Zgłosuj na książki roku 2017

LIZARD nr 25 / 2017

Wydawnictwo: Audio Cave s.c.
20824432
czasopisma
Dawid J

Letni numer „Lizarda” to szereg atrakcji na długie, słoneczne dni. Do magazynu dołączony jest maxi singiel zespołu Lizard, która anonsuje ich nadchodzący materiał długogrający. Zawartość dwudziestego piątego numeru również niesie ze sobą sporo atrakcji. - NSI Quartet. O tym, czy kobra jazz kąsa z muzykami jazzowej grupy rozmawia Rafał Zbrzeski. - Tony McPhee w rozmowie z Krzysztofem Opalskim...

- Tony McPhee w rozmowie z Krzysztofem Opalskim opowiada o The Groundhogs i bluesie.
- Raphael Rogiński jest niezwykle aktywnym muzykiem. Niedawno żywot zakończyły dwie jego formacje – Cukunft oraz Wovoka. Dorobek obu zespołów przybliża Witold Zimowski.
- Wytwórnia 4AD od lat otoczona jest prawdziwym kultem. I nie powinno to dziwić, skoro w jej katalogu są takie perełki, jak Dead Can Dance czy Cocteau Twins. Przeglądu płyt wydanych przez ten label dokonał Piotr Kopka.
- Centipede jest kolejnym elementem układanki związanej z organizmami jednopłytowymi. Piotr Chlebowski rozkłada jedyny album formacji na części pierwsze.
- Organizmy jednopłytowe – przeglądu część trzecia. Bartosz Buchholz i Bartosz Leśniewski skupiają się na dwudziestu jednopłytowcach wydanych w latach osiemdziesiątych.
- Po A Love Supreme i Out To Lunch! Pora na kolejny element jazzowego kanonu, czyli Tijuana Moods Charlesa Mingusa, którą przybliża Rafał Zbrzeski.
- Czy Blind Lemon Jefferson był ślepy? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Bartosz Buchholz.
- Progresywny Rzecznik Ludu w składzie Patryk Antosiak i Jakub Szczepaniak robi kolejne podejście do Rock In Opposition.
- Czym są Marionetki Niemena? Jaka jest ich rola w dorobku Grupy Niemen? Zagadnienie przybliża Piotr Chlebowski.
- Sierżant Pieprz The Beatles – bez tej płyty rok 1967 wyglądałby zupełnie inaczej. Nad tą kultową płytą pochyla się Bartosz Buchholz.
- The Hollies to nieco mniej znana brytyjska formacja. Całkowicie niesłusznie. Jej dorobek przybliża Gerard Nowak.
- Bez zespołu Jane’s Addiction alternatywna muzyka lat 90. wyglądałaby zupełnie inaczej. Klasyczny dorobek formacji przybliża Bartosz Leśniewski.
- Tim Buckley pozostawił po sobie dyskografię, która od lat świeci niespotykanym wręcz blaskiem. Nad płytami artysty pochyla się Adam Glinkowski.
- Joachim Kühn to kolejna postać europejskiego jazzu i jazz rocka, którą na naszych łamach przybliża Sebastian Chosiński.
- Captain Beyond nie miał szczęścia. Świetny skład, doskonała muzyka, ale jednak wielkiej kariery nie zrobili. Dlaczego? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Jakub Kozłowski.
- Dorobek zespołu Gentle Giant jest niesamowicie zróżnicowany. Składa się jednak nie tylko z pozycji wybitnych. Wszystkie płyty tej legendarnej formacji wziął na warsztat Aleksander Filipowski.
- Recenzje płytowe: Raphael Rogiński, Deep Purple, Pink Floyd, Silberman New Quintet, Neil Young i inni.
- Recenzje książkowe: Billy Holiday, Lou Reed, Republika, Patti Smith, Ringo Starr.
- Blast From The Past. Smakołyki dźwiękowe sprzed lat wyszykuje Błażej Budny.
- Literatura sautée, czyli muzyka i literatura w felietonie Piotra Kopki.
- Lostland – I Ching oraz Morawski, Waglewski, Nowicki, Hołdys w felietonie Damiana Bydlińskiego z zespołu Lizard.
- Poradnik kupującego: Czesław Niemen. Dorobek artysty segreguje Bartosz Leśniewski.
- Slash w obiektywie Romany Makówki.

źródło opisu: www.lizardmagazyn.pl

źródło okładki: www.lizardmagazyn.pl

• To nie jest twoje dziecko
  • Szarość miejskich mgieł
  • Ta dziewczyna
  • Bad Boy's Girl
  • Bramy Światłości: Tom 2
  • Lata szkolne Jezusa
To nie jest twoje dziecko
Małgorzata Falkowska

Luis Montero Manglano

9 (2 ocen i opinii)
This Girl
Colleen Hoover

7,24 (1461 ocen i opinii)
Dziewczyna z warkoczami
Anna H. Niemczynow