
Powiernik i opiekun duchowy dzieci z Fatimy, z całą odpowiedzialnością zmagający się z intelektualnym wyzwaniem fatimskich objawień
Twórca raportu Komisji Kanonicznej, powołanej przez biskupa Leirii do zbadania wiarygodności objawień fatimskich
To dzięki jego wysiłkowi świat odkrył sens przesłania Fatimy, sens jedności modlitwy i pokuty oraz ideę zadośćuczynienia

Był instrumentem wybranym przez Najświętszą Maryję Pannę, aby potwierdzić autentyczność objawień w Fatimie. Te cztery dusze prowadzone przez Ducha Świętego różnymi drogami – ks. Formigao i troje pastuszków – odnalazły się i zrozumiały. W ten oto sposób spełniły się zgodnie z wolą Opatrzności zamysły Boże dotyczące Fatimy. Rozmowy kapłana – publikowane po raz pierwszy w całości – z Łucją, Franciszkiem i Hiacyntą są najlepszym świadectwem, które pozostawia nam historia, abyśmy znaleźli się niejako w centrum wydarzeń sprzed stu lat i zrozumieli sens przesłania Matki Bożej, a także zaskakujące nadprzyrodzone bogactwo duchowe trojga dzieci i ich duchownego opiekuna.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Karo | 2017-07-04
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Warto poznać tego fatimskiego świadka. Może pojawić się myśl, "a jeśli to wszystko to prawda"?

domka | 2018-01-14
książek: 1928