Psychologia hejtu, czyli jak radzić sobie z krytyką w życiu osobistym i zawodowym

Wydawnictwo: Starway Institute
ToRn

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni. Chyba że Cię zabije. Hejt jest wszędzie. W na pozór niewinnych komentarzach rodziców na temat lenistwa ich dziecka. W docinkach dotyczących wyglądu żony. W bece gimnazjalistów, których żarty mogą zabić. W artykułach blogerów budujących swoją popularność na taniej sensacji albo w przemowach polityków — wypowiedziach krzykliwych, pozbawionych kultury i...

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni. Chyba że Cię zabije.

Hejt jest wszędzie. W na pozór niewinnych komentarzach rodziców na temat lenistwa ich dziecka. W docinkach dotyczących wyglądu żony. W bece gimnazjalistów, których żarty mogą zabić. W artykułach blogerów budujących swoją popularność na taniej sensacji albo w przemowach polityków — wypowiedziach krzykliwych, pozbawionych kultury i treści. We wpisach pracowników wyładowujących swoje niezadowolenie i w poniżających komentarzach szefów.

Zastanawiałeś się kiedyś, ilu rzeczy nie osiągnąłeś albo nie zrobiłeś, bo czyjaś krytyka podcięła Ci skrzydła? Jaki rachunek zapłaciłeś za głupie żarty w swoim kierunku, chamskie komentarze, które wziąłeś do siebie, niesprawiedliwe słowa usłyszane w pracy, bezpodstawnie negatywne oceny w szkole? Kim byś był, gdybyś umiał sobie z nimi radzić?

Po pierwsze, byłbyś sobą. Szczęśliwym człowiekiem. Stań się wolny od opinii innych i sam decyduj, jak żyć. Pozbądź się złych wspomnień i zacznij budować siebie na bazie swojego własnego zdania.

Po drugie, zacząłbyś znacznie skuteczniej działać — bo gdy nikt Ci nie przeszkadza i gdy się nie przejmujesz, rozwijasz skrzydła. Stajesz się szybszy. Dokładniejszy. Osiągasz więcej w krótszym czasie.

„Psychologia hejtu” to przewodnik po świecie krytyki w życiu zawodowym i osobistym, w rzeczywistości i internecie. Uwolni Cię od zbędnego przejmowania się tym, czym nie powinieneś się przejmować, od brania do siebie tego, co Ci szkodzi, oraz wytłumaczy, dlaczego hejter robi sobie i innym krzywdę.

Tobie już nie zrobi. Nigdy.

źródło opisu: https://psychologiahejtu.pl/

źródło okładki: Starway Institute, 2017

Pawo | 2017-07-26

Dlaczego taka ocena? Książka jest swoistym systemem obronnym polegającym na robieniu z siebie ofiary losu. Kto ma inne zdanie niż twoje, ten hejter i sieje nienawiść. Książka ma charakter typowo sekciarski. Jest czymś niewyobrażalnym, jak nasze społeczeństwo staje się zubożałe intelektualnie, że potrzebuje takich książek.

kraja | 2017-07-27
Przeczytana: 2017 rok

Bardzo merytoryczna i z ciekawymi przykładami. W przystępny sposób wyjaśnia mechanizmy stojące za hejtem - tym internetowym i tym realnym (np. mobbing, bullying). Pozycję polecam przede wszystkim rodzicom, którzy chcą dowiedzieć się, jak ochronić dziecko i przygotować je na nieuzasadnione ataki ze strony otoczenia.

Nieszkozaur | 2017-08-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017