Wspomnisz moje słowo

Wydawnictwo: Poligraf
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Stokrotka

„Wspomnisz moje słowo” to pełna optymizmu opowieść o miłości i szczęściu, które mogą nas spotkać w każdej chwili i w każdym wieku, nawet gdy porzuciliśmy już marzenia i nie oczekujemy czegoś lepszego od losu. Pola i Joluśka – mimo skrajnie różnych charakterów – to przyjaciółki na dobre i na złe. Pierwsza permanentnie wikła się w niemające przyszłości związki z żonatymi mężczyznami, druga żyje...

Pola i Joluśka – mimo skrajnie różnych charakterów – to przyjaciółki na dobre i na złe. Pierwsza permanentnie wikła się w niemające przyszłości związki z żonatymi mężczyznami, druga żyje w celibacie, tkwiąc w fikcyjnym małżeństwie. I tak w trybach szarej codzienności płynie im dzień za dniem.
Jednak pewnego dnia w miasteczku, z okazji spotkania klasowego, pojawia się przebywający od lat w USA Andrzej – pierwsza miłość Poli. Jego przyjazd do Polski to początek niezwykłego splotu wydarzeń, zmieniających życie nie tylko dawnej ukochanej,

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Stokrotka | 2017-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2017

To nie jest książka na jeden, dwa, czy trzy wieczory...
603 strony - piękne wydanie na białym papierze i bardzo dużo tekstu /porywającego, wciągającego i bardzo ciekawego/, bez zbędnych szerokich marginesów na danej stronie, co często spotykamy w wielu powieściach.
Jestem szczerze zaskoczona ta książką, bo jak zaczęłam czytać, to trudno było mi się oderwać.
To piękna historia Poli i Joluśki - dwóch przyjaciółek, które mimo, że są różne, to wspaniale się uzupełniają i zawsze mogą na siebie liczyć. Pola, spokojna, zamknięta w sobie kobieta, jest matką Agnieszki-studentki, która w przeciwieństwie do swojej mamy tryska radością życia i jest pełna oryginalnych pomysłów. Jej znajomi przyjaciele też potrafią zaskoczyć /nie tylko wyglądem/.
Jolusia ciągle przeżywa różne historie miłosne, które okazują się kolejnym niewypałem, bo znajomości z żonatymi mężczyznami nie są najlepsze. Pola mieszka ze swoją teściową, która doskonale porozumiewa się z wnuczką Agnieszką. Po nagłej śmierci...

amaggie | 2017-09-20
Mońcia_POCZYTAJKA | 2017-06-25