Hrabstwo Harrow 2: Siostry

Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Cykl: Hrabstwo Harrow (tom 2)
Wydawnictwo: Mucha Comics
Harrow County Volume 2: Twice Told
9788361319870
wiedźmy
komiksy
kendo777

WITAJCIE W HRABSTWIE HARROW... Emmy, po odkryciu przeszłości hrabstwa Harrow i jej związku z pochodzeniem miejscowych ludzi, nawiązuje nowe znajomości. Gdy życie dziewczyny zaczyna się wreszcie układać, granice hrabstwa przekracza złowieszcza postać z przeszłości głównej bohaterki. W tym albumie zebrano zeszyty #5–8 opowieści grozy ze scenariuszem Cullena Bunna (Szósty rewolwer) oraz...

WITAJCIE W HRABSTWIE HARROW...

W tym albumie zebrano zeszyty #5–8 opowieści grozy ze scenariuszem Cullena Bunna (Szósty rewolwer) oraz przepięknymi i niesamowitymi ilustracjami Tylera Crooka (BBPO, Bad Blood)!

źródło opisu: http://muchacomics.com/

źródło okładki: http://muchacomics.com/

Marek Adamkiewicz | 2017-07-17

„Hrabstwo Harrow” to jeden z tych tytułów, które pod koniec zeszłego roku zapoczątkowały dwie nowe serie grozy w wydawnictwie Mucha Comics. Pierwszy tom opowieści Cullena Bunna charakteryzował się przede wszystkim baśniowym klimatem, było w nim mało strachu jako takiego, za to całość czarowała tajemniczym, nieco onirycznym nastrojem. Nadszedł w końcu czas, by poznać dalsze perypetie Emmy Rose i dowiedzieć się, czy poradzi sobie z brzemieniem przeszłości.

Emmy stała się w swojej rodzinnej miejscowości kimś na kształt wiejskiej wiedzącej. Ludzie przychodzą do niej po porady, chcą jej pomocy w rozwiązywaniu różnych, codziennych problemów. Dziewczyna zazwyczaj nie odmawia wsparcia, jednak nie chce robić niczego, co mogłoby kogoś skrzywdzić. To poniekąd opór przed dziedzictwem Hester Beck, wiedźmy, od której Emmy pochodzi. Przeszłość nie chce jednak dać za wygraną – pewnego dnia w hrabstwie pojawia się siostra głównej bohaterki. Kammi, bo tak ma na imię, jest jednak zupełnie inna pod...

PolishPopkulturę | 2017-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Pierwszy tom mnie porwał, zachwycił, oczarował. I w sumie trochę szkoda, że na pierwszym tomie się nie skończyło. Dwójkę, mam wrażenie, napisano podług baardzo często eksploatowanego w popkulturze schematu (vide Nurarihyon no Mago, ostatnie tomy Fablesów, i inne takie), a na domiar złego cała akcja została przez scenarzystę mocno przyspieszona, byle tylko zamknąć arc w czterech zeszytach. Ten pośpiech widać i w rezultacie brak w tym wszystkim jakichś emocji, brak rozterek, brak prawdy psychologicznej; brak też - niestety - rozwoju postaci. Emmy przestaje być wiarygodną bohaterką, której chce się kibicować, a zaczyna być po prostu narzędziem do popychania fabuły. Nie fajnie, nie fajnie. Ale dla oprawy graficznej, projektów potworków i tej wprawnej powieściowej narracji - warto. Mam tylko nadzieję, że kolejny tom będzie lepszy.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

kendo777 | 2017-07-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 20 lipca 2017

Fabularnie dałbym być może "tylko" siedem. Ten scenarzysta nie ma tego polotu co Rucka czy Aaron. Ale nie można nie zauważyć, iż w dobie kolorowania komputerowego rysownikowi Tylerowi Crookowi chce się robić wszystko ręcznie, czyli mówiąc kolokwialnie naparzać akwarelkami. Szacun na komiksowej dzielni. Nagroda imienia Asterixa za chęci i +1 ode mnie.

ChristineeM | 2018-02-25
Na półkach: Komiks, 2018, Przeczytane